Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:33:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dali hriscani slede hristovu veru??  (Pročitano 15311 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Biblija nikome ne sudi, a ti sudis svima koji nisu kao ti. Bibliju niko ne moze da optuzi za nesto sto biblija nije uradila, a tvoj stav prema ljudima koji ne veruju u bajke u koje ti verujes je kristalno jasan.
Jok semenke  Smile

Procitaj malo bolje
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
Nokia Luvmya 520
      reakciju apostola sam nazvao "prepali se " sa znacima navoda zato. sam si objasnio doista dobro da niko od njih nije znao sta je u srcu coveka,samo je Isus znao misli i tajne srca,zato je i rekao svi ce te se vi sablazniti o mene,no kada je sveti duh dosao,kako si i naveo onda su spoznali sve i poceli svedociti. ali zaboravio si da taj isti sveti Duh kazano je bice ucitelj svih verujucih do kraja vijeka do dolaska Hrista a ne samo apostola. dela 2.gl. najbolje govori o tome.
   jevandjelje je radosna vest u tom znacenju da je Isus vaskrsao i da svi koji ga veruju imace isto zivot vecni. bez toga ubedjenja i verovanja vera i nema svrhu.
Svet Duh je dosao na apostole da zapamte sta je Isus rekao, a ne da shvate sta je Isus rekao.
Samo ti nastavi da verujes da je jevandjelje "radosna vest" i da vecni zivot imaju oni koji su omastili zemlju a verovali su isto sto i ti verujes o Isusu, ali isto tako dozvoli da zive i oni koji ta verovanja nemaju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
      reakciju apostola sam nazvao "prepali se " sa znacima navoda zato. sam si objasnio doista dobro da niko od njih nije znao sta je u srcu coveka,samo je Isus znao misli i tajne srca,zato je i rekao svi ce te se vi sablazniti o mene,no kada je sveti duh dosao,kako si i naveo onda su spoznali sve i poceli svedociti. ali zaboravio si da taj isti sveti Duh kazano je bice ucitelj svih verujucih do kraja vijeka do dolaska Hrista a ne samo apostola. dela 2.gl. najbolje govori o tome.
   jevandjelje je radosna vest u tom znacenju da je Isus vaskrsao i da svi koji ga veruju imace isto zivot vecni. bez toga ubedjenja i verovanja vera i nema svrhu.
Svet Duh je dosao na apostole da zapamte sta je Isus rekao, a ne da shvate sta je Isus rekao.
Samo ti nastavi da verujes da je jevandjelje "radosna vest" i da vecni zivot imaju oni koji su omastili zemlju a verovali su isto sto i ti verujes o Isusu, ali isto tako dozvoli da zive i oni koji ta verovanja nemaju.
sveti duh je dosao da pouci.Isus kaze on ce vas sve nauciti,on je ucitelj,utesitelj. on ce vam napomenuti sve.
    tako pise. sve ce vam napoenuti i nauciti vas sto sam ja govorio,kazao je Isus za silazak svetog Duha. bez svetog Duha covek ne moze znati Pisma,kao sto se dogadja mnogima ovde pa i tebi. apostoli su zato zaustavljeni da ne idu odmah kako su krenul;i u svedocenje vec da idu po zapovesti Isusa da mole i cekaju na silazak obecane sile sa visine,tj. Duha svetoga. uzrok zasto danas mnogi promase smisao Reci je sto ne veruju u krstenje Duhom i nikad ne "odu u gornju sobu" da mole za obecanje sa visine!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
sveti duh je dosao da pouci.Isus kaze on ce vas sve nauciti,on je ucitelj,utesitelj. on ce vam napomenuti sve.
    tako pise. sve ce vam napoenuti i nauciti vas sto sam ja govorio,kazao je Isus za silazak svetog Duha. bez svetog Duha covek ne moze znati Pisma,kao sto se dogadja mnogima ovde pa i tebi. apostoli su zato zaustavljeni da ne idu odmah kako su krenul;i u svedocenje vec da idu po zapovesti Isusa da mole i cekaju na silazak obecane sile sa visine,tj. Duha svetoga. uzrok zasto danas mnogi promase smisao Reci je sto ne veruju u krstenje Duhom i nikad ne "odu u gornju sobu" da mole za obecanje sa visine!
Sam Isus je znao Pismo u dvanaestoj godini zivota, a Sveti Duh je dobio u tridesetoj, Jovan Krstitelj je imao Sveti Duh koji mu nije pomogao da shvati Pismo i ko je Isus, Petar je shvatio da je Isus - Sin Boziji a nije imao Sveti Duh.... Sveti Duh je vodic kroz ispunjenje prorocanstava, i broj ljudi koji su ispunjavali prorocanstva je mali.
Znanje Pisma nikoga ne vodi nikuda ukljucujuci samog Isusa.
Gospod Bog/Otac je odredio one koji ce biti spaseni u zadnji dan ( Jovan 6:44 ) sto znaci da do sada nije bilo coveka koji je znao Pismo i da su sva dosadasnja tumacenja Pisma ( koje i ti zastupas ) bila laz.
Sveti Duh je naucio ucenike kako da Isusove reci ( jevandjelja ) prenesu na ostatak Sveta, sto su i uradili.
Nigde nikada i nikako Isus nije odredio nikakve mediatore izmedju njegovih reci i Spasenih koji ce uspeti da shvate njegove reci, laganje da je bilo koji covek posrednik izmedju drugih ljudi i reci koje ne pripadaju Isusu nego njegovom Ocu nikome nije donelo nista sem smrti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
I na kraju se cela vera bazira danas na Pavlu koji nikada Isusa nije video.  Genijalno  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Na zemlji je preko trideset hiljada razlicitih hriscanskih denominacija ,ali samo je jedna prava .

Bio bi fazon da Bog unisti onih 29999 razlicitih pravaca hriscanstva  a Isus kaze "hvala tata"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
sveti duh je dosao da pouci.Isus kaze on ce vas sve nauciti,on je ucitelj,utesitelj. on ce vam napomenuti sve.
    tako pise. sve ce vam napoenuti i nauciti vas sto sam ja govorio,kazao je Isus za silazak svetog Duha. bez svetog Duha covek ne moze znati Pisma,kao sto se dogadja mnogima ovde pa i tebi. apostoli su zato zaustavljeni da ne idu odmah kako su krenul;i u svedocenje vec da idu po zapovesti Isusa da mole i cekaju na silazak obecane sile sa visine,tj. Duha svetoga. uzrok zasto danas mnogi promase smisao Reci je sto ne veruju u krstenje Duhom i nikad ne "odu u gornju sobu" da mole za obecanje sa visine!
Sam Isus je znao Pismo u dvanaestoj godini zivota, a Sveti Duh je dobio u tridesetoj, Jovan Krstitelj je imao Sveti Duh koji mu nije pomogao da shvati Pismo i ko je Isus, Petar je shvatio da je Isus - Sin Boziji a nije imao Sveti Duh.... Sveti Duh je vodic kroz ispunjenje prorocanstava, i broj ljudi koji su ispunjavali prorocanstva je mali.
Znanje Pisma nikoga ne vodi nikuda ukljucujuci samog Isusa.
Gospod Bog/Otac je odredio one koji ce biti spaseni u zadnji dan ( Jovan 6:44 ) sto znaci da do sada nije bilo coveka koji je znao Pismo i da su sva dosadasnja tumacenja Pisma ( koje i ti zastupas ) bila laz.
Sveti Duh je naucio ucenike kako da Isusove reci ( jevandjelja ) prenesu na ostatak Sveta, sto su i uradili.
Nigde nikada i nikako Isus nije odredio nikakve mediatore izmedju njegovih reci i Spasenih koji ce uspeti da shvate njegove reci, laganje da je bilo koji covek posrednik izmedju drugih ljudi i reci koje ne pripadaju Isusu nego njegovom Ocu nikome nije donelo nista sem smrti.
        sta je onda sa dogadjajem u delima 2.gl.?ili u 8,10 i 19 gl?sta je sa nikodemom i Isusom sa kim je ucitelj izraela govorio tu noc kada mu je jasno kazano o svetome duhu kao i nanovorodjenju? sta je sa matejem,25.gl. o pet ludih i pet mudrih gde pet mudrih ulazi a lude device ne ulaze ,devojke bez ulja ne ulaze u nebo,zasto? ulje je u starom zavetu jasan simbol sv. duha ko to od citaca ne zna? pogledajmo isaka jakova kad prave zrtvenike nikad nije islo da to ne bi prelili uljem,taj kamen za zrtvenik. nema saveza niti se molitva kod Boga prima bez svetoga duha. nikodem je bio prvi teolog od 7o u izraelu ali nije nista znao o Duhu svetome niti o posvecenju tj nanovorodjenju i krstenju vodom. a bez toga niti se cak moce videti"vidweti" Carstvo,a kamoli uci.
     avion nece nikad biti dignut bez goriva i zamajca u motoru.bez odredjene vrste zamajca ma to bio vetar u jedrilici. kako ce covek bez duha u nebo biti dignut.
    ne radi se o tome da Bog nesto oce nesto nece. pa mi ne idemo na gomilu otpada kad kupujemo najlepsi poklon nekome vec u prodavnicu fine robe. a kad ocemo Bogu onda se ponasamo kao kad idemo na otpad. ne mozemo se zaliti na Boga sto sami necemo istinu vec ljubimo laz i izmisljamo svoja ucenja kako nas svrbe usi.zar nikodem nije jasno rekao da zna istinu ko je onaj s kim govori a ipak zasto je dosao nocu? istina kosta. a cenu je rekao Isus. ocito ako ocemo istinuonda moramo i uzeti istinu a ne samo pricati svoje misljenje i onda podnoisiti zalbe zasto Boze ti likvidiras tolike ljude.malo logike.zamislite da se nekom prohte da malo primakne sunce zemlji planeti a da to moze? sta bi se zbilo? pa kako mi onda ocemo Boga koji se zove,Kako me usi svrbe! bog sa naznakon Kako me usi svrbe! proverite malo sebe. da li postoji iko ko bi hteo Boga a da ce biti od Boga odbijen? nema takog. ali vi necete a onda pricate Bog je ovaki ,Bog je onaki itd. udjite malo iskreno u sebe.
   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
I na kraju se cela vera bazira danas na Pavlu koji nikada Isusa nije video.  Genijalno  Smile
Tako je, "hriscansko" verovanje  se bazira na recima fariseja Pavla, posto ljudi veruju da je halucinacija na koju je pomenuti mucenik naisao na 'putu za Damask' ustvari bio Isus Hrist.
Citat: bozjicovek
sta je onda sa dogadjajem u delima 2.gl.?ili u 8,10 i 19 gl?sta je sa nikodemom i Isusom sa kim je ucitelj izraela govorio tu noc kada mu je jasno kazano o svetome duhu kao i nanovorodjenju? sta je sa matejem,25.gl. o pet ludih i pet mudrih gde pet mudrih ulazi a lude device ne ulaze ,devojke bez ulja ne ulaze u nebo,zasto? ulje je u starom zavetu jasan simbol sv. duha ko to od citaca ne zna? pogledajmo isaka jakova kad prave zrtvenike nikad nije islo da to ne bi prelili uljem,taj kamen za zrtvenik. nema saveza niti se molitva kod Boga prima bez svetoga duha. nikodem je bio prvi teolog od 7o u izraelu ali nije nista znao o Duhu svetome niti o posvecenju tj nanovorodjenju i krstenju vodom. a bez toga niti se cak moce videti"vidweti" Carstvo,a kamoli uci.
     avion nece nikad biti dignut bez goriva i zamajca u motoru.bez odredjene vrste zamajca ma to bio vetar u jedrilici. kako ce covek bez duha u nebo biti dignut.
    ne radi se o tome da Bog nesto oce nesto nece. pa mi ne idemo na gomilu otpada kad kupujemo najlepsi poklon nekome vec u prodavnicu fine robe. a kad ocemo Bogu onda se ponasamo kao kad idemo na otpad. ne mozemo se zaliti na Boga sto sami necemo istinu vec ljubimo laz i izmisljamo svoja ucenja kako nas svrbe usi.zar nikodem nije jasno rekao da zna istinu ko je onaj s kim govori a ipak zasto je dosao nocu? istina kosta. a cenu je rekao Isus. ocito ako ocemo istinuonda moramo i uzeti istinu a ne samo pricati svoje misljenje i onda podnoisiti zalbe zasto Boze ti likvidiras tolike ljude.malo logike.zamislite da se nekom prohte da malo primakne sunce zemlji planeti a da to moze? sta bi se zbilo? pa kako mi onda ocemo Boga koji se zove,Kako me usi svrbe! bog sa naznakon Kako me usi svrbe! proverite malo sebe. da li postoji iko ko bi hteo Boga a da ce biti od Boga odbijen? nema takog. ali vi necete a onda pricate Bog je ovaki ,Bog je onaki itd. udjite malo iskreno u sebe.
Dela 2 govori o dolasku Svetog Duha na Isusove ucenike koji su bili proreceni kao oni koji ce rec boziju preneti celom svetu ( posto znamo da su je ostali jevreji drzali samo za sebe ).
Dela 8 govore o lazima ucenika da oni na nekoga prenose Sveti Duh, Dela 10 govore o lazi ucenika Petra da Sveti Duh ima bilo kakve veze sa poznavanjem bozije reci, Dela 19 govore o lazima ( samoreklamiranju ) fariseja Pavla da on prenosi Sveti Duh na druge a u Jovan 3 ( prica o Nikodemu ) se ne spominje dobijanje Svetog Duha nego Duha Bozijeg koji se naziva vaskrsenje.
Ostatak su fantazije kojim si konzumiran i kao zapeta puska spreman da preneses na sve naivne koji mogu da veruju da imaju mogucnost kontrolisanja svog zivota.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Tri realna scenarija vezana za Pavla
- Susret sa Isusom je izmislio (sam ili u dogovoru sa drugima).
- Haluscinirao je
- Neko se našalio sa njim i on se primio.

Pošto je Pavle bio proračunata i pametna osoba, prvi scenario mi deluje najrealnije.
Drugi i treći, po kojima je hirišćanstvo posledica šizofrenije ili šale koja je otišla predaleko, su mnogo zabavniji.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Tri realna scenarija vezana za Pavla
- Susret sa Isusom je izmislio (sam ili u dogovoru sa drugima).
- Haluscinirao je
- Neko se našalio sa njim i on se primio.

Pošto je Pavle bio proračunata i pametna osoba, prvi scenario mi deluje najrealnije.
Drugi i treći, po kojima je hirišćanstvo posledica šizofrenije ili šale koja je otišla predaleko, su mnogo zabavniji.
     polako prijatelji i jedna kost u grlu je opaka kamoli tri cetiri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:33:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.