Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:27:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da vas ne iskoriste u vezi  (Pročitano 2689 puta)
29. Maj 2007, 11:27:30
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Da vas ne iskoriste u vezi

Strah od toga da ne budete iskorišćeni u ljubavnoj vezi nije redak. Najčešće se "povuče" od kuće i, ako s njim ne izađete na kraj, može vam upropastiti svaku mogućnost da uživate u vezi, bilo tako što ćete se bojati da uopšte uđete u vezu, bilo tako što ćete u vezi stalno biti u grču da vas voljena osoba zapravo ne voli, već samo koristi.

Ovaj strah može da postoji i kod devojaka i kod momaka. Nekad nastane tako što vas kod kuće brižni roditelji upozoravaju na to da se čuvate momaka jer "hoće samo jedno" (nekad vam ne kažu šta je to jedno, a nekad vam kažu da momci samo hoće da seksualno iskoriste devojke), da "čuvate čast", to jest, da ne dopustite momku da vas nagovori na seks (i to vam ponavljaju toliko često da poverujete da dečaci samo to žele), da se čuvate devojaka jer su prevrtljive i šmizlice i samo iskorišćavaju muškarce (uglavnom koriste muški novčanik, ali iskorišćavaju muškarce i na druge, nedefinisane načine). Roditelji ovo kažu u nameri da vas zaštite, ali teško da baš svi momci ili sve devojke mogu da budu sebične i koristoljubive osobe.

Ne mora uvek da se radi o tome da su vam roditelji nešto direktno rekli. Ukoliko su vaši roditelji u lošim odnosima, pa slušate majku koja se žali da ju je vaš otac upropastio, najbolje joj godine života uzeo, samo je iskoristio, ona rinta, a on se samo izležava, ili oca kako se žali da je vaša majka beskorisna i samo troši njegov teško zarađeni novac, ili već slične priče, vi ćete i nesvesno steći uverenje da u muško-ženskim odnosima to tako ide, da neko tu nekoga obavezno koristi. Postoji i ona tužna situacija kada u vašoj sopstvenoj porodici svi iskorišćavaju vas - vaša sestra ili vaš brat su porodični mezimci, a sve obaveze se svaljuju na vas i uvek ste vi za sve krivi, nesposobni ste za bilo šta, nikakve vajde nema od vas... Tada je lako steći uverenje da biste i u eventualnoj ljubavnoj vezi samo bili korišćeni, jer vas ionako koristi kako ko stigne.

Sutra pročitajte o tome kako da izbegnete da u vezi budete iskorišćeni.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Juče smo pisali o poreklu straha "u vezi će me samo iskoristiti", straha koji se najčešće stekne u sopstvenoj porodici i teško je s njim izaći na kraj. Danas možete pročitati kako da prepoznate pokušaj iskorišćavanja u vezi i kako da te pokušaje uspešno sprečite.

U porodici stečeni strahovi teško se prevazilaze, ali to ipak nije nemoguće. Glavno je znati da vas u ljubavnoj vezi može iskoristiti samo ona osoba kojoj to dopustite - a vi nikakvog razloga nemate da bilo kome dopuštate da vas koristi (barem ne kad se o ljubavi radi; nažalost, ako je vaša sopstvena porodica takva da vas iskorišćava, tu ne možete mnogo dok još uvek finansijski zavisite od njih - čim i sami počnete da zarađujete, možete početi da odbijate ono što je puko iskorišćavanje). E, sad, kako uopšte prepoznati da je nešto iskorišćavanje?

Sve emotivne ucene su pokušaj da vas iskoriste ("Spavaćeš sa mnom ako me voliš", "Ako mi to ne kupiš/ne daš mi novac, ti me ne voliš", "Ako ne ideš sa mnom, ti me ne voliš"...). Sve što se od vas zahteva, a da vi to ne želite da uradite, jeste pokušaj da vas se iskoristi. Naravno, ako neko nešto baš želi, može vam reći da bi mu to-i-to mnogo značilo, ali ne sme da insistira ako vi to i dalje ne želite da uradite ili da pružite. Sve ovo ne znači da vi u vezi ne treba ništa da pružate - ali pružajte ono što vi želite. Može se desiti da nakon izvesnog vremena shvatite da ste pružali pogrešnoj osobi jer ste pružali samo vi (u vezi treba da pružaju oboje) - tada priznate sebi da ste se prevarili i da ste pogrešili, ostavite sebičnjaka ili sebičnjakušu i idete dalje.

I, kako se zaštititi od iskorišćavanja u vezi? Tako što ćete odbiti da budete iskorišćeni - tako što ćete odbiti da uradite ono što ne želite. Ima momaka i devojaka koji su veoma vešti manipulatori i mogu vas navesti da pomislite da želite nešto što zapravo ne želite, ali nakon nekog vremena postanete svesni, po tome što se u vezi osećate loše i po tome što uvidite da vam ne pružaju ništa što vam stvarno znači, da vama manipulišu - i tada manipulatore ostavite, a veza vam nije bila beskorisna jer ste naučili da prepoznajete i njih i njihove fore. Plus, manipulatorima je teže da nešto uspeju s vama ako vi sebe dobro poznajete i svesni ste šta je ono što želite.

Mada strah od toga da ćete biti iskorišćeni može biti jak, u praksi vas može iskoristiti samo onaj kome dopustite da vas tera na nešto što ne želite, ili onaj ko vas izmanipuliše - manipulatore s vremenom naučite da prepoznajete, a zahteve za ono što ne želite odbijajte, i bićete bezbedni od onoga što vas toliko plaši. I još nešto: ako se vi ponašate veselo u opušteno, a ipak s čvrstim stavom i svešću o tome šta kod vas prolazi, a šta ne, znatno su manje šanse da uopšte budete zanimljivi onima koji bi samo da iskoriste - oni uglavnom traže zgrčene, uplašene i bespomoćne, jer im je s njima najlakše. Dakle, samo hrabro u vezu (s nekim ko vam se stvarno dopada, naravno) i uživajte!

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

prirodna plavusa rodila sam se sa plavom kosom

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 2027
Zastava Bosilegrad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 
I pre nego sto veza pocne na samom pocetku i pre pravog pocetka, vezivanja i emocija, kazes: "Pare, izvoli, mnogo para" svakom decku (odnosno devojci), "e pa onda idemo dalje da vidimo koliko me volis." Ako tako radis uvek ces imati pravu ljubav bez obzira na korist.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2007, 11:21:28 od topmodelsica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia N97
Josh samo da se utvrdi tarifa ...  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
I pre nego sto veza pocne na samom pocetku i pre pravog pocetka, vezivanja i emocija, kazes: "Pare, izvoli, mnogo para" svakom decku (odnosno devojci), "e pa onda idemo dalje da vidimo koliko me volis." Ako tako radis uvek ces imati pravu ljubav bez obzira na korist.
po prvi put sam videla istinsku zivotnu svetlost ...  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
u skladu sa imenom, ces  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I pre nego sto veza pocne na samom pocetku i pre pravog pocetka, vezivanja i emocija, kazes: "Pare, izvoli, mnogo para" svakom decku (odnosno devojci), "e pa onda idemo dalje da vidimo koliko me volis." Ako tako radis uvek ces imati pravu ljubav bez obzira na korist.

 Smile

ovo definitivno spada u top deset izjava na ovom dijelu bureka.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 zapravo ,ideja i nije toliko losha . ponudish devojci pare ,ako ti zavali shamarchinu to je onda prava zena za tebe  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:27:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.