Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:05:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li zelite brz internet po malim cenama?  (Pročitano 5911 puta)
12. Jul 2007, 16:52:24
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nisam siguran da je 100% u skladu sa pravilnikom, ali treba da pokrenem ovakvu temu. Vreme je da nesto uradimo povodom toga, jer nas Telekom i Verat deru. Pogledajte inostranstvo i cene i onda se zapitajte zasto oni za iste pare dobijaju min. 20x brzi internet?
Citiracu jednog korisnika sa ES-a i predlazem da se pridruzite akciji - takodje sirite ovu vest po ostalim forumima jer sto nas se vise javi bice vece sanse da se nesto konkretno uradi po ovom pitanju:
Citat
dusan28: Ja nisam postavio ovu temu sa ciljem da se vodi rasprava koja ne vodi nikakvom poboljsanju sadasnjeg stanja telekomunikacija u Srbiji, vec da bih pomerio stvari sa mrtve tacke i nasao podrsku na ostvarenju tog cilja. Uvideo sam da na ovom forumu imam dosta istomisljenika i ljudi koji su spremni da urade nesto po ovom pitanju. Mislim da nema vise izgovora da Srbija kasni za svetom a neko kao sto je telekom samo povecava kasnjenje i vodi nas u propast, kako nas vodi u propast pa evo mog stava:
Zasto bi nasa omladina ostala u Srbiji i trpela frustracije kada mogu da se odsele u zapadne zemlje i zive 10tak puta bolje nego u Srbiji. Ako nasa vlade ne ucini nesto da zadrzi nas u zemlji suocice se sa neresivim problemom nedostatka strucnih radnika, stanovnistvo ce postati staro(kao sto je u nekim selima), izgubice narod pa ce samim tim i drzava propasti. Ja licno ne zelim da napustim Srbiju ali ukoliko se stvari ne poprave drasticno u sledecih nekoliko godina tesko da cu ostati, a vraticu se mozda sa 80 godina ako ih dozivim.Mi mladi ne treba da cekamo na dede i babe da urade promene umesto nas oni su svoje preziveli... Vreme je da uzmemo stvar u svoje ruke zato pozivam sve clanove ovog foruma da se ukljuce u akciju ciji je cilj popravljanje trenutnog stanja interneta(brzine i cene) izvrsicemo ogroman pritisak na telekom i vladu. Akcija se sastoji u sledecem: kontaktiracemo televiziju B92 (mislim da su najpogodniji) sa predlogom da naprave prilog o stanju telekomunikacija u Srbiji, uporedjivanje brzina interneta kod nas i u inostranstvu, uporedjivanje cena, odgovor na pitanje koliko je ADSL zaista dostupan u celoj Srbiji van velikih gradova, kvalitet ADSL-a kod nas, cene iznajmljivanja linkova od telekoma i verata i poredjenje tih cena sa inostranim cenama... Potrebno je da u sto vecem broju kontaktiramo B92 da bi oni uvideli da ima interesovanja za takvu temu. Ovom prilikom bih pozvao i administratore da se ukljuce u ovu akciju time sto ce se potruditi da sto veci broj clanova vidi ovaj apel na sve ljude koji zele da promene sadasnje stanje u Srbiji.Mislim da bi bilo dobro da se i provajderi ukljuce jer bi i oni imali znacajne koristi od pokretanja ovakve akcije...
« Poslednja izmena: 12. Jul 2007, 16:52:54 od n1tr0 »
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
HTC Touch Pro
nonsence
kad bi se tako nesto lako rjesavalo onda bi ovako mogli da rjesimo standard, da povecamo plate na 5000 eura i sl.
nemojte se porediti sa evropom poredite se sa zemljama na balkanu pa cete vidjeti da nismo jedini
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Madjarska: http://www.t-online.hu/ajanlat...h/non-stop_cablenet/index.html
Hrvatska: http://www.metronet.hr/
Rumunija: http://www.cablelink.ro/fiber/fiber_abonamente.htm
Kosovo: http://www.kujtesa.com/bzone/baza.php?category=8

Takvih kao ti(sto brane monopol) srecem svaki dan... I zasto "nonscence"?
Evo sto sam vec naveo na es-u. Ako je telekomu isplativo 512k za 2000din(nesto malo vise ali racunacu 2000din), a u Sloveniji za te pare se dobija oko 15Mbps, ma uzecu 10Mbps(u korist Telekom da ide Smiley ), to znaci da oni bi trebali da naplacuju 20*2000din=40 000din, ali naplacuju 2000din. Znaci oni imaju gubitke od 38 000din po korisniku?!?
Uzmemo da imaju 10 000 korisnika - znaci 38000*10000=38 0000 000din. Znaci ti tvrdis da je to neisplativo i da prosecan provider u Sloveniji mesecno gubi oko 38 miliona dinara ?!?
E pa evo novosti za tebe oni ne gube nego zaradjuju, a Telekom ne zeli da zaradjuje vec pljacka, a Verat im se elegantno pridruzio u tome...
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows NT 4.0
Browser
Opera 8.50
nema smisla prosledjivati postove sa drugih foruma. ako nekome treba jeftin net, moze da koristi wireless, doduse sporiji. treba da budemo srecni sto imamo internet koji je dovoljno brz u odnosu na nase susedne zemlje.
IP sačuvana
social share
Dear god do you want to climb of that tree meat in the shape of a "T"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
nema smisla prosledjivati postove sa drugih foruma. ako nekome treba jeftin net, moze da koristi wireless, doduse sporiji. treba da budemo srecni sto imamo internet koji je dovoljno brz u odnosu na nase susedne zemlje.
O cemu ti pricas? Da li si pogledao link-ove? Neke susedne zemlje imaju 20x brzi internet...
Kada bi ti struja i voda bila skuplja 20x od zemalja u regionu da li bi se bunio ili bi rekao - srecan sam sto imam struju i vodu i dozvolio monopolistima da se bogate na tvojoj(svacijoj) nesreci???
I da dodam jos nesto(ono sto vec pise u Dusanovom citatu) - apelujem na moderatore i administratore da nekako izdvoje temu da je sto vise ljudi vidi...

@mikx: Ti si iz RS - ne vidim kako ti mozes odlucivati sta je najbolje za nas u Srbiji ako nisi drzavljanin Srbije...
« Poslednja izmena: 12. Jul 2007, 18:46:30 od n1tr0 »
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC Tattoo
Može temu da vidi milion ljudi kad nema nikakve vajde od toga,to neće pojeftiniti internet,a to da je u inostranstvu može da se za male pare dobije brza veza to je odavno poznato i nije ništa novo.I nema nikakve šanse da bilo kakvim apelima,skupljenim potpisima i sl.da se bilo šta učini po pitanju interneta u Srbiji.

IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Može temu da vidi milion ljudi kad nema nikakve vajde od toga,to neće pojeftiniti internet,a to da je u inostranstvu može da se za male pare dobije brza veza to je odavno poznato i nije ništa novo.I nema nikakve šanse da bilo kakvim apelima,skupljenim potpisima i sl.da se bilo šta učini po pitanju interneta u Srbiji.


Zapravo to nije istina nasa vlada je dokazala da kada se izvrsi pritisak na nju da mora da popusti navescu primer zdravstva koje je bilo istrajno u strajku i dobilo je realno povecanje plata za 40%. I mi moramo biti istrajni u svom cilju i siguran sam da cemo ga ostvariti. Probacu da kontaktiram provajdere da cujem njihov stav o ovom pitanju.

poruke spojene by Belgrade : ne pisi postove zaredom,koristi opciju izmeni u gornjem desnom uglu poruke

Vreme je da uzmemo stvar u svoje ruke zato pozivam sve clanove ovog foruma da se ukljuce u akciju ciji je cilj popravljanje trenutnog stanja interneta(brzine i cene) izvrsicemo ogroman pritisak na telekom i vladu. Akcija se sastoji u sledecem: kontaktiracemo televiziju B92 (mislim da su najpogodniji) sa predlogom da naprave prilog o stanju telekomunikacija u Srbiji, uporedjivanje brzina interneta kod nas i u inostranstvu, uporedjivanje cena, odgovor na pitanje koliko je ADSL zaista dostupan u celoj Srbiji van velikih gradova, kvalitet ADSL-a kod nas, cene iznajmljivanja linkova od telekoma i verata i poredjenje tih cena sa inostranim cenama... Potrebno je da u sto vecem broju kontaktiramo B92 da bi oni uvideli da ima interesovanja za takvu temu. Ovom prilikom bih pozvao i administratore da se ukljuce u ovu akciju time sto ce se potruditi da sto veci broj clanova vidi ovaj apel na sve ljude koji zele da promene sadasnje stanje u Srbiji.Mislim da bi bilo dobro da se i provajderi ukljuce jer bi i oni imali znacajne koristi od pokretanja ovakve akcije...


Nije dovoljno da veliki broj ljudi procita ovu poruku vec da se ukljuci zar neko zeli da Srbija i dalje bude zemlja za najsporijim i najskupljim internetom(u odnosu na protok) ako smo mogli da smenimo Slobu uspecemo da urazumimo telekom i vladu koji nece moci da zazmure pred ovakvim apelom...
« Poslednja izmena: 12. Jul 2007, 22:39:46 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nije dovoljno da veliki broj ljudi procita ovu poruku vec da se ukljuci zar neko zeli da Srbija i dalje bude zemlja za najsporijim i najskupljim internetom(u odnosu na protok) ako smo mogli da smenimo Slobu uspecemo da urazumimo telekom i vladu koji nece moci da zazmure pred ovakvim apelom...
To ja kazem!!!
Nemojte biti pesimisti! Pridruzite nam se - uradite nesto...
Vreme je da izvrsimo pritisak - ima nas mnogo. Iste teme pokrenute su i na es-u i benchmark-u i mozda jos po kojim forumima. Ako svako ko procita uradi nesto povodom toga nema sanse da prodje nezapazeno. Necete valjda cekati da ovi sto sede u foteljama i bogate se na nas racun kazu - ne treba mi vise para, dacu narodu brzi internet, jer se to nece desiti...
Na nama je da pokrenemo stvari!
« Poslednja izmena: 13. Jul 2007, 00:48:58 od n1tr0 »
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Apple iPhone 4
Obicno nisam persimista ali da li ti znas koje pare drzava dobija od Telekoma... koliko telekom zaradjuje ovde... to su tolike pare da bi im se vise isplatilo da nas sve zajedno (nas koji se bunimo) pojede mrak kao da nikad nismo ni postajali nego da se nesto po tom pitanju promeni... nemojte da budete smesni... i ja bih voleo da imam 10-15-20mbit/s po normalnoj ceni ali jedno su moje i vase zelje, a drugo je surova stvarnost u kojoj trenutno zivimo... Ne kazem da ce tako biti dok je sveta i veka ali bice jos dugo dugo godina dok se od ove drzave ne napravi nesto... dok se ne rese mnogo vaznija drzavna pitanja, pa tek onda ce se neko mozda jednoga dana setiti da ne bi bilo lose uraditi nesto po pitanju telekomunikacija...

To je moje misljenje... inace prezirem Telekom mozda vise od vecine vas ali to je sve sto za sada mogu da uradim...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Kad malo bolje razmislim, ne znam ni da li bih voleo da imam 10-20 Mb . Ja internet prvenstveno koristim za download filmova. A sa tom brzinom posle mesec dana ne bih imao vise sta da skidam a  ne smem ni da pomislim koliko bih samo para trebao da izdvojim u tih mesec dana za dvd diskove, verovatno duplo ili troduplo vise nego za internet pretplatu. A ako bi imali takve brzine verujem da bi zabranili p2p programe i pirateriju uopste. Tako da mi ova situacija vise odgovara. Do kraja godine bice verovatno povoljni paketi 1 Mb/s flat a to je mnogima odlicna brzina.
« Poslednja izmena: 13. Jul 2007, 14:07:00 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:05:28
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.