Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:37:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li zelite brz internet po malim cenama?  (Pročitano 5912 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1438
Zastava Fukushima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
"ja sam sa vama,ja sam sa vama..."  Smile
nisam video kakve se to konkretne akcije predlazu?  Smile slazem se da je ovde net stvarno skup,pogotovo s`obzirom na standard kakav je...ali takodje delim i misljenje NenadS sto se tice zarade Telekoma koja ide u drzavnu kasu.Pa znas li da je Telekom najprofitabilnija (drzavna)firma?! Tesko ce se odreci takvog kolaca.
To ti je cini mi se borba sa "vetrenjacama" ali u principu naravno da podrzavam inicijativu kao sto mislim da bi trebao da je podrzi svaki korisnik interneta-jer mu to svakako ide u korist...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Kad malo bolje razmislim, ne znam ni da li bih voleo da imam 10-20 Mb . Ja internet prvenstveno koristim za download filmova. A sa tom brzinom posle mesec dana ne bih imao vise sta da skidam a  ne smem ni da pomislim koliko bih samo para trebao da izdvojim u tih mesec dana za dvd diskove, verovatno duplo ili troduplo vise nego za internet pretplatu. A ako bi imali takve brzine verujem da bi zabranili p2p programe i pirateriju uopste. Tako da mi ova situacija vise odgovara. Do kraja godine bice verovatno povoljni paketi 1 Mb/s flat a to je mnogima odlicna brzina.
Kako mozes da kazes da posle mesec dana ne bi imao sta da skidas kad znas da stalno izlaze novi filmovi iz ogromne filmske industrije...
Sto se tice kupovine diskova to ne moras da radis mozes da odgledas film i da ga izbrises sa harda a kad ti ponovo zatreba da ga ponovo downloadujes...
p2p programi nisu zabranjeni u inostranstvu gde koriste ADSL brzine 16Mbps a dobro znamo da pirateriju ne mogu da zabrane jer je to tehnicki neizvodljivo... Zar mislis da je internet samo sredstvo za pirateriju?
"ja sam sa vama,ja sam sa vama..."  Smile
nisam video kakve se to konkretne akcije predlazu?  Smile slazem se da je ovde net stvarno skup,pogotovo s`obzirom na standard kakav je...ali takodje delim i misljenje NenadS sto se tice zarade Telekoma koja ide u drzavnu kasu.Pa znas li da je Telekom najprofitabilnija (drzavna)firma?! Tesko ce se odreci takvog kolaca.
To ti je cini mi se borba sa "vetrenjacama" ali u principu naravno da podrzavam inicijativu kao sto mislim da bi trebao da je podrzi svaki korisnik interneta-jer mu to svakako ide u korist...  Smile
Drago mi je sto to vidim trazio si pojasnjenja dakle potrebno je da kontaktiras televiziju za sada samo B92 na http://www.b92.net
i upisi u predlog za informativni program da se prikljucujes akciji koja je pokrenuta u vezi smanjivanja troskova interneta, poboljsanja kvaliteta ADSL-a, dostupnosti ADSL-a van velikih gradova, povecanja brzina i uskladjivanja sa cenama nasih suseda...
Obicno nisam persimista ali da li ti znas koje pare drzava dobija od Telekoma... koliko telekom zaradjuje ovde... to su tolike pare da bi im se vise isplatilo da nas sve zajedno (nas koji se bunimo) pojede mrak kao da nikad nismo ni postajali nego da se nesto po tom pitanju promeni... nemojte da budete smesni... i ja bih voleo da imam 10-15-20mbit/s po normalnoj ceni ali jedno su moje i vase zelje, a drugo je surova stvarnost u kojoj trenutno zivimo... Ne kazem da ce tako biti dok je sveta i veka ali bice jos dugo dugo godina dok se od ove drzave ne napravi nesto... dok se ne rese mnogo vaznija drzavna pitanja, pa tek onda ce se neko mozda jednoga dana setiti da ne bi bilo lose uraditi nesto po pitanju telekomunikacija...

To je moje misljenje... inace prezirem Telekom mozda vise od vecine vas ali to je sve sto za sada mogu da uradim...
Da svestan sam trenutne situacije bas zato i zelim da je promenim, kako kazes dok se od ove drzave ne napravi nesto pa ko je ta drzava zar drzavu ne cinimo mi a ne samo vlada a sto se tice ostalih drzavnih pitanja mislim da nema vaznijeg pitanja od povecanja standarda i poboljsanja kvaliteta usluga svih sluzbi ne samo telekoma... Ove iz nase vlade treba podsetiti da je stanje interneta veoma lose i ne popravlje se dovoljno brzo da bi bilo koga zadovoljio pomak. Napravi se jedan korak napred pa stane umesto da se potrci Smile
« Poslednja izmena: 13. Jul 2007, 15:44:58 od dusan288 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Kad malo bolje razmislim, ne znam ni da li bih voleo da imam 10-20 Mb . Ja internet prvenstveno koristim za download filmova. A sa tom brzinom posle mesec dana ne bih imao vise sta da skidam a  ne smem ni da pomislim koliko bih samo para trebao da izdvojim u tih mesec dana za dvd diskove, verovatno duplo ili troduplo vise nego za internet pretplatu. A ako bi imali takve brzine verujem da bi zabranili p2p programe i pirateriju uopste. Tako da mi ova situacija vise odgovara. Do kraja godine bice verovatno povoljni paketi 1 Mb/s flat a to je mnogima odlicna brzina.
A zasto bi zabranili p2p kada je p2p legalan?
@NenadS: Ako prezires Telekom i zelis brzi internet pridruzi se, siri vest!
Koliko ljudi je mislilo da se Sloba ne moze srusiti sa vlasti?!?
"ja sam sa vama,ja sam sa vama..."  Smile
nisam video kakve se to konkretne akcije predlazu?
... mislim da bi trebao da je podrzi svaki korisnik interneta-jer mu to svakako ide u korist...  Smile
Tako je!
Imas na pocetku teme informacije - dakle stupi u kontakt sa medijima i navedi ono sa pocetka teme, ili ovo iznad u Dusanovom post-u...
« Poslednja izmena: 13. Jul 2007, 15:49:56 od n1tr0 »
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows NT 4.0
Browser
Opera 8.53
a jel si ti procitao negde da ovde ni za nesto manje od 10 godina nece biti kao u zapadnim zemljama sto se tice kompjutera? moj ortak surfuje sa pockepc-om na 2mb/s pa sta, do pre godinu dana je imao 256 kbps.
IP sačuvana
social share
Dear god do you want to climb of that tree meat in the shape of a "T"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
a jel si ti procitao negde da ovde ni za nesto manje od 10 godina nece biti kao u zapadnim zemljama sto se tice kompjutera? moj ortak surfuje sa pockepc-om na 2mb/s pa sta, do pre godinu dana je imao 256 kbps.
Pa naravno da nece kada niko ne zeli da preuzme inicijativu i izvrsi pritisak!
Uzmimo stvar u svoje ruke, krajnje je vreme da se nesto uradi!
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hvala je Bogu

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1210
Zastava obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
SonyEricsson v 600i
ja sam pre dva dana uveo preko verata adsl 256/64 i nisam nesto preterano zadovoljan ali mi se sviđa da se pokuša nešto u vezi poboljšanja internet veza.Elelm moj predlog je da neko napiše lepo i uljudno pismo a mi svi lepo copy paste i samo salji svako na mail ministarstva za telekomunikacije da posalje danas 100 mailova nas 1000 po sto mailova pa da vide kada ih zatrpamo sa poštom šta će da rade.Ali da budemo sinhronizovani a moždda ja i serem malo i volim da se borim sa vetrenjačama
IP sačuvana
social share
Au al ima smarača i debila pa to je strasno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1438
Zastava Fukushima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
sto se tice inicijative , mislim da bi mozda bilo bolje da se otvori mozda neki blog ili nesto sl. i da se tu recimo ljudi registruju i podrze tu akciju.Link ka toj stranici se postavi na najposecenije(a i one ostale) forume i posalje medijima.  Smile
To pojedinacno slanje mailova i sl. mislim da deluje neozbiljno i konfuzno , bar je to moje misljenje.
Cudi me da se neko sa ES vec nije setio da malo unapredi ovu inicijativu,s`obzirom na kompetentntnost clanova tog foruma kojeg stvarno visoko uvazavam.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows NT 4.0
Browser
Opera 8.53
iskreno, nikog nije briga da placa dobru opremu za servere, nego kupuju neke tamo kineze. kablovski internet nudi prenos podataka u lokalu 3 puta brze ali su i oni pre nekolko meseci menjali server, kako oni kazu.. sve u svemu, oprema je takva kakva je, dok se ne ulozi u kvalitetniju opremu nece biti ni boljeg interneta. u hrvatskoj se ionako dosta koristi internet pa me ni ne cudi sto imaju tako povoljne cene, sve su im nize i nize. sem toga treba shvatiti i to koliko je samo bilo radova da bi se zamenili kablovi i stare centrale, napravile nove itd. da stvari stvarno mogu biti toliko bolje svi bi sad koristili wireless za male pare. kosmet ima jednog glavnog provajdera, deo tih akcija je otkupila slovenacka kompanija i nemaju los internet. dugo se radilo na tome, uslovi su bili odlicni..
« Poslednja izmena: 13. Jul 2007, 17:28:43 od Dionis81 »
IP sačuvana
social share
Dear god do you want to climb of that tree meat in the shape of a "T"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
sto se tice inicijative , mislim da bi mozda bilo bolje da se otvori mozda neki blog ili nesto sl. i da se tu recimo ljudi registruju i podrze tu akciju.Link ka toj stranici se postavi na najposecenije(a i one ostale) forume i posalje medijima.  Smile
To pojedinacno slanje mailova i sl. mislim da deluje neozbiljno i konfuzno , bar je to moje misljenje.
Cudi me da se neko sa ES vec nije setio da malo unapredi ovu inicijativu,s`obzirom na kompetentntnost clanova tog foruma kojeg stvarno visoko uvazavam.  Smile
Ja sam predlozio da se pokrene ovakva akcija i spreman sam na sve kritike i predloge ali u cilju ostvarenja pocetne zamisli. Drago mi je sto zelis da das doprinos ovoj akciji mogao bi recimo ti da otvoris blog nije nikakav problem a ja cu poslati link ka njemu na ES-u i podrzati tu ideju vec sam poceo da razmisljam o pravljenju posebnog sajta ali bi i blog bio dovoljan potrebne su nam sveze ideje i ljudi spremni da uloze par sati interneta u njegov razvoj. I ja mislim da je na ES-u cela rasprava malo konfuzna jer se ukljucio fdasfsvh ili sta vec i iznosio besmislene stavove ali ne mogu se kontrolisati bas svi. Trebalo bi negde pregledno okaciti sve ciljenice i omoguciti medijima da vide koliko ljudi u Srbiji nisu zadovoljni stanjem interneta i njegovo pravo cinjenicno stanje uporedjeno sa zemljama u inostranstvu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows NT 4.0
Browser
Opera 8.53
koliko sam ja primetio neki provajderi u srbiji imaju dobar server ali ili losu jednu centralu ili los antivirus (nod32 koriste vec duze vreme), ili su odlicne servere 3comove zamenili novijim nekog kineskog proizvodjaca ili su zatvorenog tipa ka drugim provajderima itd.
IP sačuvana
social share
Dear god do you want to climb of that tree meat in the shape of a "T"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:37:49
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.