Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:22:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li verujete u Boga i zasto ?
Da
72.7%  (24)
Ne
27.3%  (9)
Ukupno glasova: 33
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li verujete u Boga i zasto ?  (Pročitano 13651 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Kvalitet post-ovanja se umnogome umanjio. To ne sporim. Ozbiljnost je takodje opala. Argumentacije ko da se izvlace iz podruma, niko nikog da saslusa i razmisli o stavu i misljenju, ...
Kada bih poceo da brisem, zakljucavam, koliko bi tema ostalo ... A sa druge strane svako ima pravo da skaze svoje misljenje i da ga brani. Najgore je kada se to misljenje argumentovano ospri, a taj nastavi i dalje.
Ispada izmedju dva zla izabrati manje.

Ali to cu morati .... a posledice ce se videti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja sam zavrsio sa ovim delom foruma. Nema vise poente. Nek uzivaju vernici, mene zabole. Peace niggaz Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.2.149.27
Kvalitet post-ovanja se umnogome umanjio. To ne sporim. Ozbiljnost je takodje opala. Argumentacije ko da se izvlace iz podruma, niko nikog da saslusa i razmisli o stavu i misljenju, ...

Tesko je u ovakvim raspravama odrzati kvalitet. Da li verujete u boga? - odgovor je ili da ili ne, nista vise od toga. Medjutim onda s jedne strane dobijes ateiste koji traze od vernika da dokazu postojanje Boga, s druge strane imas vernike koji pocnu predocavati te "dokaze" i rasprava ode u tri lepe, na kraju meni na ovakvoj temi jedino ima smisla izvrgavati ruglu i jedne i druge


atom ima isti sastav (za nas jos uvek vizuelno) kao i svemir.

ok, dalje nema smisla raspravljati o ovome

Voda? Objasni mi sta nisam naucio u srednjoj? Ili je to samo fora:"Sigurno si lupio...". Daj fakte.

Zasto te fascinira sastav molekula vode? Da li razumes hemijski proces u kome taj molekul nastaje?

Jovan je predvideo STA a ne KAKO? Nije rekao:"Platna kartica" nego:"Sredstvo za pracenje ljudi". Nije rekao: "NewAge", EU, da ce Lavrentije da ide kod pape, MAGREB, NAFTA (udruzenja zemalja nalik EU)...

Drugim recima Jovan je lupio, pa se potrefilo da se pojavilo nesto sto iz daleka pomalo podseca na to sto je on "prorekao" i onda sledi revolucionarno "AHA, Jovan je prorok". Da li ti je poznat termin Nostradamusov rulet?

Nego je rekao da ce kada se priblize poslednji dani da se covecanstvo ujedinjuje u jednu veru, jednu drzavu... Na tome se radi manje-vise poslednjih 50-tak godina. Zato sam i napisao da potrazite dublji smisao.

Aj probaj da izguglas podatak koliko razlicitih religija i drzava postoji na ovoj planeti, pa ces videti koliko je to ujedinjenje realno


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Svako verovanje u bilo sta ili bilo koga van sebe samoga vodi u konfuziju i samim tim produbljuje patnju ljudske egzistencije. Osnovni razlog za postojanje ove prividno podvojene egzistencije u materijalnom telu je upravo ideja o podvojenosti od "ostatka". Taj ostatak je sve ono sto postoji - mozemo ga zvati kako god hocemo ali svako ime vodi ka definisanju pojma ili objekta a samim tim produbljuje iluziju podvojenosti. Istina naseg postojanja je da mi nikada nismo prestali da budemo deo sveukupnog postojanja - Boga. Samim tim nema Boga van nas niti ima nas van Boga. Sveukupno Bice - Zivot - je sve sto postoji i to je jedina istina. Svaka ideja koja vodi van ove istine vodi u iluziju. Mrak ne moze postojati tamo gde ima svetla tako ni mu ne mozemo postojati van sveopsteg postojanja u univerzumu.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Tako je Decky. Samo upravo zbog nase zasljepljenosti trazimo opipljivijeg Boga, t.j. partnera suprotnog pola, svi, i ateisti i mnogi samonazvani vernici, kako bismo resili svoj problem odvojenosti, ili kako kazes iluziju odvojenosti, a to i dalje postoji i kad raskinemo sa partnerom bice nam gore nego pre. Pitam sebe zasto ne zelim biti isto s Bogom, t.j. svestan jedinstva, da li zato sto to stanje ne nudi nista konkretnije za moje ego... moc na primer. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
a pazi samo ovo.
Ja sam zavrsio sa ovim delom foruma. Nema vise poente. Nek uzivaju vernici, mene zabole. Peace niggaz Smile
da li vidite koliko smo tolerantni. ovo u svojoj "otadzbini" ne bi smeo da kaze. bar da je rekao zasto je izgubio veru. da pronadje neku utehu ovde. on je toliko besan na svevisnjeg sto mu nije uslisio molitve, da pokusava da se nama sveti. sto mu naravno ne uspeva. mi smo jos u paleolitu bili mentalno na nivou na kome ce amerikanci biti tek negde oko tri hiljadite godine.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
a pazi samo ovo.
Ja sam zavrsio sa ovim delom foruma. Nema vise poente. Nek uzivaju vernici, mene zabole. Peace niggaz Smile
da li vidite koliko smo tolerantni. ovo u svojoj "otadzbini" ne bi smeo da kaze. bar da je rekao zasto je izgubio veru. da pronadje neku utehu ovde. on je toliko besan na svevisnjeg sto mu nije uslisio molitve, da pokusava da se nama sveti. sto mu naravno ne uspeva. mi smo jos u paleolitu bili mentalno na nivou na kome ce amerikanci biti tek negde oko tri hiljadite godine.

Bas lepa tema za te stvari
http://forum.burek.com/index.php/topic,94204.1840.html

Citat
Tesko je u ovakvim raspravama odrzati kvalitet. Da li verujete u boga? - odgovor je ili da ili ne, nista vise od toga. Medjutim onda s jedne strane dobijes ateiste koji traze od vernika da dokazu postojanje Boga, s druge strane imas vernike koji pocnu predocavati te "dokaze" i rasprava ode u tri lepe, na kraju meni na ovakvoj temi jedino ima smisla izvrgavati ruglu i jedne i druge

Tako je i bila planirana tema, kao anketa. Ali da bi se omogucilo jos ponesto, prosiren je naziv. Medjutim, ne samo u ovoj, vec i na drugim temama, na kraju se svodi na isto.

A ako se vec mora, onda ce biti vise precrtanih, nego aktivnih tema. Samo se nadam da ce ljudi nauciti sta je tolerantnost, kako saslusati druge, kako sebi predstaviti drugo misljenje, kako necije misljenje inkorporirati u svoja razmisljanja, kako sagledavati stvari iz vise uglova, .... a sve to bez zajedljivosti, podsmeha, .... ili ja suvise ocekujem ??  Smile

« Poslednja izmena: 07. Sep 2008, 14:04:56 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Tema je: Da li verujete u Boga i zasto? Odgovor DA na anketno pitanje, a ovo Zasto trazi vise diskusije- ja pisem zasto.
Prvi razlog je da nema razloga. Rodjen sam u Pravoslavnoj porodici.... Pokolebao sam se tokom studija izucavajuci drustvene nauke.... I ostao sam cvrsce u veri jer to pripada jednom od ona tri dela coveka (duh). Sada mi dokazi ne trebaju i osecam se kao jeretik i sektas kada treba da iznesem neki materijalan dokaz!
To je kao kad volis devojku? Zabluda. Ima jos bar 20 riba koje imaju lepse (sta ti se kod tvoje svidelo)- noge, grudi, usta, oci, misli, sestru (svaja je svaja), odnos prema tebi... Znaci nema materijalnih dokaza, ide iznutra.

dionysus- konstruktivan si, svidjaju mi se tvoja oponiranja. Stvarno bi mi bio smor da kao neki (moderator) kacim cele knjige i linkove vec ih maksimalno sazvacem pa cemo da pravimo razvoj teme. To to ocigledno ne zelis.

Ovo pisem deseti put: Dr. Djuro Koruga (kvantna fizika), kaze da je voda neistrazen element, i da mi o njoj nista ne znamo. Ovo kaze Otac Joil (monah na Ostrogu, hemicar po struci)- kao ta dva elementa (zapaljiva, eksplozivna) stvaraju vodu. Nisam cuo da to moze u laboratoriji? Spoj ta dva pa cemo da vidimo? Daj neku cinjenicu!!!!!!!!

Atom=svemir? Kaze naucnik Taj i Taj (jebem li ga koji je kazu da je neki faktor), da je atom (molekul) mikro svemir? Gravitacije, kruzenje oko jezgra.... "Sve je u svemu sadrzano"! Ovo sam cuo pre 3 godine, sad tek pocinjem da kapiram sta znaci (na primeru atoma). Daj nesto opipljivo- nemoj "No comment, gluposti".

Otkrivenje Jovanovo, citat: "I ucini sve, male i velike, bogate i siromasne, slobodnjake i robove, da im dadu zig na desnoj ruci njihovoj ili na celima njihovim, da niko ne moze ni kupiti ni prodati, osim ko ima zig, ime zvjeri ili broj imena njezina;..... broj njezin 666".
Ako nisi blizak drustvenim naukama ne mozes ovo da razumes na valjan nacin. Nije uvreda, cinjenica, kao sto i ja ne razumem prirodne nauke.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Citat
Tema je: Da li verujete u Boga i zasto? Odgovor DA na anketno pitanje, a ovo Zasto trazi vise diskusije- ja pisem zasto.
To zasto je naknadno i dodato, da bi imali vise diskusije. A da citas i obracas paznju, video bi i ovo i shvatio:
Citat
Tako je i bila planirana tema, kao anketa. Ali da bi se omogucilo jos ponesto, prosiren je naziv.
A ne bi trazio da ti se samo sazvace. Ima i onih kojima ne odgovara tudja sazvakanost, vec bi sami hteli da zvakaju. A time se oseca puni ukus hrane. Tebi ako je do vec ustaljenih stavki i postavki, koristi ih.
Da ne duzim, o ovome vec odavno tupim
Citat
"Sve je u svemu sadrzano"!
i ne samo o tome, ali nekima izgleda ni sazvakano ne pomaze.

Zato, tema je  Da li verujete u Boga i zasto ? i bez ikakvog aludiranja vise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
pa da Moderatori ovo je bilo taj odgovor da zašto misli neko da veruje, al u stvari ne veruje Smile
Citat
pa to kažem, da imaju filozofi deblju odgovormost u tome da kroz ucenjivanje sebe, daju ideje o tome kako  treba ucenjivati masu u veliku  , za institucije kao što je crkva.
Habermas piše o tome da kroz svoje tradicije(i istorijski) lica stiže do uradjenja emancipaciju. I da za to je potrebno i poznavanje vera. al ne verovanje u Bogu. Jer to bi bilo komunikacija na bazu hiearchiu, kao takav puno sa direktivima, regulativima, koštativima, i ništa iz komunikative. Naravno po Kolbergu prekonvencije bi bila mera moralnosti.
Danas i za konvencionalnosti je teret da neko veruje u Bog
« Poslednja izmena: 07. Sep 2008, 15:37:48 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:22:39
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.