Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:45:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li su sve žene alapače?  (Pročitano 12021 puta)
09. Nov 2010, 17:34:29
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Kad bi se pitao moj drug Peca Dubioza, koji je nešto gadno Bogu zgrešio pa živi sa ženom, njenom starijom sestrom usedilicom, taštom i njenim pekinezerom, ovaj blog bi mogao da konkuriše za Ginisovu knjigu rekorda, jer bi kompletan njegov sadržaj glasio: DA! I, što je najgore, ne bi bio mnogo daleko od istine. Ali ne pita se, kao uostalom ni u svojoj kući, a tašta mu pravi do-zla-boga dobre punjene paprike, pa se baš ne bih zamerao... Sorry Ginise. Drugi put.

Od istine je, međutim, teško pobeći čak i kad se hoće. Elem, ništa, definitivno ništa kod žene ne može toliko da me razočara od činjenice da je  - alapača. Za sve drugo postoji opravdanje. Od lošeg izbora minđuša, preko torbice u kojoj fali samo popa s bradom i bezbojni lak za nokte u slučaju da krene petlja na čarapi, do brbljivosti kao genetske anomalije. Čak i "boli me glava" ponekad zaista to i znači. Ali za alapačizam nema opravdanja. Kad čujem ono čuveno "slatka moja, samo da ti kažem..." naježi mi se svaka dlačica na telu. Kad krene parada ogovaruša, treba biti što dalje. Jer, tu se kolaterlna šteta podrazumeva. I ne broji.

Alapačizam se, grubo, može podeliti na četiri vrste (sociološki pristup) i tri stadijuma (progresivni pristup). Najblaži oblik, donekle podnošljiv i vrlo povremeno simpatičan su - vikend alapače. One uredno tokom nedelje prikrivaju svoj alapačizam, smerne su i pune razumevanja, umeju da saslušaju sa sve obaveznim klimanjem glave koje, valjda, znači razumevanje, prosto čovek da potrči da im se isplače na ramenu. Avaj, kakva to samo greška može da bude. Jer, vikendom se u njima budi zver, one jure da se vide sa svojim najboljim prijateljicama, subotnje večeri provode u "seks i grad" kombinaciji (Keri Bredšo, seme ti se zatrlo) i olajavaju i opanjakavaju sve i svakog ko im dođe pod jezik. Tako male slatke tajne iz radnih dana postaju javno dobro, a količina neproverenih i naduvanih informacija kojima se tom prilikom barata obično je proporcionalna stepenu poverenja koje je jadni subjekt poveravanja imao u vikend alapaču. Nedelja je dan za opuštanje vikend alapača, u kome skupljaju snagu da već od ponedeljka kao sunđeri upijaju šta će im ko o kome reći, i čisteći upotrebljenu memoriju za primanje novih poverljivih pričica koje će slatko podeliti sa svojim prijateljicama narednog vikenda.


Druga kategorija su kućne alapače, daleko ozbiljnije u pristupu svom alapačizmu. Uglavnom su domaćice, mada povremeno i zaposlene žene na mestima koja im onemogućavaju verbalnu komunikaciju tokom radnog vremena, pa podivljaju čim se domognu vrata kancelarije.

Elem, kućne alapče najpoznatije su po organizovanju večernjih kružoka u komšiliku, kod one komšinice čiji je nesrećnik negde na službenom putu (čitaj: kreše neko mlado meso u prigradskom motelu). Prosto impresionira njihov stepen širokog interesovanja za sve što se događa oko njih, pa su na tapetu doslovno svi, od dece kao omiljene teme za započinjanje trač partije, preko ni-krivih-ni-dužnih muževa i njihovih apetita, seksualnih i onih drugih, do deserta, u liku mlade neudate šmizle koja se tek doselila i kojoj bi najradije skuvale čaj od lijandera. Kućne alapače imaju sklonost, štaviše neodoljivu potrebu da svoj verbalni šou nastave i među "svoja" četiri zida, tako, naravno, što će jadniku zavaljenom u fotelju koji pokušava da gleda Barsu, onako od srca podeliti sve tajne onih istih komšinica sa kojima je do malopre sedela. Fer, nema šta. Sve isto, samo u ogledalu, važi za treću grupu - biznis alapače. Male mačkice u kući, ni reč da zucnu svojim momcima ili mužićima, sa komšinicama su na dobro jutro (eventualno), a prodavačicu iz lokalnog dućana gledaju kao na zaraženu leprom i komunicraju kulturnim mumlanjem. Ali kada stignu na posao, na mesto gde se osećaju moćne i jake, u njima se budi teški oblik alapačizma, pa ako sa takvom osobom radite, bog vam bio u pomoći. Ne samo da su spremne da šefu prenesu koliko ste puta trknuli do wc-a i koliko tetrisa odigrali na firminom računaru, nego i za mnogo gore konstrukcije koje potom kreću hodnicima kao pobesnela ektoplazma koja se umnožava geometrijskom progresijom, podvlačeći se pod sva vrata i stižući do svih onih planktona sa isturenim antenicama i jezikom koji se vuče po zemlji. Takva simbioza može, nekom neopreznom predmetu njihove pažnje, da nanese nenadoknadivu štetu. Jer, biznis alapače ne znaju šta je dosta. Njihova glad za opanjkavanjem i torokanjem je neutaživa i povod im je skoro nebitan. Od muve prave slona kao laganu jutarnju vežbicu, a do kraja radnog vremena više se ne zna ni gde je kataklizma počela. A onda kući, u svoj mali ušuškani život, glave pune planova za sutrašnji start nove trke. U poslu, jelte, treba biti najbolji.

Možda ponajbolje skrivena, ali time i najopasnija vrsta su takozvane profesionalne alapče. Ne, ne mislim na Suzanu Mančić, Jelenu Baćić ili Sanju Marinković. One to rade za pare i to je sasvim legitimno. Mislim na sve one fine, skockane i napirlitane dame koje se, zapravo, ničim drugim u životu ne bave osim alapačizmom. To im dođe nešto kao profesija. Od jutra do sutra vise na svojim skupim mobilnim telefonima (znao je Telenor šta radi kad je dao onolike pare da dođe u Srbiju), razmenjujući "pouzdane" informacije i najnovije tračeve, beskrajno trule po kafićima čekajući novu žrtvu za partiju torokanja, a u pauzama kuckaju porukice golicave sadržine svima od kojih bi mogle da očekuju odgovor dovoljno intrigantan za započinjanje nove trač partije. Od čega žive i plaćaju telefonske i ostale račune, upitaće se svako normalan. Pa, od alapačizma. On im je duhovna hrana. Sticanje materijalnih dobara je, jelte, obaveza muškaraca. Otkako je sveta i veka.


Izvor: Press Blog
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
svaka žena ima potrebu da komentariše,često i da pretjera u tome. nekima je to prosto stil života,nekima se desi,jbg i nije strašno. kod prve grupe,to često budu komentari na račun nečijeg ponašanja,izgleda i zasnovani su na moralisanju-e kad bih ja to sebi dozvolila. neke nije ni briga za sebe,a kamoli za druge. neke gledaju svoja posla,smiješno im je i nemaju kad da raspredaju priče. nije ovo obavezno ogovaranje,može da bude i samo pretjerana priča koja umara
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
jesu.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
nisu Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
Sve zene...Izvini kevo i ti si zena
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Svi ljudi su alapace Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
a joj... Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
koja glupa generalizacija  Smile naravno da nisu sve zene alapace
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Jesu Smiley

Kao neko kome je na faksu zapala pretezno zenska grupa mogu da kazem da vecina jeste Smile Mada, postojale su i one koje nisu  Smile

Nije to nista strasno, i muskarci su takvi (ne na mojoj grupi vec globalno). Imam drugara koji se toliko saziveo sa time da ne moze bez kafenisanja sa nekim i tracarenja  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Neke jesu, neke nisu, a neke imaju glas od koga boli glava i zuji u ušima, frekvencija, intenzitet, šta li je... Smile
Par puta sam u društvu više žena morao da se isključim, da ne bih izludeo od tolikih glasova koji se prepliću. Smile
« Poslednja izmena: 09. Nov 2010, 19:08:37 od NennadS »
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:45:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.