Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:05:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li ste stvarno vernik?  (Pročitano 6558 puta)
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Али мораш бити добар верник да би био велики човек... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


CyberNinja

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia ngage
ja nisam vjernik u smislu da praktikujem neku odredjenu religiju, jer mislim da je praktikovanje
suhih religijskih rituala bez ikakovog smisla, za mene. isto tako mislim da je uredu to
praktikovanje rituala ali za neke ljude. za mene nema smisla ici u bilo koji vjerski objekat
kad sam u konstantnom odnosu sa BOGOM. svaka religija kaze da smo "napravljeni" po oblicju bozijem.
sto implicira da smo na neki nacin istovjetni s njim (dusa i BOG su istovjetni).
zasto bi onda isao negdje tamo, kad je ON u meni i ja u NJEMU.
samo da se zna da sam godinama i godinama praktikovao jednu vrstu religije,
sto je dovelo do zasicenja i stvaranja kompleksa - usljed stava da smo grjesnici.
sad kad sam stao s praktikovanjem, sve se slozilo na svoje mjesto.
ponovo osjecam bliskost sa BOGOM i znam da je to tacno, bez obzira sta mi ko kaze, ja tacno
znam da je to istina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Razlicite hpoteze - vrlo zanimljivo - ali ja bih odgovorio pitanjem - sta znaci biti dobar vernik. Muslimani je mole 5 puta dnevno odu jednom za zivota u Meku, poste kad treba i zavrsili su posao. Da li se sve gleda kroz ritiale ili ima nekih drugih krterijuma. Zanimljiv je stav prethodnika - ja snam da sam dobar covek - nekako kad pomislim bez obzira na sve filozofije, dogme ili ne dogme - najbitnije je kako se ti osecas sa samim sobom - tj kako se svako od nas oseca - nekako mi se cini da je to bas dobro receno. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam vernik. U teskim trenutcima moga zivota kada su mi ateisti "koji su inace dobri ljudi" okretali ledja, cuvajuci svoje "predivne ateisticke zadnjice", e tada sam imao pomoc i podrsku samo od vernih, i to razlicitih vera. To je moju pocetnu veru ucvrstilo i produbilo, medju vernim i ja zelim da budem.

Znanja koja sam stekao putem vere su mi bila dragocena, da ne zalutam u obilju lazi koje se svuda prodaje, da ostanem i istrajem na putu ljudskosti.

Zrtve i stradanja koje sam podnosio su mala cena za blagodet koju sam imao - ne izdati sebe i ljudski rod.

Bilo je trenutaka kada sam se kolebao u zivotu, zivotne dileme, ali me vera nikad nije napustala.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Nikad vruc u 'ladan Vrbas...

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 307
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 6020
Tradicije se uopste ne drzim, a vjernik naravno jesam. Ne pripadam nijednoj religiji, to je mi totalno nepotrebno. Koliko sam dobar covjek, to ja ne znam, ima ko zna...
IP sačuvana
social share

“Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves. Here’s Tom with the weather.” (Bill Hicks)


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


amo ergo sum (volim dakle postojim)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 710
Zastava USA
OS
Linux
Browser
Mozilla
mislim da ne treba da pricamo da li smo vernici ili ne, vec da to dokazujemo svakim trenutkom, i to ne suvim crkvenim ritualima, vec ljubavlju prvenstveno prema Bogu, i zatim i ljubavlju prema svemu ostalom, jer dzabe je nekom da ide stalno u crkvu i da redovno posti i pricescuje se,kad ce on odmah po izlasku iz crkve nastaviti sa svojim zivotom punim zavisti, mrznje, i nepostovanju najpre prema svojim bliznjima, a o drugima da i ne govorimo
eto, to je moje misljenje
IP sačuvana
social share
carpe diem (iskoristi dan)

the sun is always brighter on the other side
but heart and soul i left at home comitted suicide
far away, far away, you're so far away from me
but i'll be back one day
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Lepota je u ocima posmatraca

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mislim da ne treba da pricamo da li smo vernici ili ne, vec da to dokazujemo svakim trenutkom, i to ne suvim crkvenim ritualima, vec ljubavlju prvenstveno prema Bogu, i zatim i ljubavlju prema svemu ostalom, jer dzabe je nekom da ide stalno u crkvu i da redovno posti i pricescuje se,kad ce on odmah po izlasku iz crkve nastaviti sa svojim zivotom punim zavisti, mrznje, i nepostovanju najpre prema svojim bliznjima, a o drugima da i ne govorimo
eto, to je moje misljenje

lepo receno,ja licno nisam vernik i smatram to individualnom odlukom.
IP sačuvana
social share
"The irony of all existence is that good would be completely impotent without the contrast of evil."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


amo ergo sum (volim dakle postojim)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 710
Zastava USA
OS
Linux
Browser
Mozilla
ja verujem u Boga, jedno vreme sam svake nedelje isla u crkvu, celu liturgiju znam napamet.  ali onda, dodjes ovde u Ameriku i odes u crkvu , i onda na kraju liturgije svestenik cita ko je dao novac za crkvu i koliko je ko dao. pa kaze "porodica petrovic je za crkvu dala 150 dolara, hvala im puno. a vidi porodica djordjevic je dala SAMO 10 dolara" naravno uz odgovarajuci izraz lica....odprilike nesto ovako  Smile
IP sačuvana
social share
carpe diem (iskoristi dan)

the sun is always brighter on the other side
but heart and soul i left at home comitted suicide
far away, far away, you're so far away from me
but i'll be back one day
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
A sta je tu cudno - je si li ocekivala nesto drugo?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja verujem u Boga, jedno vreme sam svake nedelje isla u crkvu, celu liturgiju znam napamet.  ali onda, dodjes ovde u Ameriku i odes u crkvu , i onda na kraju liturgije svestenik cita ko je dao novac za crkvu i koliko je ko dao. pa kaze "porodica petrovic je za crkvu dala 150 dolara, hvala im puno. a vidi porodica djordjevic je dala SAMO 10 dolara" naravno uz odgovarajuci izraz lica....odprilike nesto ovako  Smile
Ovo što ću ti napisati sam ... pozajmio  Smile iz knige o sv. Jovanu Šangajskom.
NAime, kada je on postao i Episkop Sanfranciskanski, zatekla ga je gomila
ne rešenih finansijskih (i ostalih) problema u crkvi u USA.
I stalno su na njega navaljivali ljudi da donese odluke koje njima odgovaraju.
U jednom trenutku, posle svete Liturgije, on izlazi iz crkve napolje i
gomila ljudi mu prilazi da ga mnogim rečima ubedi da uradi ono što oni traže od njega.
A on, sveti Jovan, kaže (parafraziram):
"Do maločas sam bio u Carstvu Božijem i saučestvovao u slavljenju Boga sa
svima svetima, ne mogu odmah da počnem da se bavim ovim
zemaljskim, kratkoročnim stvarima".

E taj doživljaj svete Liturgije bih ja voleo da imam!
Da ne primećujem sve ono šta ljudi rade, ali da budem
(opet i opet i opet) oduševljen Bogom Jedinim!
Da i kada se vratimo kući (moja porodica i ja) ostane
u meni i emotivno i misaono lepota slavljenja i pevanja
Bogu, Milostivom Bogu, Kome ... Kome priliči svaka čast
i poklonjenje ... Kome ... Kome prinosimo Njegovo od
njegovih zbog svega i za sve!!!  Smile

Tako nekako bih ja voleo!
Neću da grešim dušu - ima tih trenutaka.
Raste se do pune mere Hristovoga raste!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:05:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.