Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:43:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li ste slobodni?  (Pročitano 15169 puta)
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
  "Nema sebe.Nema problema",rekao je budistički učitelj kada su ga pitali da objasni dublje značenje budizma.

    (Iz knjige Tišina govori-Ekart Tol)
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.4)

A Bhagaavat Gita veli:
,,U stanje na savrsenstvo koje se naziva trans, samadhi, sa primena na joga, um se potpuno uzdrzava od svi materijalni aktivnosti. To savrsenstvo odlikuje se sa sposobnost jogi da sa cist um vidi Jastvo i tako da uziva i da se raduje sa njega. U to radosno stanje oseca se neizmerna transcedentalna sreca, koja pak moze se spoznati sa transcedentalni setila. U to stanje on se nikad ne odvaja od istina i misli da nema veca dobivka. Nikad nije uznemiren cak i u najveci problema. To je istinska sloboda od svi bedama koja nastaje poradi dopir sa materii." ( prevodim od mak pa prevod je los. prosti)
U sistem jogi, budisti t.j. impersonalisti ne priznaju transcedentalno zadovoljstvo, boje se da ne zagroze teorija jedinstvo.
Ti pricas o kaivaljam, a to je edinstvo sa Sevisni, to ga tako nazivaju monisti. To je isto sto i nirvana, koja Caitanja Mahaprabu jos je naziva i bhava-maha-davagni-nirvapanam, i to je na neki nacin ,,ciscenje" na prljavo ogledalo umu.
No, po nirvana, ili sa prestanka materijalno postojanje , pojavljaju se duhovni aktivnosti, i to je pravi zivot na svako zivo bice.

Impersonalisticki stav na zapad, je zauzeo Sopenhauer i posle Nice sa pravo mu zamerava, i odbacuje taj negov stav. Zelje ne trebaju se odbaciti nego trebaju dobiti nevinost na dete. Tu je Nice nadminao Sopenhauer, bar za mene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ali je duh i dalje zarobljen u telu

Pa?To nije razlog za nezadovoljstvo.

misliš da je samo to dovoljno ?
a šta će onaj koji ima svega previše, pa je opet tužan ?
mislim ne fali mu ništa, al opet nešto nije u redu

Stvar je u tome da to nije samo.
Ko je taj koji ima svega previše,a opet je tužan?Ja takvog nisam sreo.
Kako mu ne fali ništa,a opet je tužan?

Možda se nismo dobro razumeli.Nisam ja mislio da čovek bude zadovoljan samo u materijalnom smislu,nego i u duhovnom i u materijalnom,tj. u svakom smislu.Čovek uvek ima dovoljno svega da bi bio srećan.Neko ima više,a neko manje,i to je u skladu sa njegovim uloženim naporom,ali mu to nije prepreka da bude srećan.Ono što ja hoću da kažem je da nezadovoljstvo rađa novo nezadovoljstvo i da zato ne treba biti nezadovoljan ako hoćeš da budeš srećan.

sloboda nema veze sa imanjem i nemanjem ili prohtevima.
Taj koji je zadovoljan onime sto ima mozda je bezbrizan ili miran, ali ne mora da znaci da je slobodan

Loši prohtevi zarobljuju čoveka u smislu da se loše oseća.U svakom slučaju čovek ne može da bude slobodan u svakom smislu.Pre svega čovek ne može da egzistira bez Boga,jer mu Bog daje život,pa prema tome čovek ne može da bude slobodan od Boga.Ali kada čovek počne da živi u skladu sa Božijom voljom,njegovo delovanje ima najviše stepeni slobode.

ma ne trebas se osloboditi od ja, to nije precka slobode, nego trebas se osloboditi ono sto nije ja, odnosno lazno ja

Baš tako.
« Poslednja izmena: 23. Jun 2007, 09:18:53 od bjbojan »
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy SII
duh nije zarobljen u telu. razmislite malo. ja se ne osecam zarobljenim.
mislim da poenta nije da "nema sebe". poenta je izgraditi sebe i uraditi nesto u ovom zivotu, sto nije nimalo lako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Дог из д дог фор лајф

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1165
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
SonyEricsson K750i
onako dosta slobodan
IP sačuvana
social share
lakse je sa cetiri u rukama , nego s jednom u krevetu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.4)
duh nije zarobljen u telu. razmislite malo. ja se ne osecam zarobljenim.
mislim da poenta nije da "nema sebe". poenta je izgraditi sebe i uraditi nesto u ovom zivotu, sto nije nimalo lako.
daj prvo da razgranicimo sta ti podrazumevas pod duh, a sta pod telo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bbb108 šta misliš da se vratimo temi kako se osećamo ???????????
Da ponovim osećam se veoma slobodno.
Svaka odluka je moja.
Dakle imam slobodu izbora.
U mnogim stvarima, pobedila sam sebe, i to smatram ličnim oslobođenjem od najvećeg tamničara, sebe.
Moj duh je slobodan...ma šta pod njim podrazumevao.

Isuviše se opterećujemo "mudrim&premudrim"
Budi ono što jesi...
Smile
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Zanimljivo, al sloboda je mit, sta podrazumevamo svakodnevno, jos i pravno uopste ne postoji. Taj pojam izadje vec kod Hegela iz tog spoljasnost da misli su slobodni, inace Dekart isto sam tom problemom se bavio kad je kazao Cogito ergo sum. Al danasnji technokracija to resi, i stvarno ko je u centru paznju nece na to misliti na sta Hoce. a to bas sa htenjom moguce uraditi, ako sugestibilan je covek, i svi manje vise jesmo. Onda sloboda je mit, al ne znaci da ne postoji. Pitanja da kako moguce stici do toga. A sad vec sledi sto sam pisao u predhodnom postovima , kao sto smo na slobodu smo sudjeni itako dalje...To hoce znaciti da vera i znanja u jedno pojmu o postojanju slobodu pomaze. Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.4)
bbb108 šta misliš da se vratimo temi kako se osećamo ???????????
svaka diskusija je osudjena na propast, ako prije toga pojmove ostane nedefinirani. A definirati sta podrazumevamo pod duh i telo e potpuno relevantno za ovoj temi.


Da ponovim osećam se veoma slobodno.
Svaka odluka je moja.
Dakle imam slobodu izbora.
U mnogim stvarima, pobedila sam sebe, i to smatram ličnim oslobođenjem od najvećeg tamničara, sebe.
Moj duh je slobodan...ma šta pod njim podrazumevao.

Isuviše se opterećujemo "mudrim&premudrim"
Budi ono što jesi...
 Smile
a mozes li se osloboditi izabiranje, mozes li neizabrati?
svaka odluka je tvoja!? hm.......

Zanimljivo, al sloboda je mit, sta podrazumevamo svakodnevno, jos i pravno uopste ne postoji. Taj pojam izadje vec kod Hegela iz tog spoljasnost da misli su slobodni, inace Dekart isto sam tom problemom se bavio kad je kazao Cogito ergo sum. Al danasnji technokracija to resi, i stvarno ko je u centru paznju nece na to misliti na sta Hoce. a to bas sa htenjom moguce uraditi, ako sugestibilan je covek, i svi manje vise jesmo. Onda sloboda je mit, al ne znaci da ne postoji. Pitanja da kako moguce stici do toga. A sad vec sledi sto sam pisao u predhodnom postovima , kao sto smo na slobodu smo sudjeni itako dalje...To hoce znaciti da vera i znanja u jedno pojmu o postojanju slobodu pomaze. Smile
Ti si osudjen na delovanje, na izabiranje, ali ne i na sloboda. Izabrati ne znaci biti slobodan nego prisiljen delovati. Delovati moras i kad si slobodan, ali stvar je da tad ni si vezan za plodove svoje delovanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Da moje misljenje slaze sa tobom bbb108. Delovati treba i menjati sta nije po tvome. A da nije moguce bez fustraciju. Al Quo modo?  Jos cinjenici da primetimo nista narocito nismo uradili, al sta je delovanje. Ja mislim da najefektivniji jezicki delovanje je emancipirajuca govor, al da danasnji technokraciju je u mogucnosti da spreci to sa nasiljom. Zato kazem da prema ljudima osudjeni smo a slobodu al rema institucije na ropstvu. Treba naci resenje, Lyotardov paralogija mislim nije zivljajuca resenje, od ludi govor necemo imati vise slobodu. Ja uvek predlazem da ko smo mi pitanju odgovoriti, i sa tom mocom emancipirati dok disemo.( u ovom letnju toplotu je totesko Smile) Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:43:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.