Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:07:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li sam ja luda ili on ili oboje?  (Pročitano 17095 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 15.0.874.106
Prvo što mi je zapalo za oko je da on meša lekove (koji uopšte nisu zanemarljivi) sa alkoholom i drogom, što je izuzetno opasno, niste mala deca pa da vam objašnjavam šta to znači. Pored bipolarnog poremećaja (koji tek nije nešto sa čime se možeš ''tek tako'' nositi), njemu bi se sasvim sigurno mogla ''prišiti'' i dijagnoza zloupotrebe psihoaktivnih supstanci ili narodski rečeno - on je sad i narkoman.

Nemaš nikakve šanse da ga iščupaš, veruj mi. To nije tvoj poziv. Samo ćeš kidati živce i gubiti vreme, jer ovaj problem je nešto što je izvan tvog domašaja toliko da ni uz svu dobru volju i trud ne možeš da mu pomogneš.

Okreni se sebi, gledaj da sebi pomogneš, jer svako ko ima ovaku ''pijavicu'', odnosno nerazumnu osobu koja traži pažnju, vreme i energiju, vremenom počne da kopni i da i sam potpada pod uticaj tog nekog, bilo direktan ili ne. To kroz šta prolaziš sada je na neki način prirodan tok stvari, jer si potrošila ogromnu količinu energije za bitku koju si od starta izgubila. Ali, naravno da nije kasno da sada nešto učiniš, ZA SEBE.

Što se tiče njega, nazovi njegove roditelje, reci im da im sin ima mnogo veći problem nego što sanjaju (pod pretpostavkom da ne znaju i da im je stalo), da znaš da si učinila šta si mogla, a ovo je nažalost sve što ti možeš da učiniš. Onda mu reci da ne možeš da budeš njegov psihijatar. I potraži pomoć za sebe: psiholog, psihijatar, drugarica, mama... nije važno, samo da pomaže, da sluša i da mari.

I, molim te kao boga, ni u jednom momentu nemoj da veruješ da ti i samo ti i tvoja ljubav i dobra volja mogu da mu pomognu. Tako počinje mnogo scenarija čije epiloge čitamo po crnim hronikama.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
Citat: B@mbin@ link=topic=568012.  msg10255716#msg10255716 date=1328276968
Prvo što mi je zapalo za oko je da on meša lekove (koji uopšte nisu zanemarljivi) sa alkoholom i drogom, što je izuzetno opasno, niste mala deca pa da vam objašnjavam šta to znači.   Pored bipolarnog poremećaja (koji tek nije nešto sa čime se možeš ''tek tako'' nositi), njemu bi se sasvim sigurno mogla ''prišiti'' i dijagnoza zloupotrebe psihoaktivnih supstanci ili narodski rečeno - on je sad i narkoman.  

Nemaš nikakve šanse da ga iščupaš, veruj mi.   To nije tvoj poziv.   Samo ćeš kidati živce i gubiti vreme, jer ovaj problem je nešto što je izvan tvog domašaja toliko da ni uz svu dobru volju i trud ne možeš da mu pomogneš.  

Okreni se sebi, gledaj da sebi pomogneš, jer svako ko ima ovaku ''pijavicu'', odnosno nerazumnu osobu koja traži pažnju, vreme i energiju, vremenom počne da kopni i da i sam potpada pod uticaj tog nekog, bilo direktan ili ne.   To kroz šta prolaziš sada je na neki način prirodan tok stvari, jer si potrošila ogromnu količinu energije za bitku koju si od starta izgubila.   Ali, naravno da nije kasno da sada nešto učiniš, ZA SEBE.   

Što se tiče njega, nazovi njegove roditelje, reci im da im sin ima mnogo veći problem nego što sanjaju (pod pretpostavkom da ne znaju i da im je stalo), da znaš da si učinila šta si mogla, a ovo je nažalost sve što ti možeš da učiniš.   Onda mu reci da ne možeš da budeš njegov psihijatar.   I potraži pomoć za sebe: psiholog, psihijatar, drugarica, mama.  .  .   nije važno, samo da pomaže, da sluša i da mari.  

I, molim te kao boga, ni u jednom momentu nemoj da veruješ da ti i samo ti i tvoja ljubav i dobra volja mogu da mu pomognu.   Tako počinje mnogo scenarija čije epiloge čitamo po crnim hronikama.  
Moj najveci problem je to sto ja razdvajam "Njega kakav je bio dok nije sve ovo uradio" i "njega kakav je sada". Za 7  godina,ja od njega nisam dozivela apsolutno ni jedno razocaranje,izdaju ili bilo sta lose. Dobila sam ogromnu ljubav,paznju,podrsku i sve sto se moze ocekivati od muskarca sa kojim pozelite da provedete ceo svoj zivot. Planirali smo brak,smisljali ime za dete i onda odjednom. . . .   Smile Takodje,problem je i to sto sve pripisujem njegovoj bolesti i sve ovo shvatam kao prolaznu fazu,ali nisam sigurna da bih mogla i minut da provedem u kuci u kojoj je spavao sa nekom drogiranom devojcicom. I pored svega toga,meni nikako u glavi nije to da budem bez njega,vec da mi se vrati u svom "pravom obliku" i nastavimo nas srecan zivot. A verovatno i kada bi se vratio ja bih shvatila da ,u stvari,ne mogu dalje sa njim. Ludilo!!! :oops:  Oprostite mi svi na ovoj konfuziji. . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.44
mob
Apple iPhone SE 2020
Ima jedna velika istina = Duge veze se ne zavrsavaju brakom.  Smile

To sto je poceo da unistava svoj zivot u trenutku kada je trebao da stvara novi sa tobom, najveci je razlog da ne osecas grizu savesti. Wink

To je ipak najveca (njegova) izdaja.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
Ima jedna velika istina = Duge veze se ne zavrsavaju brakom.  Smile

To sto je poceo da unistava svoj zivot u trenutku kada je trebao da stvara novi sa tobom, najveci je razlog da ne osecas grizu savesti. Wink

To je ipak najveca (njegova) izdaja.
Apsolutno ste u pravu,moj mozak je sve to shvatio,samo jos srce da shvati.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.44
mob
Apple iPhone SE 2020
Nazalost, za to su potrebni dobri prijatelji, podrska porodice, vreme i ako prva i druga tacka izostanu ili nisu dovoljni - strucna pomoc...

Nije sramota.. i nije strasno...

Drzim palceve...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 15.0.874.106
Polako, Ivana, dajte sebi vremena. Smile To što proživljavate nije ni malo lako za podneti, pa je i negde sasvim normalno da se osećate konfuzno. Posebno jer se on toliko promenio, a nekada je bilo drugačije. I vama je jasno da ne vredi da se vraćate unazad, odnosno da je on sve to BIO, ali više nije. Morate se pomiriti sa tim, ne verujem da je druga opcija moguća. Samo vreme... i strpljenje... Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
Zaboravih i ovo da kazem.Nas dvoje smo imali nas ususkani mikro svet u koji smo tek povremeno pustali druge ljude,a jedno drugom smo pored svega,bili i najbolji prijatelji. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61

Takodje,problem je i to sto sve pripisujem njegovoj bolesti i sve ovo shvatam kao prolaznu fazu
Ovo sto si opisala daleko je od neke prolazne faze. Tolerisala si mu i previse a on to nije umeo da ceni vec je terao po svome sto znaci da je postao dosta sebican i da ga je veoma malo bilo briga za tebe u svemu ovome. Vremenom je prestao da te ceni i kao takav te jednostavno ne zasluzuje. Uvek postoje neki problemi u vezi ali ovo u sta si ti upala je mnooooooogo vise od toga. To je jednostavno ludilo gde nema vise veze a ima samo jos problema.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
Hvala vam svima,stvarno mi puno znaci vase misljenje,a cini mi se i da mi pomaze. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Provalila sam šifru :)

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 3302
Zastava Kitee
OS
Windows 7
Browser
Maxthon 3.0
mob
Samsung s5230
Ako nesto volis, pusti ga da ode...
Okreni se sebi, nije vredan tvojih suza..
To sam shvatila iz prvog posta...
Sredi se, izadji malo, Provedi se, Zaboravi ga ... Smiley <3
IP sačuvana
social share


I walk forever...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:07:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.