Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li postoji zvuk necujan za ljude a odbojan za zivotinje?  (Pročitano 8046 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
Browser
NA NA
Ha-Ha Smile
Kako onda sirena uspeva da radi? Smile

U dodatku - zeleo bi ovde da istaknem da sam Vam otvorio dovoljan broj tema u kojima mozete da se "pravite pametni" i podhebavate - u Blablaonici.
Ovde bar pokusajte biti normalni, ili cu poceti da prijavljujem takve vase poruke kao neprikladne administraciji foruma.

Eto - fer od mene da vam na to skrenem paznju...

Edit:
Razmisljao sam o necemu slicnom ovom:
_______________
The deer whistle is the most widely studied and scrutinized form of deer-vehicle collision prevention method. Deer whistles are products that attach to a vehicle and act as an alarm system for deer and other wildlife. The manufacturing of deer whistle products has emerged into a multimillion-dollar industry. [11] Their manufacturers advertise that the ultrasonic sound emitted as air passes through whistle emits a sound that deer can hear but humans cannot.[9] Most deer whistles are about 2 inches long and are bullet shaped. Most deer whistle products are prescribed to be attached to the bumper of a vehicle. Most deer whistles sold range between $20–$25. When a vehicle moves faster than 35 mph, a whistle sound is induced which is believed to ward off animals from a roadway. The deer whistle is marketed to prevent deer-vehicle collisions.[12] The effectiveness of deer whistles is disputed among agencies because of the conflicting reports available. The study and documentation of deer whistles is generally poor, and a conclusive decision about the effectiveness of the deer whistle cannot be made.[6]

Some research has been published about the function and capability of deer whistles. Deer have an auditory range of two to six kilohertz (kHz), but only a select few deer whistle products have ranges within that of a deer’s. Some manufacturers claim that deer can hear the whistle up to a quarter mile away, but no research has solidified that claim.[13] Another point of concern is that the amount of noise from a vehicle may compromise the clarity of the deer whistle. Because the whistle is vehicle-mounted there is little that can be done about mitigating vehicle noise. Others also argue the whistle’s location on the vehicle as being susceptible to dirt and insects which would eventually clog the passageway of the whistle, rendering it useless. The idea of a non-air-activated whistle has been discussed but little research has been done on the effectiveness of such products, and is highly recommended. Deer whistles generally have a questionable level of effectiveness but are advertised as aiding in the prevention of DVCs. A concern amongst studies is the impact the whistle has on the psyche of the driver, and the driver’s sense of security.
_________________
Medjutim - kako vidim - metod navedene "zvizdaljke" nikad nije stvarno dokazan efikasnim... ???


Edit/Edit:
I ovo je narocito zanimljivo:
_______________
Roadkill is an ugly, smelly problem that can be expensive and flat-out dangerous for drivers. Outside of the occasional tall fence on the side of the road, there has been little to stop Bambi from chillin' in the middle of your local interstate. The state of Colorado is looking to change that with an ingenious new system that detects large animals on the freeway and warns drivers to be on alert. Colorado needs this technology, too, because up to 70% of its highway collisions involve animals.The system uses an underground cable that senses large animals, then triggers electronic signs that give drivers a heads-up to the upcoming danger. Colorado will be testing the system on US-160, and the state has deployed radar detectors to see if drivers slow down when they receive the warning. If the system works, you can expect that it will proliferate in areas with high amounts of collisions between automobile and animal.
_________________
Samo ova metoda je lokacijski-ogranicena (isto kao i mreze)
« Poslednja izmena: 02. Okt 2011, 23:26:46 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.187
mob
Nokia 6220
Citat
Ha-Ha
Kako onda sirena uspeva da radi?
Pa ako radi sta ce ti onda rasterivac u kolima  Smile
« Poslednja izmena: 02. Okt 2011, 23:48:26 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Pa ako radi sta ce ti onda rasterivac u kolima  Smile

Nemoj sa komplikovanim pitanjima, aman.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Bulma verovatno misli na situacije gde covek ne stigne da stisne sirenu,na autoputu,po mraku,u krivinama...

Bulma,sta ga znam,delom zato sto je sirena uglavnom dovoljna,a delom zbog cene.To verovatno ne bi bilo nista skupo,ali je jos jedan deo koji bi trosio gorivo,jos jedan deo koji bi trebalo opravljati,odrzavati...

Tako da,na kraju se ne isplati.


Doduse,ovo me podseti na jedan drugi problem koji ce muciti ljude uskoro,i gde je jedno od predlozenih resenja slicno.
Pojava "sporeta" (elektricnih vozila ) na ulicama za par godina,koji ce biti,em ruzni  Smile ,em slabi Smile,em tihi,pa se nece cuti kada dolaze iza ugla.

I sad ima tu jedno ponudjeno resenje(u 5 evra da je neki Azijatski mamlaz to predlozio) da ti sporeti piste kada se krecu,kao upozorenje.Ali... u danasnjem svetu preopterecenosti ociju i sluha,sumnjam da ce se prihvatiti da gradovi budu ispunjeni jos i takvim piskavim zvukovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
o tome sam i ja razmisljao majku mu
prelazis ulicu i samo te zvekne
jebiga kada se nista ne cuje  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.187
mob
Nokia 
Postoji ton glasa koji na zivotinje utice kao tvoji postovi na ljude
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
o tome sam i ja razmisljao majku mu
prelazis ulicu i samo te zvekne
jebiga kada se nista ne cuje  Smile

Pa,jbg,kad (pojedini) ljudi danas oce da budu "moderni",i voze sporete.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
Postoji ton glasa koji na zivotinje utice kao tvoji postovi na ljude

 Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Pa ne mora da se napravi da piste, moze neki zvuk slucan automobilskom danasnjem, ali manje jacine; ili neki drugi ugodniji zvuk. a mogu da se naprave i uredjaji koji bi detektovali vozila i pesake, pa da se automatski ukljucuje neki alaram, koji se menja od normalnog do onog koji te "isece", u zavisnosti od ozbiljnosti situacije.

Sta ja znam, moze i bicikl da te udari ako nema paznje. Bicikli imaju zvonce, pa opet se desi da dodje do sudara zbog zanesenosti, ili divlje voznje...  sve to zavisi od ljudi Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
ako se podesi frekvencija zivotinje mogu da se oteraju u 3 lepe pa da im ne padne na pamet da se vrate na to mesto. . al ozbiljno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.