Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 08:35:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li "pauza" znači kraj?  (Pročitano 9657 puta)
04. Jun 2006, 11:46:36
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Da li "pauza" znači kraj?

Da li vam se nekad desilo da vam vaš dragi ili vaša draga kažu nešto kao: "Mislim da bi trebalo da napravimo pauzu, da se ne viđamo neko vreme"? To i nije baš retka rečenica; ono što u vezi s njom ume da iznervira jeste to što zvuči neodređeno. Nekako, teško je biti siguran šta ta rečenica zapravo znači - da li se bukvalno misli na pauzu, da se odmorite jedno od drugog i da dobijete priliku da se jedno drugog uželite, ili je pravo značenje te rečenice: "Želim da raskinemo, ali sam prevelika kukavica da to otvoreno kažem"?

Ono što najčešće padne na pamet nakon zahteva za pauzu u vezi jeste ova druga varijanta, da se zapravo radi o raskidu. U najvećem broju slučajeva to i jeste tako - vaš dragi ili draga žele da raskinu s vama, ali nemaju hrabrosti da vam to otvoreno kažu, ili iz samo njima poznatog razloga smatraju da će vas manje povrediti ako vam svoju odluku o raskidu saopšte uvijeno. Kao da će raskid manje da boli ako se umesto reči "raskid" upotrebi neki eufemizam.

S druge strane, mada "pauza" najčešće znači raskid, to nije baš uvek tako. Vaš dečko ili vaša devojka mogu biti nesigurni u ispravnost svoje odluke, možda imaju problema s porodicom ili na poslu, pa im je potrebno da se na to usredsrede, a možda čak i žele da prodube vezu, ali su zbunjeni povodom toga, pa im je potrebno vreme da srede misli.

Šta učiniti kada dobijete zahtev za "pauzu"? Zapitkivanje da li se zapravo radi o raskidu može da donese više štete nego koristi - ako vaš dečko ili devojka žele da raskinu, a ne znaju kako to da vam otvoreno kažu, mogu od takvog pitanja da se brane žestokim: "Ma ne, nisam tako mislio/mislila!", a ako ne žele da raskinu, vaše insistiranje ih može isforsirati da to ipak učine jer im ne pružate priliku za potreban im mir. Drugim rečima, zapitkivanjem da li se zapravo radi o raskidu ništa nećete stvarno razjasniti.

Umesto toga, složite se sa zahtevom i recite da je "pauza" ionako i vama bila potrebna, jer želite da dobro razmislite o svemu. U vreme "pauze" stvarno i razmislite da li je ta veza ono što stvarno želite i kako bi u budućnosti trebalo da izgleda - ako je bude.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
Pa da, "pauza" znachi kraj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile  a gde je ono cuveno 'treba mi prostora'   Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
u mom slucaju znaci.
cim se pomene pauza,znam o cemu se radi.
pauza je eufeminizam za "gusis me,ali zelim da sam fin prema tebi".
kad pomenem liku pauzu,ja ustvari ne zelim da imam nista sa njim.
taktika bezbolnog povlacenja iz veze.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Pauza je dobra samo izmedju dva seksa. Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Дефинитивно - да !!!! Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Život je prekratak zato prvo pojedi desert!

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 1064
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 
pauza-mislim da gotovo uvijek znači kraj, to kažu oni koji nemaju petlje sipat ti u lice što zapravo misle i žele, ili su toliko sebični da i dalje očekuje vašu ljubav i pažnju i činjenicu da ste tu negdje.jer kao ja tebe nisam ostavio,samo sam tražio pauzu Smile Smile

istina moj prijatelj imao pauzu više od pola godine, čak su oboje bili u nekimm kratkim vezicama da bi se na kraju opet vratili jedno drugome i vjenčali...pa sad teško je bit pametan kad te osjećaji pucaju
IP sačuvana
social share
Najbolje stvari u životu su one koje su zabranjene, nemoralne ili debljaju!

Najvažniji trenutak je sadašnjost, najvažniji čovjek je onaj koji ti upravo stoji nasuprot i najvažnije djelo je ljubav!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne mora da znaci. Postoje momenti kada je zaista potrebno napraviti "pauzu", kako bi se "usijane glave" ohladile Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li "pauza" znači kraj?

Da li vam se nekad desilo da vam vaš dragi ili vaša draga kažu nešto kao: "Mislim da bi trebalo da napravimo pauzu, da se ne viđamo neko vreme"? To i nije baš retka rečenica; ono što u vezi s njom ume da iznervira jeste to što zvuči neodređeno. Nekako, teško je biti siguran šta ta rečenica zapravo znači - da li se bukvalno misli na pauzu, da se odmorite jedno od drugog i da dobijete priliku da se jedno drugog uželite, ili je pravo značenje te rečenice: "Želim da raskinemo, ali sam prevelika kukavica da to otvoreno kažem"?

 složite se sa zahtevom i recite da je "pauza" ionako i vama bila potrebna, jer želite da dobro razmislite o svemu. U vreme "pauze" stvarno i razmislite da li je ta veza ono Å¡to stvarno želite i kako bi u budućnosti trebalo da izgleda - ako je bude.

Vecinom taj zahtev upravo znaci ovo..i jedino sto bih uradila kada bih dobila takav zahtev je...psihicki bih se spremila na to da je veza gotova...i to je to...ne mora da znaci sve je to u redu..ali vecinom bude gotova...Mada opet, kazem ,ako ne znaci kraj..strava..idemo dalje...a ako je kraj, ja sam se vec pripremila za to. A pristanak je jedino logicno resenje ako nam je zaista stalo do te veze.Samo prepiranje oko pauze dovesce do neminovnog gushenja slobode partnera i raskida..jedino sto bih volela je, ako vec trazi pauzu..neka da kakav takav rok...da koliko toliko znam cemu da se nadam....da ne bude to u nedogled.....
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma... neka bude musko pa neka otvoreno kaze: "slusaj, kraj je!" Kakvi rokovi, datumi i ostale gluposti... Zeli li da ode? Neka ide, siroko mu polje. Ne vidim razlog za produzetak agonije "hoces da piskis, neces da piskis".
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 08:35:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.