Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Да ли некрштенa деца иду у вечну ватру пакла?  (Pročitano 25979 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
A, ako su deca druge vere?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Naravno da je stvar pre svega u stanju uma, druga stvar je da li ce raj i pakao poprimiti konkretnije oblike tih stanja (spored Benedikta raj i pakao vec postoje sada i ovde kao paralelni astralni svetovi, u stvari jedan isti svet koji izgleda kao raj ili pakao zavisno od subjekta) ali ovo sa krstenjem je... ne postoji takav smajli koji potpuno razbija sebi glavu o zid. Crkva, zar neko ocekuje nesto pametno od nje...

Ti Zec pocinjes da smaras... evo jedne pricice za tebe:
Jedan ateista pao je s litice i, dok se kotrljao niz strminu, uspeo je da se uhvati za granu nekog žbuna, i tako ostao između neba i stena u dubini provalije, sves-tan da neće još dugo izdržati. Tada mu je sinula ideja.
»Bože!« prodrao se iz sveg glasa. Tišina. Nije bilo odgovora.
»Bože!« ponovo se kriknuo. »Ako postojiš, spasi me i obećavam da ću verovati u tebe, a učiću i druge da veruju.«
Zacuo se dubok glas, koji je odjekivao kroz ponor: »Tako svi govore kad su u nevolji«.
»Ne, Bože, ne!« dreknuo je, ohrabren. »Ja nisam kao drugi. Zar ne vidiš da sam već počeo da verujem, jer uspeo sam da ti čujem glas? Treba samo da me spaseš i zazivaću tvoje ime do na kraj sveta!«
»Dobro«, rekao je glas. »Spasiču te. Pusti granu.« »Da pustim granu?« dreknuo je čovek u pometnji. »Nisam valjda lud!«
Priča se, kad je Moj sije bacio svoj štap u Crveno more, da nije došlo do očekivanog čuda. Tek kada je prvi čovek skočio u talase, more se otvorilo na dve strane da propusti jevrejski narod.
   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

"И нехришћани који су живели честитим и побожним животом биће примљени од Бога после смрти" (прича оца Тадеја) Отац Тадеј још каже: "Добрим нехришћанским душама ће бити дата могућност да се после смрти приближе и упознају Христа кога нису имали прилике да упознају за живота"
« Poslednja izmena: 08. Jan 2008, 15:58:08 od Deki44 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Ti Zec pocinjes da smaras... evo jedne pricice za tebe:

Razumem... filosof sa coska...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Za Aneu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ovakovijeh je Carstvo nebesko,rekao je Isus,pokazujuć na malu decu.
problem   krštenja je u suštini doneo svu ovu konfuziju.treba govoriti na temelju Reči Božije,ne na temeljima crkvenih dogmi.jedan papa kaže ovako i to zovu nepogrešivo,drugi kaže ono,i to kažu isto je nepogrešivo.samo je Bog nepogrešiv.
gledajući na Božije Sveto slovo,jasno je da krštenje u dogmama nije dobro svedeno.petar apostol u svojoj poslanici kaže da ako se krštenik odluči na taj čin,to mora doći samo po Njegovom jasnom priznanju,da veruje u hrista i Reč.ali,Pismo kaže,kako će verovati,ako ne budu,čuli propovedanu Reč, kako će čuti,ako ne budu poslani.tako ide redosled,poslanik,propovedanje,a propovedanjem raste vera.krštenik mora kako petar govori na krštenju dati obećanje dobre savesti Bogu.što to znači.?vidite,to je dragi moji jedna mreža za Božije ribe,to na žalost Dogmtičari i Dogme nemaju.pavle apostol u rimljanima poslanici kaže dalje,da krštenik mora najpre imati pokajanje,nanovorođenje,sa neba Rečju.mora biti nanovorođen ili kako on opisuje krštenika,mora umreti Starom čoveku.niko ne sahranjuje u grob  živog čoveka,već mrtvog.teoretičari crkveni pak ne haju na to pravilo.milioni su sahranjeni živi,tj kršteni,bez da su najpre umrli Starom čoveku-ne greši više ,kako se Isus takođe izražavao.dakle nakon krštenja krštenik više ne može biti stari čovek greha:kurvarstva,laži,mržnje,preljube,krađe,ubistva,alkohola,cigarete itd.ako to ponovo "vaskrsne" u kršteniku,onda petar kaže,da je tako krštenje bez davanja obećanja dobre savesti Bogu jednako telesnom pranju,radi obične dnevne prljavštine ili znoji iza rada fizičkog.dakle,ne vredi pred Bogom.
najposle ide  prvo u zapovesti Hristovoj,pokaj se,i da se svaki od vas krsti na ime Gospoda Isusa Hrista.krštenici u trojstvo nemaju ovo krštenje,to je već druga tema,jako bitna.
no deca ništa od ovoga ne ispunjavaju,do svoje 12 godine(vidi Pismo)tako da ne mogu ni biti krštena po Bibliji,osim radi  crkvene kese.ako ih Gospod uzima pre toga,njihovo je Carstvo,kaže Isus.pustite decu k Isusu i ne brinite.iskreno.Božji blagoslov.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
Дакле, чекамо предтавнике СПЦ-а да кажу какво је становиште њихове цркве по овом питању, јер сам читала шта је Патријарх Павле рекао по овом питању...можда ја нисам добро разумела...
Старац Клеопа на питање: Могу ли се крстити побачена деца?
    Оговор:
   " Ко се усудио да крсти мртво или побачено дете, некрштено, не може више бити свештеник у векове векова. Шта крштаваш? Прах земаљски!

 sad se postavlja mnogo zanimljivije pitanje - da li je starac kleopa zavrshio u paklu ?  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
kleopa je završio svoj zemni put,ostajemo mi u odluci,koga poslušati Boga i Reč ili starca kleopu?u jedno moramo imati sigurnost:ljudska mudrost je ludost pred Bogom,a Božja ludost je mudrost.proklet onaj ko svoje pouzdanje stavlja na čoveka,kojemu je dah u nosnicama.Božije sluge koje sam citirao iz svetog Slova Božjega viđeni su u svedočanstvu tog istog Slova da stoje kao 12 temelja od zlatnog grada Jerusalima.tu greške nema.njihovo učenje o krštenju jedino je validno i daje život.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
 Priča o paklu i raju je po mom najdubljem verovanju obična laž.
 Znam da ljudi žive i prolaze kroz takva stanja koja su ravna večnom roštiljanju a što je najtragičnije-mi sami sebi stvaramo pakao u glavi.Decky 999 ,lepo si rekao.
-Pravo,prirodno stanje ljudskih bića trebalo bi da je (i jeste) stanje ljubavi.
 Ali,nažalost,izgubismo smisao postojanja tražeći ga u budućnosti dok nam sadašnjost izmiče pred nogama.Ovo govorim iz ličnog iskustva a iskreno,biti u sada i ovde stanju učim i vežbam,iznova i iznova.To je jedno novo iskustvo,ne razmišljati o budućim i prošlim dogadjajima,biti tu sada.3
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
bozjicovece,

što ne pišeš velike slova na početku rečenice. Jel zato što su rezervisana za Boga i Pismo.
Ne prozivam, samo pitam(teško je čitati ovako).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.