Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li nas (žene) muškarci "verbalno siluju"? (da faq did I just write)  (Pročitano 22996 puta)
10. Avg 2012, 01:17:39
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Pre nekoliko dana čitam jedan blog. Ništa čudno baš, čitam ja svašta.
Elem, sad da ne navodim tekst, priča je o ženi koja kaže da su je tokom života razni muškarci, od radnika na gradilištu preko puta do šefa, ''verbalno silovali".

Dozvolite da objasnim. Pod tim terminom, koliko sam shvatila, podrazumeva se dobacivanje na ulici, komentarisanje izgleda, posebno sekundarnih polnih karakteristika, po narodski, to jest, sisa i dupeta. Kaže ona da su na ulici znali da joj govore kako bi je nabijali, posedovali i tako dalje, a ona je uvek osećala neopisivi strah pritom (što je negde i normalno, je l').

Pazite, nije to nikakva glupača, bolid sa Megatrenda sa silikonima u šupku ili jedva punoletna fufica, već zrela žena sa nekim prilično dobrim i takođe zrelim razmišljanjima, po drugim pitanjima.

Tu mi se već faca krivi u "WTF", kad među komentarima bloga piše jedna žena kako su je u srednjoj školi konstatno "verbalno silovali" jer je imala dupe i sise, ali ne samo to, već su dva lika jednom prilikom na času se dirala po pišama dok je ona odgovarala, kaže htela u zemlju da propadne. Ne mogu, kažu žene, da žive od toga koliko ih "verbalno siluju".

Bila sam zgrožena, naravno, to nikome nije prijatno. A i ja budala u svašta mogu da poverujem, to je tačno. Ali ženske solidarnosti radi, krenem da se preispitujem - čekaj malo, likovi su pred tobom bambusali majmune a ti si otrčala u WC i plakala, nisi nikome smela da kažeš? Lik vam na ulici govori da bi vas lizao, a vi ga ne oterate u četrdeset pički materini? 'Ajde dobro, nisu ni sve žene kao ja u fazonu da bi krenule i na duplo veću grdosiju da ga lemaju ako im stane na živac. Ne znam ni da li sam ja, sad jesam, ali da se desi, možda bih uvukla muda i pobegla, šta znaš, ne znaš dok te ne strefi, lako je kurčiti se iza sigurnosnih vrata stana mi.

Onda vraćam film. Jebem mu mater, sve žene (dobro, većina) koje znam, imaju i sise i guzice od neke recimo 14 godine. Ne bih ni izgled uvela kao presudan faktor, jer nisu ni ove što su se žalile sigurno neke Adrijane Lime, a i ako jesu, neke su, ne mogu biti sve. A nikad mi nijedna nije rekla da im se to dešava, to "verbalno silovanje". Meni se nikad nije desilo, baš nikad (da li sad da kucnem u drvo?). Najneprijatnije scene su kad dobacuju ti dripci sa nekih građevina, ali oni su vođeni principom čopora i generalno su samo to - dripci, tako da obično ignorisanje ili kad sam baš nadrkana kao leptir - pokazan srednji prst, obično upali. Ma, uvek upali.

Sad mene zanima, žene, dešava li se ovo vama, da li vam se dešavalo i kako biste odreagovale ili da se ja vratim u svoju pećinu? Molim za savet. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.0
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Apple iPhone SE 2020
Sve se svodi na to da je uloga zene da bude seksualni objekat, a ne i seksualno bice.
Znaci, mozes da joj dobacujes, a ona ce od sramote da se skupi i pobegne... jer je sramota da ima sise i dupe...

To je taj malovarosanski, tradicionalni moral.

Sto se tice dobacivanja i sl... ja sam se "rano razvila", tako da je bilo svega... Nisam plakala, ali sam se tukla i branila... Moja majka kaze da imam pogan jezik kad me neko cacne, pa mozes zamisliti na sta je to licilo Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
E sad baš nazvati to verbalnim silovanjem....

Po toj logici onda postoji i silovanje pogledom  Smile

Žene kojima se dobacuje na ulici/bilo gde, na grube i vulgarne načine, mislim da reaguju u fazonu "mrš seljačino neotesana" (makar u sebi ako ne izuste to javno).
Dahtanje po gradskom prevozu/javnom mestu  ili nedajbože pokušaj pipanja je već "you touch me" i može da se završi zabijanjem štikle u nožni palac.  

Da, što kažeš, prolazak pored neke gradjevine je uvek propraćen uzvicima jadnih radnika koji ni sliku nemaju a kamoli nešto drugo, pa ti vapaji nisu za komentarisanje. Smile

Ono čuveno "uh" ili "mmm", "ijao",  dok se bukvalno mimoilaziš sa nekim muškarcem koji to promrmlja sebi više u bradu da ga ne bi drugi prolaznici čuli, mi je simpa i smešno. Smile

Verujem da su mnoge žene/devojke imale tu neku vrstu iskustva ali sada baš da se to pamti i karakteriše kao silovanje (verbalno)...ne verujem.

I šta god, to su gluposti na koje se ne obraća pažnja i ne pridaje značaj. Okreneš glavu na drugu stranu i pustiš majmuna da mašta. Pa ako treba i verbalno. Smile

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Dobro, batine i pogan jezik, posebno u kombinaciji, su u ovom slučaju (mada kad razmislim bolje - i u raznim drugim životnim situacijama i okolnostima  Smile) odlično rešenje kad si u tom nekom periodu puberteta, ali šta kasnije, kad se poraste, posebno kad ne znaš sa kim imaš posla, da li je lik samo degenerik ili je pravi psihopata ili sličan ludak... Zajebano.

Muškarci su mi ovde jasni, ništa mene ne čudi što oni to rade, pa bože mili, kakvih ima paćenika i ludaka, evo samo na ovom forumu, kamoli napolju u ovo ili bilo koje drugo doba dana ili noći. U njihovu motivaciju da to rade ne ulazim, već mi nisu jasne žene kojima se to konstantno, sistematski dešava, čak i u odraslom dobu, ne samo u pubertetu (mada evo opet vraćam film, nikad mi se, baš nikad nije desilo, mora da sam neki žešći akrep  Smile).

Bilo je u nekom filmu, možda čak i seriji Seks i grad, neka ženska je izjavila - pogledaj na šta ličim, čak mi ni radnici na građevini nisu dobacivali, a prošla sam pet puta i ništa.  Smile Dobro, taj jedan deo gde ženama to do izvesne mere prija naravno da postoji (a ima ih; ne može me niko ubediti da mačka šeta po centru grada u pet popodne u štiklama od 12 cm i miniću gde joj viri pizda jer tako je u mogućnosti); ali mene bune ove, ponavljam, kojima se to stalno dešava a one nikako sa tim ne umeju da izađu na kraj.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Koja god da je žena u pitanju (čiji si blog čitala) je u nekom problemu, rekla bih.
Pao nivo samopouzdanja ili ko zna   Smile
« Poslednja izmena: 10. Avg 2012, 01:42:44 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
ima ludaka
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Nokia krntija
smehotres  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Samsung SGH-E590
U jbt pa ja bas cesto silujem zene! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.0
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Dobro, batine i pogan jezik, posebno u kombinaciji, su u ovom slučaju (mada kad razmislim bolje - i u raznim drugim životnim situacijama i okolnostima  ) odlično rešenje kad si u tom nekom periodu puberteta, ali šta kasnije, kad se poraste, posebno kad ne znaš sa kim imaš posla, da li je lik samo degenerik ili je pravi psihopata ili sličan ludak... Zajebano.

Nema veze.. djonom... uvek... Takvi likovi se uglavnom oglasavaju kad su u coporu... Ako se okrenes i javno pocnes da ih ponizavas.... pa... tebi ce biti sjajno, njima nece... Smiley

Inace, mislim da neke zene to dobacivanje dozivljavaju kao verbalno silovanje... s razlogom..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.01
Citat
Da li nas (žene) muškarci "verbalno siluju"?
Zavisi sta podrazumevas pod "verbalnim silovanjem"...

Ovo

Citat
Pod tim terminom, koliko sam shvatila, podrazumeva se dobacivanje na ulici, komentarisanje izgleda, posebno sekundarnih polnih karakteristika, po narodski, to jest, sisa i dupeta. Kaže ona da su na ulici znali da joj govore kako bi je nabijali, posedovali i tako dalje, a ona je uvek osećala neopisivi strah pritom (što je negde i normalno, je l').
ne moze da bude isto iz prostog razloga jer ce se kada obuces mini suknju ili dubok dekolte uvek moze naci par budala koji ce te profilisati kao(narodski receno) "kurvu" i na osnovu toga ti dobacivati i reci sve i svasta. Cak stavise, vecina zeli samo da se "ubacuje" pa eto, nece prezati cak ni od komentara tipa "Sto su ti lepe butkice" itd...  Problem je sto termin "verbalno silovanje" podrazumeva da te neko na katastrofa bazi psihicki urusava na osnovu toga, a ne to da ti par idiota sviruce za tobom i dobacuje kako imas dobro dupe ili sise. Razlika je enormna jer te u prvom slucaju neko stvarno psihicki "siluje"(tipa sef na poslu kome ne smes iz straha da odgovoris jer ces dobiti otkaz ali to vec spada u mobing i zakonski je kaznjivo) a u drugom je to jednostavno par budala koje dobacuje i koji verovatno nemaju herca da urade bilo sta drugo osim dobacivanja a cak i da urade mozes jednostavno da ih odbijes sa jednostavnim "Odabij" u vecini slucajeva. Uostalom, uvek mozes jednostavno sesti u kola i taksi i izbeci komentare i potraziti od nekih drugih muskaraca zastitu jer ce retko ko odbiti da otprati devojku ili pak drugaricu kuci. Jednu drugaricu smo konstantno pre vozili ili pratili kuci jer joj marsuta od grada do kuce obicno prolazi kroz "Cigan-malu". Imala par puta "dobacivanja" pa smo pomogli koliko smo mogli u tome. Uvek postoji neko sasvim OK resenje za to i retko kada ce bas doci do nekih katastrofa...

Btw ta tvoja blogerka mi iz ove price deluje kao nesigurna zenica sredovecnih godina koja se u takvim situacijama ponasa kao neko od 15 godina ko voli da izigrava "zrtvu". OK je imati strah od takvih stvari(svakakve svari se desavaju), ali zasigurno nije OK da neko ko sebe smatra zrelom osobom ne ume da sebi stvori makar neku sigurnost u pogledu tih stvari i da ne moze da se odbrani od takvih komentara jednostavnim ignorisanjem ili pak cvrstim stavom. Zenama(pogotovo lepim i izazovnim) je svakako nezgodnije po pitanju takvih stvari, ali to nije razlog da se pretvore u srednjoskolske klinke koje ce posle svakog komentara kako imaju lepe grudi ili zadnjicu otici u WC i poceti kukati kako su diskriminisane od strane muskaraca...
« Poslednja izmena: 10. Avg 2012, 05:01:35 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.