Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:57:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li nas pare stvarno kvare?  (Pročitano 33624 puta)
24. Maj 2016, 14:21:02
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 601.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Da li nas pare stvarno kvare?

Pitate se kako je vaš komšija "pun kao brod", dok vi jedva sastavljate kraj s krajem? Odgovor nalazite u njegovoj snalažljivosti, vezama, spremnosti da i "majku proda" kako bi svom saldu u banci dodao još jednu nulu. Ipak, nije sve baš tako... Poslovni trener Mirko Tam tvrdi da na finansijski uspeh najviše utiče stav koji imamo prema novcu. Mnogi od nas su od detinjstva slušali da su pare nužno zlo, da kvare ljude i nisu važne za sreću. Upravo ti stavovi nas u odraslom dobu koče da postanemo uspešni, a da nismo ni svesni toga. Ovo su, prema Tamu, najčešći stavovi koji nas blokiraju u ostvarenju materijalnog uspeha.


Izvor zla - Reč je o uobičajenom verovanju potkrepljenom svim onim bogatašima koji su, jureći za parama, izgubili ljudskost, saosećanje, integritet. Ali, činjenica da su oni postali robovi materijalnog govori o njima. Tam podseća da je novac neutralna kategorija, a od nas zavisi kako ćemo se odnositi prema njemu, pa predlaže da ovaj stav zamenimo drugim, poput: "Novac mi omogućava da uradim dobre stvari".

Materijalno nije važno - Kada kažete "To je samo novac", pokazujete da vam on nije prioritet. I to je u redu, ali nemojte se posle žaliti da ga nemate dovoljno i da vam od njega sve zavisi. Ako ga želite, ne ponašajte se kao da je nebitan. Tretirajte ga sa poštovanjem, kažite da je to jedan od prioriteta u vašem životu i promena stava će doneti puniji novčanik.

Tu je da se troši - Ako smo uvereni da mora sve da se potroši da bi nam se vratilo, grešimo. Logika je jednostavna: kada potrošimo sve što smo zaradili, ne ostaje ništa da uštedimo i dalje investiramo, vraćamo se na početak i ne uvećavamo saldo. To ne znači da treba da odemo u drugu krajnost jer je važno da s vremena ne vreme ugađamo sebi, ali problem je što to lako postane navika. Usvojite stav: "Novac koji ne potrošim čini me bogatim".

Bogati se bogate - Ovo je moćan izgovor koji nas lišava odgovornosti da se pobrinemo za našu finansijsku situaciju. Ako verujemo da samo bogati mogu da se obogate, jer se "para na paru ide", dok će siromašni uvek biti dinara, sebi poručujemo da mi tu ne možemo ništa da uradimo, promenimo. Zamenite defetistički stav pobedničkim: "Moj novčanik zavisi od mene" i doći će do promene.

Ne umem s novcem - Kao i prethodni stav, i ovaj nam je alibi da se ne potrudimo, jer je stanje, verujemo, nepromenjivo. Naravno da nije tako, ne morate biti vrhunski ekonomista da biste uštedeli. "Svakog dana učim o novcu" je korisniji stav, koji ćete podsvesno potkrepiti delima, a za početak čitajte knjige iz ove oblasti.

Jare ili pare - u prevodu: ili si bogat ili si srećan, a ovo razmišljanje mnogima je uteha jer misle da bogati obavezno plaču. Novac zaista ne garantuje sreću, ali je i ne isključuje, pa Tam predlaže da stav "bogatstvo ili sreća" zamenite neisključivim uverenjem: "Novac je deo mog života, kojim sam zadovoljan".

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
Ljudi postaju losi zato sto nemaju pare
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Ericsson jeste

"Dobro" ili "zlo" je subjektivna manifestacija iz perspektive coveka koji trpi zadovoljstvo/nezadovoljstvo i putem tog mehanizma se i odredjuje. Ako ti uradiš nešto što nekom pruža zadovoljsjtvo onda ce te on smatrati "dobrim" a ako uradiš nešto što nekom pruža nezadovoljstvo onda ce te oni smatrati za "zlim". Ako ti ubiješ iz nehata "nevinog" coveka ljudi kojima je to zasmetalo znaci pružilo im nelagodu,neprijatnost,mržnju (nezadovoljstvo) smatrace te zlim, ako ti ubiješ coveka u ratu "braneci" državu ljudima kojima si ti pružio ponositost,divljenje,sigurnost etc (zadovolsjtvo) smatrace te "dobrim".

U prirodi nema dobrog i lošeg. To su cisto ljudski koncepti nastali na osnovu subjektivnog doživljaja stvarnosti, uglavnom uslovljenim licnim potrebama i ocekivanjima kao i potrebama i ocekivanjima zajednice.
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
A imas li ti abenaze bilo kakav, sto kazes subjektivan, stav o tome sta su dobri a sta losi ljudi?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Ericsson jeste
ne, za mene ne postoje ''dobri'' i ''loši'' ljudi,pošto znam šta je stvarnost i šta su i kakvi su ljudi, nego se ljudi dele na žive i mrtve
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
Abenaz objasnio.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Aplauz za Abija

A sto se tice novca, lepo kaze Struka u jednoj pesmi: "Ne menjaju te pare, ljudi nisu svesni, para cini te jos vise onim sto u stvari jesi"
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1208
OS
Windows
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Nokia 
Ljudi se osile kad imaju pare,a tu je prisutna i ona narodna - Sit gladnom ne veruje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
"Ne menjaju te pare, ljudi nisu svesni, para cini te jos vise onim sto u stvari jesi"

Lepo rečeno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
mob
Nokia 
Postoje dva momenta u životu svakog pojedinca, tačnije dva stanja i dva ugla gledanja. Prvi je subjektivni osjećaj- svjestan sam i nisam svjestan koliko novac vrijedi i koliko je bitan. Prvi osjećaj obično odlikuje djecu i ljude koji imaju masu para ( otud često čujete da onaj ko ima bilo šta kaže da to uopšte nije prioritet u životu). Ko nema, njemu jeste bitno jer nedostatak novca utiče na njegovu puku egzistenciju i , ma koliko potiskivao da novac nije sve, opet na površinu izbija to da mu to +što nije sve' ipak treba da bi platio račune, napunio želudac sebi i porodici, pružio neke elementarne uslove. 
Drugi osjećaj je objektivan- imam odredjenu svotu ali - ili znam ili ne znam sa njom.
Danas su mnogi koji rade primili platu. I super im je, jer previdjaju sićušni detalj da mjesec ima 30-ak dana koji ne traju jednako, iako mnogi misle da traju. Naime, kako mjesec odmiče, dolazi do produžetka trajanja jednog dana, pa je tamo već oko 20 i nekog dan dug otprilike par dana. A ti siromašan k'o crkveni miš već 15-og jer si vratio dugove, platio dažbine, dao nešto u kućni budžet i ne daj bože kupio neku sitnicu sebi.
Mrzim što često razmišljam o novcu i tome koliko mi treba a koliko ga nemam, i mislim da to ide s godinama. Plus se kosi sa nekim tvojim načelima, da si labilniji zaradio bi ih na brzinu i na način koji je sve samo ne tebi lično prihvatljiv i moralan. Ali kako nisi takav tip, onda ti nije baš potaman.

Sve u svemu, plata od 300-500 e nije dovoljna za pristojan život, jedino ako padaš u komu 10-ak dana svakog mjeseca, pa su jedini troškovi koje izazivaš to što ukućani prebrišu prašinu sa tebe dok hiberniraš.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2016, 18:34:01 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Ди си Софи.  Smile Паре кваре, сиромаштво још више.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
mob
Nokia 
evo se vrtim na stolici moj dobri Ravene  Smile

Siromaštvo je posebna tema. Tema koja me pogadja vise od svega, čini mi se. Naročito njegov uticaj na djecu.  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 532
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Ja mislim da nas pare stvarno kvare,jer covek kad ima para on se razbacuje,nepotrebno trosi pare na kafane umesto da stedi da misli o svakom dinaru,da li mu prodavac vraca kusur isto tako,ne treba prvi castiti drustvo vec sacekati dali cu oni castiti vas Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
Ja sam odavno promenio stav, odavno ne mislim da pare nisu važne, al i dalje nema u dovoljnim količinama.... WHYYYYY??!!!??'
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.84
Ja sam odavno promenio stav, odavno ne mislim da pare nisu važne, al i dalje nema u dovoljnim količinama.... WHYYYYY??!!!??'

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
kakva glupost ...majko draga  Smile

i dobri i losi ljudi i te kako postoje...
i njihova djela su jedino ono sto ih razdvaja... jedne od drugih...

dobar - los... to nema nikakve veze... i ne igra nikakvu ulogu u tome  kako ce se neko odnositi prema tebi...
covjek koliko god da je dobar... ako dodjes i pocnes mu raditi sranja i   kurcit se nesto...  zvajznut cete po zvaljam sa uzitkom... Smile

i losu stvar uraditi olosu... i nije neka losa stvar...

raznorazni majmuni i ne kapiraju da su olos...

zivotna sredina u kojoj obitavaju je takva-losa...
i nema nista dobro oko njih..s cim bi mogli da uporede stvari koje oni rade
da bi im se ukazalo ...da su olos obicni...

pa jadni misle da je to dobro... Smile

i tako dok ne upoznaju kategoriju ljudi ..koji su stvoreni da rade jako lose stvari losim ljudima..
onda im brzo postane jasno ..sta je dobro a sta lose...  Smile
ali tad je vec kasno  Smile

a pare..pare nisu za budale... Smile

i pare su samo sredstvo s kojim olaksavas sebi zivot..i nista vise..
i ni na jedan nacin pare ne mogu da pokvare ljude...
a one druge...njih sve moze da pokvari... a kamoli pare...

to sto neko ko ima para...nece da te donira...dok ti lezis i buljis u komp..
to ne znaci da je on los..
nego moze da znaci i da si ti majmuncina lijena...   Smile

Smile


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Biram uspeh

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2486.0
Ne bih rekao da su pare nuzno zlo i da nas kvare , novac se moze itekako pametno upotrebiti pogotovo ako njime mozete da pomognete nekom .  Naravno da  postoje i  ljudi kojima je bolje da nemaju nego da imaju , jer istim tim samo sebi stete .  Takodje me je uvek nerviralo da vidim da neko ko nema novca ima sjajnu ideju kako bi novac pametno upotrebio i iskoristio a sa druge strane neko ko ima para na pretek ga totalno pogresno koristi , ali takve nepravde ce uvek biti.  Svakako bez novca se ne moze i ako se koristi na pravi nacin veoma je koristan :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 47.0
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Citat
ne treba prvi castiti drustvo vec sacekati dali cu oni castiti vas Smile

Izadju 5 coveka na pice sa ovakvom filozofijom o cascavanju i svi plate svoje.
I tako do kraja zivota.
Uvidjas li sad kolko je ovo pogresno razmisljanje?
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:57:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.