Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li na ovim prostorima ima zainteresovanosti za licni razvoj?  (Pročitano 5908 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung 111111
Ne kapiram ni to.
Ali mi nije jasno na sta mislis,tj na koje knjige ? Self Help ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Da...niko to ne cita...a svi znaju da je sranje i da ne valja...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15

Doso covek na forum...i zapoceo temu...i odmah ste mu sinuli da je to vec bilo...i link ka temi...ne treba covek da bude genije da ukapira da ce tako sve teme o kojima moze da se diskutuje biti popunjene za par godina...to je kao da si mu rekao o tome smo vec pricali...mislim...daj malo budite civilizovani... Smile

Znamo svi da volite da citate knjige iz self help sekcije jel one pruzaju nadu i hrane ego...ali samo krisom...nocu kad vas niko ne vidi.... Smile
Prvo i prvo, pravilo ovog podforuma(i Foruma uopste) je da se ne otvaraju teme ako ih vec ima vec da se apdejtuju starije vec postojece. Drugo i drugo, naravno da cu mu reci da vec postoji tema na kojoj otprilike moze da procita stavove ljudi ovde i i da ljudi generalno ne misle nesto lepo o selhelpu.

Naravno, ti se za to nikada nisi zainteresovao pa nemas ni pojma, ali zato imas pojma sta bilo ko od nas cita nocu i sa kim izlazi i da li ima nekog privatno pa lupas o tome.  Smile Rekoh ti vec jednom, umes da budes i produktivan a da to ne ukljucuje konstantno "pljuvanje" i price kako su svi ovde katastrofa i licne okrsaje sa pojedincima, tako da se bolje koncentrisi na to tj. na produktivnost. Ovako nisi nista bolji od tih koje pokusavas da unizis a ni ne pomazes nikom vec samo svodis na licno.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Pa gde si Marko sto godine... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 63
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Procitao sam ovu temu "Self help trash" i sve sto sam zakljucio iz nje jeste da ljudi na ovim prostorima ne vole gluposti! Isto kao i ja. Self-help/personal development industrija je prepuna gluposti, sranja i gluposti, koje nisu tacne... ali, ako bolje pogledamo, to je slucaj i u svakoj drugoj industriji. Svi daju ogormne tvrdnje samo da bi zaradili, a da li one mogu i da se dostignu, to je vec druga prica...

Po mom misljenju, zalosno je sto ljudi ovde (ex-Yu) nisu toliko otvoreni prema novim shvatanjima i idejama ali tako je ... (naravno, ovo je bazirano na mom licnom iskustvu)

Ali moje prvobitno pitanje je imalo malo drugaciji cilj. Ja sam hteo da pitam da li na ovim prostorima postoji traznja za specificnim rezultatima kada je u pitanju licni razvoj ... ja nikada, apsolutno nikada, ne bih kupio "How to become successful" knjigu/kurs, ali kada bi mi neko rekao da postoji metoda pomocu koje bi moago da prestanem da pusim za 3 sata i da mi se vise nikada ne trazi cigara, to bih vec kupio. Na ovo sam ja mislio kada sam napravio ovu temu (i ja se izvinjavam ako nisam bio dovoljno precizan). Jednostavno receno, zanima me da li na ovim prostorima, po vasem misljenju, postoje ljudi koji traze proverene i ne-naduvane nacine da povecaju kvalitet svog zivota?!

Unapred zahvalan na svim vasim odgovorima.

PS. cisto da se zna, ja nisam ni za ovo, ni protiv ovoga jer je i meni pun ku**c gluposti u celom 'svetu' licnog razvoja. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung 111111
Citat
ali kada bi mi neko rekao da postoji metoda pomocu koje bi moago da prestanem da pusim za 3 sata i da mi se vise nikada ne trazi cigara, to bih vec kupio.

Sad cu da ispadnem jazavac ili ratatui ali sam pomocu jedne takve prestao da pusim  Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
postoji - volja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Na ovo sam ja mislio kada sam napravio ovu temu (i ja se izvinjavam ako nisam bio dovoljno precizan). Jednostavno receno, zanima me da li na ovim prostorima, po vasem misljenju, postoje ljudi koji traze proverene i ne-naduvane nacine da povecaju kvalitet svog zivota?!

Ljudi ti u globalu traze instant resenja. Najbolje bi bilo kada bi odmah sutra prestali da puse, kada bi za 5 dana oslabili 5kg, kada bi odmah naucili da budu socijalizovani do besvesti i da ih svi vole itd. Zato i "selfhelp" toliko i uspeva da "prodje" kod istih, jer nudi upravo to. Instant resenje iz problema, puknes prstom i odjednom si drugi covek.  Smile

Retko ko shvata da je to jedan put koji podrazumeva veliki rad na sebi i ogromnu volju za istrajavanjem. A to mnogo ljudi jednostavno nema i cak se i ne trudi da ima. Ako to uspes da "ugradis" ljudima svaka ti cast ali za to treba mnogo rada sa istima. Rada kao da si njihov psiholog/psihijatar...

A uvek ces imati ljude koji zele nesto da menjaju u licnom razvoju pa su zeljni da probaju bilo sta. To makar nije problem naci pa cak i kod nas...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 8536.25
mob
I-mate 30 Pro
Nemoj da pricas marko ti si isti takav.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Da li na ovim prostorima ima zainteresovanosti za lični razvoj? Hm, koga briga? Smiley

Hoću reći, sve što posmatraš na nivou mase, loše je i u startu često vrlo pogrešno. Jer, masa je glupa, luda, neobrazovana, neprosvećena, lenja, zla i pogana. Ali to ne znači da su svi ljudi takvi. Gledaj to sa pozicije pojedinca, pusti masu.

Dalje, ljudi jesu zainteresovani za lični razvoj. Samo je pitanje šta podrazumevaju pod ličnim razvojem. Nekom je to pumpanje sisa ili bicepsa, nekom je čitanje, nekome life coaching, nekome pomaganje drugima, nekom trećem svađanje po forumima, neko jede fast food self help, neko meditira. Sto ljudi - sto definicija.

Ako pitaš zato što hoćeš da napraviš biznis od toga, onda moraš da znaš da ljudima možeš prodati i govno, ako imaš dobru priču i dobru ambalažu. Tako da - sve je moguće, ali ne zavisi toliko od ljudi koliko od tebe i tvoje sposobnosti da im predstaviš šta je to što im je potrebno i kako ti možeš tu potrebu da im zadovoljiš. Smile

Na kraju, poznajem mnogo ljudi koji rade na sebi u tom smislu na koji misliš - čitaju, obrazuju se (formalno i neformalno), vode računa o svom duhovnom stanju, sa ili bez pomoći nekog sa strane.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.