Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li na ovim prostorima ima zainteresovanosti za licni razvoj?  (Pročitano 5915 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Zdravo ljudi, sta vi mislite o ovome? U SAD-u polje licnog razvoja/samo-pomoci je veoma razvijeno (negde sam procitao da je to industrija sa 11 milijardi dolara prometa godisnje) ali u srbiji to nije bas slucaj. Ovde ima samo nekoliko blogova i nekoliko knjiga na tu temu i to je to. Zbog toga vas i pitam, da li na ovim prostorima ima ljudi koje bi zanimale teme kao npr. promena navika, kontrola emocija, motivacija, ostvarivanje ciljeva, brze ucenje, kreativnost, i sve u svemu nacini da poboljsamo kvalitet naseg zivota?

Unapred hvala na odgovoru.
Ako citas knjige u kojima ti je neko drugi rekao kako da se "samopomognes", kako to moze biti samo-pomoc?
Naravno, lepo si rekao, sve su ovo gluposti potrosackog drustva u iznosu od 11 milijardi necega.

Stvarenje problema, budjenje reakcije, nudjenje resenja! Dejvid Ajk je genije : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 63
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Ako citas knjige u kojima ti je neko drugi rekao kako da se "samopomognes", kako to moze biti samo-pomoc?

George Carlin?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Ako citas knjige u kojima ti je neko drugi rekao kako da se "samopomognes", kako to moze biti samo-pomoc?

George Carlin?
Da : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung 111111
Citat
Apsolutno je moguce da kontrolises za sta si motivisan a za sta ne.

Ma jel,a kako to molim te ?

Citat
I kada kazem kreativnost, ne mislim samo na umetnost, vec generalno na stvaranje novih ideja i novih resenja.

Znaci za tebe je stvaranje novih ideja,kretivnost ?
Inace ne cini li ti se,da je stvaranje novih ideja dobar deo posledice motivisanosti ?
Drugo da bi mogao da dobijes neku ideju koja moras necim da se bavis.Tj da radis neki posao.
Tipa da pakujes robu,i da ti tokom bavljenja tim poslom padne na pamet ideja kojom ces da zapakujes vise robe sa manjom ambalazom.A da to izveedes kreativno.

Citat
Zbog cega bi ja trebao da idem kod psihologa da promenim svoje navike? Isto, zbog cega bi trebao da idem kod psihijatra da bi naucio kako da kontrolisem svoje emocije

Da kontrolises svoje emocije ?
Zamisli da imas nekontrolisani strah svakog dana,svakog minuta ?

Inace da li si cuo za emocionalnu inteligenciju ?
Koja se se sastoji iz dosta delova.A sa tim delovima se covek manje vise radja,i retko koji moze da unapredi.
Neka me isprave ljudi,ako misle da empatija moze da se nauci.
Doduse neke stvari i mogu da se nauci..tipa savladavanje stresa i etc


Citat
Ja samo znam za uciteljicu zivota, za tog ucitelja nisam cuo  
A ako mislis na life coaching, ne bih se slozio da je to bas glupost. Naravno, kao i svuda, uvek postoje ljudi koji hoce da
ti uzmu pare i da te prevare, ali postoje i oni koji ti za te iste pare drasticno pomognu.

Dobro iznesi sta to mogu da nas nauce ti ucitelji ili uciteljice ili mozda treneri koji se bave tim poslom ..
« Poslednja izmena: 05. Maj 2013, 11:15:03 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
To je sjajna profesija... iznajmljujes se ljudima kojima treba prijatelj... a imaju previse para...
U sustini... mlacenje prazne slave i primena psihologije iz srednje skole...
« Poslednja izmena: 05. Maj 2013, 11:13:09 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 63
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
@jasikasi sta ti je covece sta se uzbudjujes toliko... pricamo, zezamo se  Smile

Za motivaciju sad trenutno nemam vremena da pricam, ali cu sigurno napisati nesto o tome (ukoliko ne mozes da cekas, googlaj npr. "jason fladlien - mind state change")

Kreativnost, iz moje perspektive je stvaranje novih ideja od starih ... odnosno sklapanje starih ideja na nov nacin. To je kreativnost u osnovnim linijama. Naravno sada mozemo da idemo u kom god pravcu hocemo i da dobijemo drugacije 'teorije', ali u sustini sve se vraca na ovu ideju da je kreativnost stvaranje novih ideja (ne samo konceptualnih, naravno)

Naravno da moramo necim da se bavimo, ali mi se svi necim bavimo. Mi non stop nesto radimo. I u ovom kontekstu, ja se osvrcem na svakodnevnu kreativnost, ne samo kada je u pitanju da otkrijemo nesto veliko. Zbog toga kazem da je moguce povecati kreativnost, jer je nas mozak/um 'lud' i ideje non-stop lete kroz njega, sve sto je potrebno jeste da postanemo svesniji tih ideja.

Nisam bas skontao ovo pitanje za strah, pa ako bi mogao da ga preformulises malo Smiley

A sto se tice kontrole emocija, ono sta ja podrazumevam pod ovim pojmom jeste da imamo izbor. Da imamo izbor da biramo da li cemo da se iznerviramo ili necemo. Da li cemo da budemo neverovatno srecni "bez razloga" ili necemo. To ja smatram pod kontrolom emocija. Naravno sve ovo ima fizike granice (kako nam se mozak razvio, nas genetski potencijal isl.)

Ja nisam nikakav ekspert, guru ili bilo sta slicno. Ja samo govorim iz svog licnog iskustva jer su mi neke stvari stvarno pomogle i donele mi rezultate koje sam hteo. Da je skoro cela self-help industrija naduvana ludim tvrdnjama je 100% tacno, ali ipak i ima dosta stvari koje su tacne (opet kazem iz licnog iskustva).

A sto se tice life coacha, njihov posao i nije da nas nista nauce jel realno, sta oni mogu da mene nauce o mom zivotu. Njihov posao je samo da ti asistiraju da prevazidjes neke probleme, da poboljsas svoj zivot brze i lakse jer oni mogu da vide tvoj progres sa strane. Zbog toga, veliku vecinu svega sto ti likovi rade, i ti sam mozes da uradis, ali oni mogu da ti pomognu da uradis to brze i lakse - isto kao sto bi ti mogao da naucis kako da popravis svoja kola vs. da odes kod automehanicara.

Opet kazem, nemoras se toliko uzbudjivati jer se zezamo ovde i ja nisam ni za ni protiv svega ovoga vec samo pricam iz svog iskustva  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Ma to su gluposti...treba se rokati valijumom do smrti...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15


A sto se tice life coacha, njihov posao i nije da nas nista nauce jel realno, sta oni mogu da mene nauce o mom zivotu. Njihov posao je samo da ti asistiraju da prevazidjes neke probleme, da poboljsas svoj zivot brze i lakse jer oni mogu da vide tvoj progres sa strane.
Znaci psiholog ili psihijatar.  Smile

Citat
Zbog toga, veliku vecinu svega sto ti likovi rade, i ti sam mozes da uradis, ali oni mogu da ti pomognu da uradis to brze i lakse - isto kao sto bi ti mogao da naucis kako da popravis svoja kola vs. da odes kod automehanicara.
Ne mozes tj. tesko da mozes. Isto kao sto ti je i za vece popravljanje kola potrebo da odes kod automehanicara koji ume daih popravi a ne ti sam da cackas. Ti mozes da promenis gumu, promenis sijalice i sitne popravke ali za nesto vece ti je potreban covek koji zna sta radi. Zato je i selfhelp u velikoj vecini slucajeva "trash" jer ne doprinosi skoro pa nicemu a sluzi za prodaju knjiga i kurseva koji nicemu ne vode...

Evo ti jos jedna od Karlina.  Smile

“Otišao sam u knjižaru i pitao prodavačicu: “Gde je odeljak sa knjigama o samopomoći?” Ona mi je rekla da, ako mi kaže, onda će moja potraga izgubiti svaku svrhu”.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung 111111
@Nikola

Ne uzbudjujem se ni najmanje.Samo se sa nicim ne slazem,doduse ne bas sasvim,ali jedno 95%.
Imamo drugacije poglede na stvari (ne kazem da je moja strana,tacnija..bolja) , tako da se mi u korenu ne slazemo,ovo sto kasnije proistice oko nasih nesuglasica je posledica toga.

Tako da se povlacim,da vidim sta ce jos neki clanovi da kazu XD
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Nekad je i samo razgovor sa nekim velika pomoc...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.