Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li mislite da je elektronska muzika izumrla u Srbiji i zbog cega?  (Pročitano 7015 puta)
12. Mar 2007, 14:31:51
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 262
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 6630
Dali ima leka za elektronsku muziku,pre svega mislim na Trance,House,Breakbeat,Techno,Ambijent i sve vrste i podvrste pomenutih zanrova u nasoj zemlji?
Kako pobediti komercijalu?

Mozda bi bilo dobro da ako ste amater u muzici,kao ja Smile,okacite svoje pesme,kopmozicije.....da cujemo jedni za druge Smile

Evo jednog progressive trance track-a

http://rapidshare.com/files/18232711/Maryan_-_Absolut_Progressive.mp3.html

Sada vi.......
« Poslednja izmena: 13. Mar 2007, 16:57:35 od darthmaul »
IP sačuvana
social share
Sve je relativno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 811
Zastava Australija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Motorola V3x
svi ti pravci koje si naveo su komercijala zemljace! sve sto vrti lovu je komercijala, i ne mora da znaci da, ako se tebi dopada i u srbiji nije zastupljeno kao u npr. bolesnoj engleskoj ili jos bolesnijoj americi, da nije komercijala. ja bih bio jako srecan da taj "produkt" nikad ne zazivi u srbiji, jer ne zasluzuje naziv muzika vec bi ga pre nazvao "file". muzika se svira - ne stvara je kompijuterski chip i procesor!
« Poslednja izmena: 13. Mar 2007, 02:04:48 od gianni014 »
IP sačuvana
social share
Ljubav je trijumf maste nad inteligencijom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
SonyEricsson w950i
Muziku stvara um, osećanje, nadahnuće a ne gitara, hramonika ili računarski program. Tako da zaobidji me tih teorija ovo nije muzika ovo jeste. Sve što čoveku prija za sluh je za njega muzika, na ovaj ili onaj način kako se shvati.

@silverrush negde početkom 90-tih kreće nagli razvoj elektronske scene po Beogradu (namerno samo Bg, jer ostali gradovi u to vreme nisu čuli za elek. muziku), to je uglavnom i samo bio undergorund trance i hip hop. Najpopularnije i u to vreme jedino mesto za rave žurke bila je Industrija. Kasnije se se to mesto pretvorilo u neku urbanu sredinu gde je "sve počelo". Kasnije su počeli i ostali pravci da se takdoje puštaju po klubovima kao recimo clear Techno, Detroit, Hard T. Ali je i dalje prisustvo Trance u velikoj meri bilo dostupno.

Negde krajem 90-tih ta scena electra se kod nas bukvalno gasi. Dolazi do sloma elektronske scene i to traje do neke 2002. Od te godine starhovit porast je Srbija doživela u elektronskom svetu, Exit, Beer fest, Green fest. Bogati PR-aovi dovode poznate zvezde i legende Trance i Techna, kao što su recimo Dercik May, Jeff M. Chris Liberator, Rush, Mark Eg, Carl cox, Skazi, Halucinogen, Intelect, Bizzare Contact, Eskimo, Astral Projection i mnogo drugi koji se vode kao začetnici svojih pravaca. Srbija kreće strahovitom lestvicom ka nebu i postaje jedno od poznatijih electro dogadja u Jugoistočnoj evropi i ostatku sveta (primer toga je EXIT).

Sada smo u 2007.... 2006 godina iza nas ostaće upamćena po tome što je doživel najveću stopu prisustva electro zvuka u bilo kom obliku, (festivali, dogadjaji, promo žurke itd itd) od njenog pojavljivanja početkom 90-tih. Svaki dan se dešavaju žurke, dovode se svetski poznati bendovi, prave se evropske žurke, senzacije, jednom rečju electro zvuk u Srbiji ne da nije u umiranju nego je u većem porastu od recimo Slovenije, Slovačke, Italije, Bugarske koje su uvek važile za dobru electro scenu. jedino nam je madjasrka rival po tom pitanju (blakasni deo) jer oni imaju najjaču trance scenu u celoj evropi.

Tako da elektronski zvuk definitivno tek sada počinje da uzima pravi mah i zalet a nikako kontra  Smile
IP sačuvana
social share
..::So long and thanks for all the fish::..
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Born to be wild

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4116
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson k770
bravo za post Biblbroks  Smile
lijepo receno..a scena izumire..ah jeb*ga izumire..
nemamo mi (pod ovo idu i hrvatski i srpski dj-i) toliko kvalitetnih dj-a kao njemci i da ne nabrajam dalje
a i ako netko ima talenta ( nije da se hvalim Smile ali su mi rekli da nisam los Smile)
nema se toliko para za solidnu opremu..
tuzno ali istinito
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
SonyEricsson w950i
To si u pravu da se nema keša za kvalitetnu opremu, a kvalitet opreme u ovom poslu je broj 1.
Za razliku od Engleske, Nemačke, Amerike i Holadnije tehničke stvari tipa, vrteške, mixeri, EQ-u, zvučnici, ploče su kod nas i do 80% skuplje nego u tim zemljama. Kod nas se prodaju mixete za neke astronomske cene na kojoj nema čak ni 6-kanlana podrška, dalje šta da ti pričam!? Smile

Inače imamo mi jako kvalitetnih izvidjača, hard techno koji rade momci iz Concrete Djz inače moji dobri drugovi, Boki iz Kinetic Vibe, Braća burazeri, Marko Nastić, Dejan, zatim cela postova Experiment-a na čelu sa ne prikoslovenim Aki i Elijem, zatim Nikola sa psytrance-om i još brdo njih koji si i u svetu dosta poznati. A ja se nadam da će ovaj temo i još bolji da se nastavi i da konačno i Srbija dodje na veliku elektronsku scenu, što svakako već dosta intenzivno radi na tome i ide ka vrhu.
IP sačuvana
social share
..::So long and thanks for all the fish::..
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Citat
...Dali mislite da je elektronska muzika izumrla u Srbiji i zbog cega?...
1.Da li! Smile
2.Nedovoljno! Smile
poz. Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 262
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 6630
Nezaboravimo Alternative Control Smile
IP sačuvana
social share
Sve je relativno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 127
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
nijedna vrsta muzike nije zasluzila da izumre, osim seljane  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Tek se zahuktava... Smile
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Born to be wild

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4116
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson k770
Inače imamo mi jako kvalitetnih izvidjača, hard techno koji rade momci iz Concrete Djz inače moji dobri drugovi, Boki iz Kinetic Vibe, Braća burazeri, Marko Nastić, Dejan, zatim cela postova Experiment-a na čelu sa ne prikoslovenim Aki i Elijem, zatim Nikola sa psytrance-om i još brdo njih koji si i u svetu dosta poznati. A ja se nadam da će ovaj temo i još bolji da se nastavi i da konačno i Srbija dodje na veliku elektronsku scenu, što svakako već dosta intenzivno radi na tome i ide ka vrhu.

krivo sam se izrazio..imamo mi kvalitetnih dj-a
ali samim tim sto smo sa balkana nismo toliko zastupljeni..
kladim se da nismo na balkanu..imali bi 3 put vise poznatih dj-a u svijetu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.