Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:53:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li ludaci znaju da su ludi ?!  (Pročitano 33901 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0
  Ja imam svojevrsan (ali krajnje jednostavan) test koji primenjujem u situacijama kada radim popravku racunara ljudima na terenu.
   Naime - kod musterije za koju posumnjam da je luda ili neuracunljiva - ja kazem jednostavnu recenicu koja glasi ovako:

   "Cena popravke Vaseg racunar iznosice 15 maraka." (7.5eura - prim.prev)

   I on onda ako plati 30 maraka - znam da je lud.

P.S. necete mi verovati koliko je stvarnih ludaka dakle osoba koji zaista poseduju papire da jesu neuracunljivi - palo na ovom mom testu
wtf Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Citat
Dok s druge strane, osobe koje boluju od poremećaja sumanutosti (sumanutost ljubomore, sumanuti pronalazači, fanatični idealisti), oni nemaju taj uvid u sopstveno stanje.

Нисам знала да не знају.

Најважнија је породица која не сме да прикрива апсолутно ништа!
Нажалост код нас је табу тема то, и сви мисле да ће то некако проћи,зато и имамо оволико убистава, самоубистава...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia zvrr
Citat
Dok s druge strane, osobe koje boluju od poremećaja sumanutosti (sumanutost ljubomore, sumanuti pronalazači, fanatični idealisti), oni nemaju taj uvid u sopstveno stanje.

Нисам знала да не знају.


U navedenu grupu bolesnika spadaju i osobe za koje kažemo da su paranoične. Ajde ti sad ubijedi neku osobu koja misli da je različite špijunske agencije progone ili da vanzemaljci žele da se domognu njenih organa, da je bolesna. Nema šanse. Smile

Citat
Најважнија је породица која не сме да прикрива апсолутно ништа!
Нажалост код нас је табу тема то, и сви мисле да ће то некако проћи,зато и имамо оволико убистава, самоубистава...

Tako je to, nema veće sramote nego bolovati od nekog psihijatrijskog oboljenja, odnosno imati takvog člana porodice. A procenat izlečenja psihijatrijskih bolesnika je na nivou procenta izlečenja kardiovaskularnih bolesnika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Nije samo do porodice i tih osoba, sama procena psihijatra je manje-vise nepouzdana. Dosta ljudi koji su malo da kazemo "skrenuli" umeju da se naprave itekako normalnim kada su u pitanju te procene pa im ne mozete dijagnostikovati neko oboljenje sa preteranom pouzdanoscu.

Druga stvar je da je vrlo malo ljudi sa tezim psihosomatskim oboljenjima i ti su laki za neku dijagnozu i otkrivanje, ali broj ljudi sa laksim i nije tako mali. Doduse, to nisu klasicni "ludaci" ali im opet treba terapija u nekoj meri.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia zvrr
Pa da, to su 'border-line' poremećaji. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Невероватно ми је да породица не може да помогне (тако што ће да одведе код психијатра) свог ближљег и тако спречи убиство.
Јер већина која убију, или покушају да изврше самоубиство, не  оболе преко ноћи.Не постану љубоморни преко ноћи, не умисле да их неко прати преко ноћи...већ то подуже траје.
А, кад ментално здрава особа одведе таквог код лекара, мислим да психијатри не греше.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.186
Ajd mi objasni kako mozes natjerati odraslu, punoljetnu osobu da ode bilo gdje, pa i kod psihijatra, ako ona to ne zeli.
Mozes da molis, da ubjedjujes, da ucjenjujes, da predlazes, ali da natjeras ne!

Muskarci nekad sirovom silom odvlace svoje zene, majke, cerke, sestre kod psihijatra, ali zene to njima ne mogu uciniti.

Niko nije bolestan dok se ne dokaze suprotno, a suprotno se dokazuje samo kad ta osoba ucini nesto - pokusa da se ubije ili nekog da ubije, a kad do toga dodje onda je precesto vec kasno da se nesto ozbiljnije ucini.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
Browser
NA NA
Kad smo kod porodice takvih "slucajeva", imao sam poznanika kojem "nije bilo dobro" (a to je bio hronican slucaj kod njega!) te su ga vazda "drzali" na kojekakvim tabletama koje "smiruju" (legalno kupljene, od doktora prepisane).
E sada meni bilo zao kad sam cuo da te tablete u sustini nista ne lece, nego ga samo "smire" onoliko dugo koliko traje dejstvo delovanja tablete, pa se onda opet uzme naredna i naredna i tako non stop - do kraja zivota, pa sam majci tog coveka (naravno - ne njemu) predlozio da svom sinu isproba ideju (pozitivnih) subliminarnih poruka implementiranih u omiljenoj muzici koju on voli da slusa.
Ideja je bila da kupim album grupe koju taj covek voli, pa da u par pesama ubacim sub-poruke tipa "Danas se osecam dobro", "Svakim danom se osecam sve zdravije" i slicno.
S tim u vezi naglasio sam da sam voljan da BESPLATNO uradim ovo gore navedeno, a da ona (majka tog coveka) snosi "troskove" samo za kupovinu novog albuma koji je njegovom sinu "omiljen".
Neverovatno - ta majka mi je odgovorila sledecom recenicom:
"Mi smo vec isprobali razne metode i ideje sa teznjom izlecenja, i kako se nista nije pokazalo delotvornim na njegovom slucaju - mi smo ga vec prakticno i "otpisali" tako da nismo zainteresovani da isprobavamo nove metode".
Toliko o porodici!
P.S. Nakon toga, a posle kraceg razmisljanja sa moje strane - toj majci sam predlozio da ostavim broj telefona mojeg veterinara (inace dobrog priajtelja), a sto taj covek vesto radi eutanazije - rekao sam joj... Smile
(Nakon tog dogadjaja su prestali da me zovu na kafu, stvarno ne znam zasto?) Smile
« Poslednja izmena: 01. Okt 2011, 13:46:27 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Iz razloga sto je sumnjivo poveriti ludu osobu na lecenje ludaku.

Veoma prosto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
Browser
NA NA
Iz razloga sto je sumnjivo poveriti ludu osobu na lecenje ludaku.

Veoma prosto.

A gde bi ono: "klin se klinom izbija"? Smile
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:53:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.