Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je vencanica zaaaista toliko vazna?  (Pročitano 3760 puta)
17. Nov 2011, 11:41:07
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 15.0.874.120
mob
Apple iPhone SE 2020
Juce sam gledala neku TV seriju - Don't tell the bride - o tome kako za potrebe rijaliti programa muz organizuje citavo vencanje bez znanja svoje buduce supruge uz ograniceni budzet od 12.000 funti.. naravno... to im daje produkcija, ako su raspolozeni za veci izdatak, sami finansiraju...

Nesto kao 48h svadba, sa vise para, vise vremena (4 nedelje), bez uzasne voditeljke i bez ikakvog uplitanja mlade...

E, sad... u prvoj epizodi se pojavljuje mladenka koja je... ah... kako da kazem ... idot.. majmun... kreten.. imbecil.. razmazeno cudoviste.. ogranicena... ruzna... malogradjanka... i tako dalje... bas onako... kontrol frik... pravi britanski sljam... i njen muz koji je kao i svako musko dete razmazen...

I posle zilion godina... oni se vencavaju... on pojma nema, ona taj dan planira vec godinu dana... i onda nastaju problemi.. njen histericni plac, cimanje na telefon (ugovorom im nije dozvoljeno da direktno komuniciraju), pa jos placa, pa jos ponizavanja mladozenje i tako dalje...

Poenta... decko se pokazao kao sasvim pristojan organizator jednog takvog dogadjaja... do momenta kada je ova histericna kvocka 24h pre svadbe pohisterisala jer joj je kupio haljinu koja je bila sasvim pristojna i koja nije odgovarala njenom ukusu u potpunosti... i ... zato sto je ta haljina i taj stil jedan od najbolje prodavanih... sve uz komentar - Ja necu da nosim haljinu koju nose i druge mlade! i Sveticu mu se za ovo do kraja zivota...
A, da... i njene deveruse su se bunile jer je hteo da im kupi manje glamurozne haljine i tu je izbila citava kriza jer jedna od njih nije htela nijednu drugu haljinu od one koju je vec odabrala... Drugim recima... mlada se druzi sa slicnom razmazenom stokom...

Sve ovo kako bih dosla do pitanja - Da li je zaista vazno da vencanje budu toliko savrseni do detalja i da li ste (ukoliko ste u braku) taj dan podredili samo i iskljcivo svojim potrebama?

U stvari - Zasto je vencanje tooooliko vazno?

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 15.0.874.120
Vjencanje...samo gomila bez potrebnih papira.Ako dvoje odluce zivjeti zajedno zar je potreban neko treci da to aminuje...
Sto se tice ove "divne" mlade iz teksta,sreca pa vec dugo ima uz sebe papucara a ne muskarca...
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Alcatel One Touch
Poenta... decko se pokazao kao sasvim pristojan organizator jednog takvog dogadjaja... do momenta kada je ova histericna kvocka 24h pre svadbe pohisterisala jer joj je kupio haljinu koja je bila sasvim pristojna i koja nije odgovarala njenom ukusu u potpunosti... i ... zato sto je ta haljina i taj stil jedan od najbolje prodavanih... sve uz komentar - Ja necu da nosim haljinu koju nose i druge mlade! i Sveticu mu se za ovo do kraja zivota...
A, da... i njene deveruse su se bunile jer je hteo da im kupi manje glamurozne haljine i tu je izbila citava kriza jer jedna od njih nije htela nijednu drugu haljinu od one koju je vec odabrala... Drugim recima... mlada se druzi sa slicnom razmazenom stokom...

Sve ovo kako bih dosla do pitanja - Da li je zaista vazno da vencanje budu toliko savrseni do detalja i da li ste (ukoliko ste u braku) taj dan podredili samo i iskljcivo svojim potrebama?

U stvari - Zasto je vencanje tooooliko vazno?
Slika govori vise od hiljadu reci, stoga...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
венчање је једна лепа церемонија. Само је питање колико мозга имају младенци.

Није сам догађај дебилан већ његови актери.

Мени је венчање важно. Као и венчаница, и осећај да се у цркви заветујеш да ћеш некога волети до краја живота и помисао да то желиш да испуниш и да твоја половина то такође жели.

али те ствари људи често претварају у циркус и шараду
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 15.0.874.120
венчање је једна лепа церемонија. Само је питање колико мозга имају младенци.

Није сам догађај дебилан већ његови актери.

Мени је венчање важно. Као и венчаница, и осећај да се у цркви заветујеш да ћеш некога волети до краја живота и помисао да то желиш да испуниш и да твоја половина то такође жели.

али те ствари људи често претварају у циркус и шараду

Potpuno ispravno razmisljanje sa kojim se slazem,osim u jednom...Licno mi ne treba odijelo da bih bio covjek,tako i buduca supruga moze biti u dronjcima u mojim ocima je kao Vila obucena.Vjencanje "parada pijanstva i kica",licno mi ne treba niti Bog,niti pop,niti maticar kao svjedoci,dovoljno je da ona meni punog srca kaze da i ja njoj.
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.120
Citat
Sve ovo kako bih dosla do pitanja - Da li je zaista vazno da vencanje budu toliko savrseni do detalja i da li ste (ukoliko ste u braku) taj dan podredili samo i iskljcivo svojim potrebama?

U stvari - Zasto je vencanje tooooliko vazno?

Sve pocinje u devojkinom ranom detinjstvu. Od malena slusaju i gledaju bajke o princezama i princevima koji ih spasu od nekog zla pa zive srecno do kraja zivota. Kasnije kroz zivot se igraju princeza i zele da se ostali princevi bore oko njih dok ih jedan od njih ne osvoji. Jos kasnije taj obrazac prerasta u nesto vise pa traze momka po svojim potrebama sa kojim ce se vencati i ziveti srecno do kraja zivota. Za njih cin vencanja predstavlja nesto prelepo, ceremoniju gde njihova bajka dobija srecan kraj i gde se vencavaju za njihovog princa. Sam taj cin za njih treba da bude savrsen i mastaju o tome skoro kroz ceo zivot dobijajuci i menjajuci ideje tako sto idu kod bliskih i ne tako bliskih rodjaka i prijatelja po vencanjima pa se to uoblici u celinu gde devojka zeli da njeno vencanje bude u crkvi ili opstini(ili u oba), sa manje gostiju ili vise, sa odredjenom vrstom muzike, i da one budu centar svega, prelepo obucene u vencanice po njihovom izboru.

Jednostavno, zele da im taj dan bude savrsen i da im ostane u najlepsem secanju. Ne krivim ih, cak ih i razumem.

U takvoj atmosferi, ako mladozenja zeli sam da organizuje vencanje ceka ga katastrofa u najavi. Ona je to planirala skoro ceo zivot i zeli da bude savrseno, a neko ce tesko da pogodi kako je to ona zamisljala pa cak iako je u pitanju njen princ na belom konju.  Smile

Shvatam coveka, mislio je dobro pa i najbolje, ali to mu je bio veoma los potez.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Nov 2011, 22:04:33 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
vencanica i izgled uopste ce mi biti vazan.. zbog mene i zbog njega, da nam budem lepa na nas poseban dan..
a vencanje mi je totalno nevazno, samo da je nasim roditeljima i kumovima prijatno i da su srecni, drugo mi nista nije bitno.

sto se tice ovog posta iznad, ja sam od malena citala Zagora i Mister No-a i Marti Misteriju, slusala price o fudbalu i isla na hokejaske utakmice i igrala fudbal i odbojku i druzila se sa decacima... nije bilo devojcica u nasem kraju ..

barbike, princeze i princevi me nisu interesovali... roditelji su mi citali Mikija i Silju kad nisam jos znala da citam.. bas iz razloga sto nisu hteli da mi sipaju u glavu nerealnosti i iskrivljene vrednosti..

tako da..ova patetika gore me ni najmanje nije interesovala nikad  Smile
« Poslednja izmena: 18. Nov 2011, 02:04:14 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.120
Citat
bez uzasne voditeljke

A koje to užasne voditeljke BEZ?
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia 6630, valjda
Realno, 18 000 funti bi potroshio na neshto pametnije...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.