Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 22 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je smrt u Edenskom vrtu postojala pre ,,pada''  (Pročitano 39296 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
ti si u ovim mislima kao macka kad uhvati sosptveni rep pa umislida je uhvatila misa.
Još da si samo sposoban da demonstriraš kako. Eto, jedini si ti ovde koji se svodi da floskule.

tako i tvoje replike se svode na tvoje zamisli i tvoje kritike po sosptvenim zamislima,a ne da ti nesto doneses sveze tu u kritici mojih postova.
Ovo nema nikakve veze sa mojim zamislima, zakoni prirode i logike su onakvi kakvi jesu. To što ih ti i tvoja hrišćanska braća ne poznajete ili ih ne prihvatate je dokaz tvog lošeg stava.

ako ja kazem Bozju misao,ti kazes neznanje,nepismenost....ja koristim misli Bozje iz Biblije ne svoje u sustini...
1. Nikako nisi dokazao da je to božja misao.
2. Uvek iz premisa izvučeš pogrešan zaključak.

ja ne pokusavam da te ubedim u verovanje u Boga,
Ti si kao jedan moj poznanik koji kaže: Ako bog nije onakav kakvim ga ja zamišljam, onda ne postoji.

To što ja osporavam hrišćanske ideje o JHVH, ne znači da bog ne postoji...trebalo bi da se opet izviniš jer po ko zna koji put impliciraš da je ovde po sredi sukob vernika i ateiste, što sam morao više puta da ti objasnim da nije istina.

zato je ovo maratonsko umovanje sa tvoje strane jer ti ne donosis konkretne argumente iz reci ,vec licno svoje.
Vrati se na početak..ja sam upravo navodio dešavanja, pojave i stanja iz te tvoje knjige, a onda ti davao naučne i logičke podate o tim stanjima...to što je tebi teško da progutaš da je neki hrišćanin pogrešio je tvoj problem.

ja kazem vidis sunce nas greje,a ti recimo kazes argument,ne cini ti se,sunce u opste ne postoji o cemu pricas!
Sad se već glupiraš.
Upravo si ti radio suprotno, postavljajući nešto što je nedokazivo i čega nema kao argument.

ako to radis za neku vrstu citalacke publike onaj ko oce da razume razumece do sada  da  bi se mogao odluciti oce li levo ili desno.
Mislim da je ovde više odluka ko skače u ponor za tobom ili ostaje čvrsto nogama na zemlji.
Mada, svako je već odlučio da li će da zna ili da veruje.

tema o navodnoj prici da je u edemu bil smrtnost je bila iscrpena posle desetak postova najvise.istim principom kao u prispodobi sa suncem. sa moje tacke gledista sipati samom sebi samo dodatnu kolicinu uzarenog ugljevlja na vec upalenu misao ili glavu je li imao neki smisao.
Ako je istina svetlost treba je stalno hraniti i održavati.
A ako hoćeš da sačuvaš svoju glavu zašto se raduješ smrti?

Kažeš iscrpljena...1000 puta ponoviti istinu da bi se čula medju 100000 puta ponovljenim lažima bolje je nego ćutati. Hrišćanska nastranost se predugo održala baš zato što su primorali ljude koju su znali više da ćute ili svoje ovce da ne slušaju.

Ja sam pre par postova postavio hipotetičko pitanje o mogućoj situaciji u Edenu, ali si ti kao i preko drugih stvari prešao i nastavio da zatrpavaš temu verskim govorima.
   
jednbostavno moje polje je polje je polje vere. to su duhovne stvari. ja razumem da ti to ne da neces vec ne mozes shvatiti.
Opet ću da ti ponovim da ovde nema sukoba vernika i nevernika.

ti na sve to gledas umom i filozofski.to se jednostavno tako ne da....
I...zašto si onda tražio dokaz o postojanju smrti u Edenu ili pokušavao da konstruišeš logički odgovor na početku teme?
Čemu sve to, ako na kraju kažeš: Ma, to mora da se oseti.

Upravo si ti u svojoj prvoj poruci na ovoj temi pozivao na ''malo iskrenog umovanja'' i na logičko zaključivanje''zašto bi bog ovo ako je ono'' da bi kada ti je objašnjena faličnost tvog stava povukao se u svoju hrišćansku rupu i iz nje vikao: Nevernici, vi to ne razumete!
To se zove nedoslednost i demonstrirao si je više puta. Jednostavno, ne želiš da prihvatiš istinu i to je tvoj problem.
                  sve vreme ja sam se doista drzao Bozje misli,to svak ko cita pismo ozbiljnije je mogao razumeti. kao sto ja mogu razumeti ovde jehovinog svedoka da se on pokusao drzati isto Bozje misli,sad koliko je postotkom razumeo punu istinu to je druga prica i to ne znaci da je on pisao o marsovcima kao sto ispada da sam ja ovde cinio nesto osim Bozje misli. to bi se moras uvideti tebi moglo prepisati,ali ja ni tonisam uzeo da prekomerno kritikujem ,jer bi bilo nefer da sam ocekivao od tebe da ulazis iza zavese Bozjeg promisla kad u Boy\zju promisao ne verujes.
   ja nisam tako mislio da sacuvam svoju glavu,nego sam govorio o uzarenom ugljevlju kako Pismo govori. tako da ja nemam od cega da cuvam glavu,osim od greha,a smrt dozivljavam kao nesto sto sa mnom nema dodirne tacke kao sto se put za zagreb i put za beograd susrecu u suprotnim smerovima na tabli obavestenja.
    takodje ja nisaam prelazio preko teme svojim propovedima navodno ili govorima vec to je logicki da kad me neko nesto pita da mu odgovaram po Bozjoj reci.to sto je tebi jedina mera uska linija odgovora,jes,jes! to je sad tvoj licni problem. ja tebi nisam imao nakanu nametnuti svoje misljenje i verovanje jer si ti po tom pitanju izjasnio se na pocetku. i ja sam to vec objasnio kad sam sa time zavrsio,onako po Pismu posle dva tri puta.
     ja doista nisam rekao to grubo nevernici vi to ne razumete,vec da doista to tuhovno se ne moze razgledati telesno umom i to nije neka tajna.ako vec pricamo o nauci normalno da se covek okrece nekom dokazu materijalnom,a smisleno je poslusati i logicki dokaz.ali ako pricamo o duhovnom onda kako ne priznati da se to ne moze spoznati umno telesno. evo jedan primer koji sam cuo u vezi tog rusa koji je u sibiru kao komunista pravio te busotine i cuo te krike iz pakla kako je receno i sta je covek izjavio. on je rekao ja kao komunista ne verujem u Boga ali u pakao sad verujem,jer to je sad dokazano dakle,sta je on rekao,rekao je jedan ogromni apsurd,ali ocito da malo primecen. on je rekao da veruje na materijalni dokaz jer je licno cuo te krike,ne sumnja da su ljudski itd. ali sad apsurd ne veruje u Boga zasto,pa zato sto nema materijalni dokaz.a Bog je upravo rekao da je pakao postojan kao dokaz neverovanja u Boga i osuda za taj cin! sta je covek rekao jos ovim? pa  nekako ovako bi to islo. posto je pakao mogao materijalno da dokaze igrom slucaja naravno,sad da bi imao dokaz materijalno o Bogu treba da ga vidi! to znaci da on moze verovati u postojanje sunca samo ako bi se dotakao te mase uzrene! ako bi covek gledao u tu uzarenu masu pola sata oslepeo bi zauvek. to jepoznato. ako bi neko zeleo u ovom materijalnom telu da vidi hiljade takih sunaca kakav je Bog u svojoj sili i svetlosti onda sta bi mu se dogodilo? u tome je tragedija njegovog umnog materijalnog kolapsa zdravog uma. tako smo i mi ovde usli u isti procep. i ti na svaki duhovni pogled kazes to je farsa,glupost,demon nepismenost nedokaz fikcija  bezanje u hriscansku rupu navodno ,od cega ,jos tezak apsurd tvoje tvrdnje od istine! ko bi jos bezao ovde od istine? ti to vidis tako jer tebi je istina da nema Bog i onda kazes ja bezim od istine. tu si u pravu. od te istine svakako da bezim glavom bez obzira.
    tako da ako imas fikciju pobede ovim stavom i ovakim cinjenicama (materijalne umne prirode) onda nastavi da likujes. ja sam zato rekao da je ova tema van smisla vise,jer se doslo do definitivnog sudara umnog i duhovnog. um ne vidi,jer cula covekova nemaju moc da vide duhovno. pricao sam to sa isceljenjem od sigurne smrtonosne rakovine. covek uma mi jasno kaze to je greska,tamo nije moglo biti rakovine,jer covek bi bio sigurno mrtav,ja to kao doktor mogu potpisati ne rukom i olovkom,vec glavu svoju zaloziti. i vidim coveka koji je slep. ne da oce biti,ja ga razumem on ide umnom. i ako svi doktori na onkologiji su to gledali i jasno rekli gledali to svojim ocima i rekli to je smrt i to potpisali apsolutno. ali covek to ne moze verovati i sta ostaje osim da kaze ne to je greska. on nema izbora. jer umom zna da je doista to nemoguce. ali Bogu je moguce. pokusao sam materijalnim prikazom izbacivanja sigurne smrtne rakovine iz coveka pokazati da covek koji ne gleda to verom jednostavno da glavu ce zaloziti doista ne moze da shvati i ne moze verovati i nema ljutnje ja to razumem. tako je u svakom druugom pitanju Boga ,isti princip. da nocas  svi mrtvi ustanu ti ces reci ma ne to nije tacno. to je stvar dva sveta. jedan vidljiv i jedan nevidljiv. prici je tu kraj. ja sam bar iskren,shvatam tvoj stav i ne kanim ga dublje kritikovati. cemu? za razbibrigu,za dosadu,za neku mudrovanku utakmicu itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
AMIN
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 22 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.06 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.