IN < - Da li je pakao endoterman ili egzoterman? - >LO
(1/2) > >> :: Odgovori!
Autor: hal :
Da li je pakao endoterman ili egzoterman?


Profesor termodinamike je zadao temu svojim diplomcima za zavrsni ispit:

"Da li je pakao egzoterman (odaje toplotu) ili endoterman(absorbuje toplotu)? Podrzite svoj odgovor dokazom."

Vecina studenata dokazivala je svoj stav Bojlovim zakonom(gas se hladi kada se siri i greje se kada je kompresovan) . Jedan student je medjutim napisao sledece i dobio ocenu 10:

"Prvo moramo da znamo kako se masa pakla menja kroz vreme. Dakle moramo da znamo ucestalost dolaska dusa u pakao i ucestalost kojim ga napustaju. Mislim da mozemo sa sigurnoscu da predpostavimo da kada dusa dodje u pakao vise nikada ne izlazi iz njega. Dakle ni jedna dusa ne odlazi.

Da bi smo saznali koliko dusa ulazi u pakao, pogledacemo sta o tome kazu religije koje postoje u svetu danas . Neke od ovih religija tvrde da ako niste pripadnik njihove religije idete u pakao . Posto postoji vise od jedne religije koja ovo tvrdi i posto ljudi ne pripadaju vise od jedne religije, mozemo zakljuciti da svi ljudi i sve duse idu u pakao. Sa svakim novim radjanjem i smrcu mozemo ocekivati da ce se broj dusa u paklu eksponencialno povecavati..

Sada cemo pogledati kako se menja zapremina pakla. Po Boylovom zakonu da bi temperatura i pritisak u paklu ostali isti, zapremina pakla mora da se poveca kako nove duse dolaze. To nam daje dve mogucnosti:

#1 Ako se pakao siri sporije nego sto duse dolaze u njega, onda se temperatura i pritisak u paklu povecavaju dok se pakao ne raspadne.

#2 Ako se pakao siri brze nego sto duse dolaze u njega onda temperatura i pritisak padaju dok se pakao ne smrzne.

Koje je od ova dva? Ako prihvatimo postulat koji mi je dala Ms. Therese Banyan dok sam bio brucos, "Bice hladna noc u paklu pre nego sto budem spavala sa tobom ," i ako uzmemo u obzir cinjenicu da jos uvek nisam uspeo da ostvarim seksualni kontakt sa njom , #2 ne moze biti tacno, znaci pakao je egzoterman."
Autor: DJ Boris :
Fenomenalno...

Bas je pokazao svoje umece i snalazljivost...
Autor: sanjica_021 :
Veoma zanimljiv odgovor
Autor: dreadnot :
Ovakva razmisljanja i ovakvi ljudi vode nauku napred... svidja mi se sistematicnost, domisljatost i neosporan duh...
Autor: SerbianFighter :
Pa ... ako ne nauku.. onda satiru
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana