Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: da li je odlazak na posao moguc prema fizici  (Pročitano 6040 puta)
17. Jan 2010, 14:02:11
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Mitsubishi 111

zamislite da jednog jutra napustate dom i krecete na posao. Pre nego sto stignete do ustanove u kojoj radite, morate da predjete polovinu puta. Ali, pre nego sto to uradite morate da predjete polovinu polovine-cetvrtinu, ali pre toga morate da predjete polovinu polovine polovine puta... i teko u beskraj. Nevolja je u tome sto u ovom prepolovljavanju ne postoji granica, tako da je svako rastojanje sastavljeno od beskonacnog niza polovina. zato je za njegov prelazak potrebno beskonacno vreme. teorijski mi nikad ne bismo stizali do nasih odredista, ali kako to ipak uspevamo. Ovaj problem poznat je filozofiji kao Zenonov paradoks, nazvan po grckom filozofu iz 5. veka koji ga je smislio. tokom godina bila su predlagana razna resenja paradoksa ali najjednostavnije se ispostavilo kao najtacnije-postoji granica do koje moze da se deli prostor.Na prvi pogled resenje izgleda smesno, ali spajajuci ajnstajnove teorije o prostoru i vremenu sa kvantnom teorijom teoreticari su otkrili da postoji granica do koje je prostor deljiv. Ona se naziva Plenkova granica i toliko je mala da bi se videla jedino kad bi se nukleoni atoma uvelicali na velicinu galaksije, ali i to je dovoljno da se dokaze da Zenonv zakon ne vazi u fizici
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Sony xperia
Citat
Ona se naziva Plenkova granica i toliko je mala da bi se videla jedino kad bi se nukleoni atoma uvelicali na velicinu galaksije, ali i to je dovoljno da se dokaze da Zenonv zakon ne vazi u fizici
Po ovome ispada da si na kraju dao odgovor. Cemu onda tema i pisanija. Elem, Plankova konstanta vazi do 10-33m, sto je za 10-23m manje nego velicina atoma. Krajnja vrednost konstante je uslovljena Anstajnovom teorijom relativiteta. Ispod te vrednosti, jednostavno ne vazi.
Slicno sto i Njutnovi zakoni ne vaze pri relativistickim brzinama, pa prelazimo na Anstajnovu teoriju. Za sada je tako. Sve dok se ne pojavi nova teorija koja ce objasnjavati prostor ispod te vrednosti. U tome je u problem stici do saznanja o Velikom prasku. Jer opet ogranicenjem Plankove konstante, na 10-44s, mi ne znamo dogadjaje nakon velikog praska do tog vremena. Posle tog vremena mozemo sacinjavati modelle i proracune.
Sve u svemu, ne gine nam pisanje nove fizke. Sto ne znaci da ova stara ne valja i da nece vaziti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
mob
HTC One
Da li su fizicari koji su se ovim pitanjem bavili stizali na posao? Jesu... problem solved  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
niko nikuda ne ide
tlo se pomera pod nama, ne mi
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
lep misaoni tok Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Mitsubishi 111
kako da ne siguran sam da se tlo pomera pa ja bih onda na primer mogao samo skakati u vis pa bih negde stigao jeli pa ne. Mada znam sta hoce da kazes SVE JE RELATIVNO. Znam da je pisanje velikim slovima protiv pravila, ali ne znam kako da nesto naglasim drugacije.
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 6630, valjda
Да цитирам даглас адамса: "Људи које редовно срећете док идете на посао су само плод ваше болесне маште..."

И да, тај парадокс има грешку у логици... И да кретање је квантне природе, тј сваки померај у прве три просторне димензије је померај планкове дужине... И изгледа да ће коначно победити теорија струна... Само још да срачунају...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Mitsubishi 111
prema tebi sve sto mi danas smatramo tacnim zapravo je netacno, ali ova misao mi se svidja sve dimezije, vid, sluh kao i sva ostala cula omogucava nam mozak, a zar bas cula nisu nas kontakt sa spoljnim svetom. Znaci on zapravo nije onakav kakvim ga smatramo vec onakav kakvim ga je nas mozak napravio. Mi prakticno zivimo u svetu misli i jedino sto mi imamo je nas mozak. Ovo su pretpostavke do kojih sam ja sam dosao ne znaci da su tacne
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Crazy Frog, where are you now ???

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 245
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Haha...dobra je tema...

Mi prakticno zivimo u svetu misli i jedino sto mi imamo je nas mozak. Ovo su pretpostavke do kojih sam ja sam dosao ne znaci da su tacne

Sta je misao? Fizioloski gledano nervne sinapse...sinapse koje putuju kroz dendrite,neurone,aksone(nervna vlakna)...akcioni potencijali,brze promene membranskog potencijala koje se brzo sire duz nervnog vlakna koji nastaju otvaranjem Voltazno zavisnih Na+(natrijumskih),K+(kalijumovih) kanala,Ca+2 (kalcijumovom)pumpom...
Mozak non-stop registruje frekvencu akcionih potencijala i selektivno reaguje na njih...vecinu odbacuje samo mali deo obradjuje...
Dodjosmo do sitnih jona  Smile

IP sačuvana
social share
Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, a još je čudnije kako nam baš to malo nedostaje...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Mitsubishi 111
za ovu temu to nije bio smisao a to ionako nije ni pojenta cele price stvar je u tome da stvari mi smtramo onakvima kakvima ih vidimo i to i postavljamo teorije po kojima je to zajsta tako a ti si morao da upropastis moju recenicu zbog toga sto si bukvalista ne kazem da su tvoje MISLIi glupe ali idi na naucni forum pa otvori temu licno cu je procitati. Zakljucak: Dobra disertacija, ali na pogrsnom mestu Smile
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.