Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je nepostojanje dokaza dokaz nepostojanja  (Pročitano 15877 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Можда су заузети самоистребљивањем, попут нас.  Smile
« Poslednja izmena: 26. Dec 2013, 21:24:09 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Шта је непостојање? Када нема материјалног доказа значи да наука нешто не може потврдити. Али не и да "то нешто" не постоји. Случај и даље отворен прелази на поље логичке аргументације, философије, мистике, религије, теорије, апстракције и сличних тековина људског духа. За многе природне појаве дуго нису постојали никакви ваљани докази. Што не значи да оне нису постојале. Оне тада само нису биле откривене.    
« Poslednja izmena: 26. Dec 2013, 21:36:38 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG 4X HD
Шта је непостојање? Када нема материјалног доказа значи да наука нешто не може потврдити. Али не и да "то нешто" не постоји. Случај и даље отворен прелази на поље логичке аргументације, философије, мистике, религије, теорије, апстракције и сличних тековина људског духа. За многе природне појаве дуго нису постојали никакви ваљани докази. Што не значи да оне нису постојале. Оне тада само нису биле откривене.    
Pa da, sluchaj i jeste preshao na polje logichke argumentacije. Opet da ponovim, moje izlaganje nije pokushaj da se dokaze da bog ne postoji u empirijskom smislu vec primedba na teistichki argument koji oni upravo koriste kao logichki argument, a logichki je pogreshan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Поставља се питање ако прихватиш претпоставку да бог постоји где то стаје?

Имаш гомилу богова и осталих бића у разним религијама и митологијама која су духовне природе за које немамо никакве доказе да постоје...

Сад како неко бира ''е овај мислим да постоји а овај не постоји''...на основу чега се донесе такав закључак? Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG 4X HD
Поставља се питање ако прихватиш претпоставку да бог постоји где то стаје?

Имаш гомилу богова и осталих бића у разним религијама и митологијама која су духовне природе за које немамо никакве доказе да постоје...

Сад како неко бира ''е овај мислим да постоји а овај не постоји''...на основу чега се донесе такав закључак? Smile
Skoro iskljuchivo na osnovu onoga u shta veruju njegovi roditelji/drushtvo u kojem je rodjen.

Svaki Hriscanin veruje u Hrista samo zato shto je rodjen u Hriscanskoj zemlji i Hriscanskoj porodici, a da je rodjen u Indiji kunuo bi se u Krishnu isto tako.
Medjutim , iz meni potpuno nerazumljivih razloga svaki vernik u svakog moguceg boga je ubedjen da je upravo njegov bog "onaj pravi"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Frizider
Sto se same recenice tice, na koju si se oslonio kao temelj svog izlaganja
"Absence of evidence is not evidence of absence"

Meni deluje da ima logike to sto pricas. U tom nekom maksimalno pojednostavljenom sistemu. Sad da li je uopste moguce porediti nesto kao vera i bog sa necim kao sto je bilo kakav primer iz prilicno egzaktne i dokazive nauke kao sto je forenzika, to je vec upitno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Skoro iskljuchivo na osnovu onoga u shta veruju njegovi roditelji/drushtvo u kojem je rodjen.

Svaki Hriscanin veruje u Hrista samo zato shto je rodjen u Hriscanskoj zemlji i Hriscanskoj porodici, a da je rodjen u Indiji kunuo bi se u Krishnu isto tako.
Medjutim , iz meni potpuno nerazumljivih razloga svaki vernik u svakog moguceg boga je ubedjen da je upravo njegov bog "onaj pravi"

Ако је то случај онда то нема везе са логиком, доказима итд...

Мада ретко ко то призна...јер му таквим признањем опада валидност тврдње да баш тај бог постоји...

Углавном буде случај да почне веровати у одређеног бога због тога што је рођен где је рођен а касније само узима аргументе који му одговарају...уместо да прво проучи доказе, аргументе итд. па тек онда да стекне став о тој теми.
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Људи прерастају своје богове.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Ova prica o "dokazima" me podseca na ono "kriv je, dok se ne dokaze suprotno". "Dokazi" su samo jos jedan u nizu pokusaja da se objasni neobjasnjivo.

Zasto ateistima toliko smeta mogucnost da mozda postoji visa inteligencija?  Sta je uopste "postojanje"? Da li shvatamo koliko je ovo beskrajna prica? Zasto bi Bog bio usko vezan za religije?

Sta ako, npr, ljudi koji boluju od sizofrenije, u stvari, osecaju pravu "realnost"?

Recimo, prica o holografskoj realnosti mi deluje najblize.

Meni se jako svidja citat Bila Hiksa, kojim je imao obicaj da zavrsava svoje programe:
"Sva materija je nista drugo do energija zgusnuta u sporu vibraciju, mi smo jedna svest koja samu sebe dozivljava subjektivno, ne postoji smrt, zivot je san, a mi smo projekcija vlastite imaginacije."

Prema juznoamerickim Samanima:
"Mi smo perceptori, mi smo svest, mi nismo objekti, nemamo čvrstoću. Mi smo bezgranični. Mi, ili točnije, naš razum, ovo cesto zaboravlja i na taj način možemo dovesti u nepriliku sveukupnost sebe u začaranom krugu iz kojeg retko izlazimo za našeg života."

Taj "zacarani krug" je vise delo kontrolnog sistema, kao da je realnost "hakovana". Ljudi su, odnsono nasa svest je podlozna sugestiji, samim tim i kontroli. Medjutim, saznanjem ko smo i sta smo, kontrola ne bi bila moguca, a verujem da smo beskonacni, da smo deo jedne velike svesti, koja pokusava da unapredi sebe i na taj nacin evoluira...boli glava : ))
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Linux
Browser
Chrome 31.0.1650.59
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Krisna, Visna, Isus, Alah i Buda su predmeti vjere. To nema veze sa naukom. Niti ikome trebaju bilo kakvi dokazi u vezi toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.