Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je moguce includovati php kod iz MySQL baze?  (Pročitano 2172 puta)
15. Okt 2007, 01:32:27
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 6131
Evo u cemu je problem...

Imam u MySQL bazi u jednom polju kod (primer: [phpinc]example/example.php[/phpinc]). Dalje se kod (kao u primeru) obradi i dobjie se php kod (primer: <?php include "example/example.php"; ?>).

E sada... Jasno je da ako sam vadio podatak iz MySQL baze, on moze da stoji u stringu ($example = '<?php include "example/example.php"; ?>'; ) i dalje se prikazuje echo funkcijom, ali ne moze da se includuje nikako (bar ja ne znam kako moze, ako uopste moze)...

Ali meni to ne odgovara iz razloga sto kada ja uradim prikaz echo funkcijom (echo 'text'.$example.'text'; ), onda je echo funkcija izvrsena, ali sadrzaj stringa ($example) ostaje neizvrsen, nego se samo prikazuje kao tekst (primer prikaza: <?php include 'example/example.php'; ?>).

Moguce resenje jeste snimati temp fajl u koji bi se smestao sadrzaj stringa ($example) pa taj temp fajl kasnije includovati na mestu gde taj string ($example) treba da se prikaze. Tako ce se izvrsiti php kod iz temp fajla...

Ovo mi se resenje ne svidja pa me zanima zna li ko kako bi se to drugacije moglo resiti? Ja evo lupam glavu, ali dzaba, samo me glava boli a nemam resenje i dalje!!! Smile
« Poslednja izmena: 15. Okt 2007, 03:12:40 od dejanb »
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Iskren da budem, obzirom da je pola 4 ujutru, ne mogu da dokucim ni zasto bi ti tako nesto trebalo, a da se pritom ne moze ista stvar uraditi na neki drugi nacin daleko efikasnije...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Pretpostavljam da mislis na ovo: eval()
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 6131
Iskren da budem, obzirom da je pola 4 ujutru, ne mogu da dokucim ni zasto bi ti tako nesto trebalo, a da se pritom ne moze ista stvar uraditi na neki drugi nacin daleko efikasnije...
Na neki drugi nacin efikasnije...? Kako?
Pretpostavljam da mislis na ovo: eval()
Pokusao sam i eval() funkcijom, ali onda se javlja novi problem jer pored te php funkcije u bazi, koju treba izvrsiti, ima jos i teksta pa treba na tekst da primenim echo funkciju, sto nikako ne mogu da izvedem...

Mislim celu stvar bi mozda resio ifmame-ovima, ali necu ni iframe-ove...
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Kazem, ne znam za sta i to treba...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 6131
Kazem, ne znam za sta i to treba...
Hocu da postignom sledece:

Prvo pogledaj ovaj link.

Ta stranica (kao i sve ostale) se sastoji iz template-a i sadrzaja (i jos nekih delova nebitnih)...

E, pazi sada... Na osnovu toga koja je strana pozvana (index.php?page=contact - znaci strana je contact), bira se red u tabeli (u bazi), gde su zapisane informacije o strani (meta tagovi, koliko je puta posecena, da li se prikazuje u meniju, koju poziciju u meniju ima,... i naravno sadrzaj stranice).

Sto se teksta tice, sadrzaj stranice nije html kod nego nesto moje, (npr. [cc]sadrzaj[/cc] ce se prikazati kao <p align="center" class="content">sadrzaj</p> itd.). Na stranici koju si video je to od "Interested in our..." na dalje do contact forme.

E sada na pojedinim stranicama mi osim teksta treba i neka php skripta, includovana iz nekog drugog php fajla (to include-ovanje izgleda ovako u bazi [phpinc]putanja/do/fajla.php[/phpinc] a rezultat je <?php include "putanja/do/fajla.php"; ?>*) Na stranici koju si video je to od "Contact form..." na dalje do kraja.

U template-u mi se taj sadrzaj prikazuje echo funkcijom. A php kod* mi se takodje samo prikaze, ne izvrsava se... Valjda sam dovoljno dobro objasnio...
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
I dalje ne vidim zasto bi to tako radio...
Postoje hiljade skripti koje koriste razne template sisteme ali ni jedan ni ne lici na ovo sto ti pokusavas da napravis...
Template je jedno.. podeljen je u fajlove ili je ceo u jednom...
Funkcije koje se izvrsavaju nesto sasvim drugo...
Pogledaj kako se to radi u iole ozbiljim sistemima, jer svi imaju stranice koje zahtevaju pozivanje eksternih funkcija... a ni jedan ne cita include iz baze (?!?!?)...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 6131
Pa dobro... mada ja jos nisam nasao resenje... cekaj, kako to drugi rade? Pretpostavljam iz fajlova... Jer ja nemam ideju i izgleda da cu ipak sadrzaj stranica cuvati po fajlovima i pozivati ga include funkciom...
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Pogledaj kako su sources i template fajlovi povezani u SMF npr...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 6131
Uspeo sam!

Kako?! Da se vratim koji post unazad...

Sto se teksta tice, sadrzaj stranice nije html kod nego nesto moje, (npr. [cc]sadrzaj[/cc] ce se prikazati kao <p align="center" class="content">sadrzaj</p> itd.). Na stranici koju si video je to od "Interested in our..." na dalje do contact forme.

I dalje se u bazi sadrzaj zapisuje kao taj "moj kod" [cc]sadrzaj[/cc]. Ali sam prepravio raniju verziju "prevodioca" iz tog "mog" koda u html, pa sada vise ne prevodi u cist html, nego u php... tako da se sada dobija echo'<p align="center" class="content">sadrzaj</p>';.

Kada se na sve to upotrebi jos i eval(), izvrsi se echo i prikazuje se cist html kod, a includuje se eksterni php fajl.

Sve u svemu radi bas onako kako treba... Istina, mozda ovo nije uobicajeno, svakako nije ni najbolje resenje, ali radi bas onako kako sam ja hteo da radi... Jedino sto se sada sve smesta u MySQL bazu... fakticki svi tekstovi na sajtu ce biti u njoj... Ali to ni nema veze, jer ako je baza limitirana na nekih 10 MB-a, trebace mnoooooogo teksta da se popuni 10 MB...
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.