Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je moguce da imam gubitak apetita zbog napetosti?  (Pročitano 5249 puta)
29. Jul 2011, 15:38:24
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
Browser
Mozilla Firefox 5.0
dakle, da malo pojasnim.
Imam 18 godina, napunio sam pre mesec i po dana.
Toliko se sekiram zbog raznih problema, da ne mogu ni da spavam kao svet. A na sve to jos da dodam da imam izgleda neki patoloski strah od ljudi koji me sputava da budem ono sto jesam. Recimo,meni tuca izgleda strasnije nego da sam udjem u neku grobnicu u gluvo doba noci.
Stalno se tripujem da ce me neko dirati. Nikad se nisam svadjao sa nekim zbog straha da ce me dirati. Nikad se nisam potukao jer me strah, a takodje me jos strah da ce neko zvati nekog da me tuce.
Nesmem da pridjem nekoj devojci jer se bojim da ce me dirati neko drugi ko se jos lozi na nju.
Ceo moj zivot je strah, samo strah.
Ovih zadnjih nekoliko nedelja  ni ne spavam. Nego ono sto ja hocu da pitam, mozda je i ovo neki moj trip, ali mislim da sam blizu nervnog sloma.
Dakle, posle stalne sekiracije, sada je pocelo da mi se desava nesto cudno:
nemogu vise da jedem, stalno mi je muka, i stalno sam jako jako umoran. spavam po 17 h dnevno, naravno isprekidano. Cim se malo tronem zbog necega, osetim kao neko stezanje u grudnom kosu, nokti na nogama i rukama mi postaju ljubicasti i drhtim jako. Zatim me samo savlada neki jak san koji ne mogu da sprecim. Odspavam sat dva i onda mi bude muka. I tako stalno. Jos da kazem da sam poceo da gubim tezinu.

Znam da je dugacko za citanje, ali ako moze neki savet kako da ne smrsam jako....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
Da.

Patis od adolescentske anksioznosti i ne bi bilo lose da porazgovaras sa psihologom ili psihijatrom da bi na vreme poceo da se lecis, ako je potrebno ... anksioznost moze da uzrokuje puno problema u odrastanju i prilagodjavanju, a karakteristicna je za vecinu populacije u nekoj meri, a oni sa najizrazenijim smetnjama se medikamentuju, nista strasno.

Porazgovaraj o tome sa nekim ko je strucan, to je danas najnormalnija stvar, a anksioznost odavno vise nije tabu.

Dok ja editujem, evo  psiholog se javlja  Smile
« Poslednja izmena: 29. Jul 2011, 15:44:03 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ti pokazuješ znake klasične anksiozno-depresivne reakcije, a to može biti posledica tih tvojih strahova koji su se godinama skupljali i taložili, ali sada se usložnjavaju i izbijaju na površinu. Sve što si nabrojao je indikator takvog stanja.

Moj predlog bi bio da odeš i porazgovaraš sa nekim psihologom u Domu zdravlja ili gde već imaš priliku. Ovo, nažalost, nije nešto sa čim možeš sam da se izboriš. Nemoj gubiti vreme. Srećno.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Страх је последица а не узрок. Већ су ти рекле Мунка и Бамбина да одеш обавезно и хитно на разговор код психолога, а ја ћу ти посаветовати још нешто. Упиши се на неку борилачку вештину да тренираш. Много ће ти помоћи у ослобађању од страха.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
је л би било превише да окачим Фир оф д дарк, одма сад ... ил да мало сачекам ипак?  Smile

дечко ово је тренутак да послушаш шта ти рекоше жене, да не би било ... бој се овна, бој се говна а кад ћеш онда живети  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Ovo ti je bas prevelika anksioznost. Svako u tim tinejdz godinama ima strahove, ali ovaj tvoj slucaj je bas teze prirode. Na razgovor sa psihologom pod hitno.

Moras ocvrsnuti da bi opstao.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Nokia E72
Evo, nekoliko zanimljivih tekstova, mozda mogu da pomognu...

http://www.anksioznost.net/izlecenje-anksioznosti
http://www.anksioznost.net/izlecenje-napada-panike
http://www.anksioznost.net/izlecenje-depresije
http://www.anksioznost.net/opsesija-i-opsesivne-misli


Podrska porodice i prijatelja je vazna, ali snagu moras naci u sebi Smile
Nemoj da se sekiras zbog stvari na koje ne mozes da utices...
Okreni se lepsoj strani zivota...
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Samsung 111111
Samo cvrsto brate,zivot je pred tobom ne padaj i obavezno se javi lekaru.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Uz sve ovo sto su ti rekli,ja bih ti jos predlozio da odes u planinu,ili negde na odmor.

Ja sam bio pre par dana(al ne Kopaonik,Zlatibor,i to... nego u malom seocetu u bestragiji) i mnogo mi je prijalo.Nisam imao taj problem,nisam imao strahove i ankcioznost... ali sam imao stvari koje su me nervirale i ljude koji su mi se penjali na glavu.

Na planini... covek uvek ima sta da radi i o cemu da misli,a istovremeno se odmara od svega.Ti radis,i radis,i trosis energiju na tome(i to ti sluzi kao ventil),a istovremeno se tvoje telo obnavlja i odmara od svega cime ga zivot u gradu,i jos bitnije-sa ljudima  Smile opterecuje. Jer nema tog tereta na ovom svetu,te muke,osim  bolesti,koja moze da bude tako teska kao ljudi i interakcija sa njima.


Veruj mi na rec,pre ili kasnije,posto odes kod psihologa i pocnes sa terapijom,otidi na selo,po mogucstvu u planinu,i pusti mozak na pasu tamo.Zaboravices na sve probleme,a telo ce ti se obnoviti.Ukombinuj to sa terapijom i mnogo ce ti znaciti.
Barem prvih par dana posle povratka,dok ne pocne opet "opterecenje" i pozelis opet da kindes.  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 29. Jul 2011, 18:02:18 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Nokia 
Anksioznost sa 18 godina  Smile

Idi u teretanu ili trci. Ili negde u selo sad za raspust ako imas gde pa se bavi malo poljoprivredom, pa da vidis kako ces da jedes i spavas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.