Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je moguća univezitetska filozofija?  (Pročitano 10640 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@dopud

 Smile Smile Smile Smile tako je .

Samo vezano za mocnika znajte da je tako prirodno da ce uvek biti tako i da je oduvek bilo tako , da svaki copor , svako drustvo ima svoje mocne predvodnike . Jedino sto pojedinac moze da uradi je da gleda da napreduje kroz hijerarhiju copora tj. drustva i da gleda da on postane neki od tih mocnika .

p.s. Momci puno srece u pokusajima da se postane mocnik Smile Smile
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile

Ali gledaj sada, dragi Desper. Kakvi smo mi to "pametnice", ako sa tim zavrsimo stvar?

Ajde da oborimo mocnika. Ali ne tako da bi mi sjeli na presto, jer to spada u deja vu. Ajde da ga oborimo tako - da nikada vise ne ustane!

Molim te, nemoj posumnjati da sam ja u stanju tvrditi nesto, a da nisam potpuno siguran da je to - neoborivo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@dopud  Smile Smile Smile

Takodje cu jos manje sumnjati u to da su zakoni prirode neoborivi i da je uvek bilo i bice mocnika ( kod svih drustvenih stvorova postoje vodje - kod vukova , lavova... ) . U prirodi nikad nisu bili svi jednaki i nece biti , uvek ce neko biti na neki nacin jaci i on ce biti na celu , a ostali ispod njega . Medju ljudima je to dignuto jos na visi stepen jer potomstvo pored genetskog materijala potrebnog za opstanak u odgovarajucem okruzenju (uzgred , odavno vise nisu neophodni jaki misici i vitalnost , vec odgovarajuci mentalni sklop ) nasledjuje i privatnu svonjinu koja mu moze jos vise pomoci u borbi za opstanak . Cinilo mi se da si ti na talasnoj duzini prirodnih zakona i borbe za opstanak otkud sad ovo ? Zasto si na kraju i sam poceo da mirises , da ne kazem smrdis na one dobrivoje koje si ranije kudio ? Zar i ti sine dobrivoje ?
btw. Da li si u nekom levicarskom fazonu ?
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Milose ne znam odakle ti ti podaci ali meni zdrav razum kaze suprotno. :weirdface:Mislim da se broj gladnih itd. smanjio.Nikada nisam smatrao da treba da budemo ni priblizno jednaki ali neka pravila cak i za predvodnike copora moraju da postoje.Prirodna selekcija je u redu ali ne mozes pustiti coveka da lipse od gladi.

Desper-e
ti i ja imamo slicne ideje ali ti ides predaleko ( suvise si radikalan ).
"Jedino sto pojedinac moze da uradi je da gleda da napreduje kroz hijerarhiju copora tj. drustva i da gleda da on postane neki od tih mocnika "
Nemam nista protiv ali nemoj gaziti preko leseva.I ja nisam dobrica!!! Smile(oduvek sam hteo da budem zao  Smile)
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Pa sigurno, dragi Desper, da su neoborivi. Potrebno je posjedovati zavidnu kolicinu nerazuma da bi se krenulo u tom smjeru. A mi u takve, jelda, ne spadamo. Oduvijek ce za covjeka znaciti zlo, vrhunsko zlo, svako, pa i najmanje razmimoilazenje sa prirodom. Odnosno, tako razmimoilazenje je potpuno nemoguce. Umisljaj o razmimoilazenju sa prirodom, htio sam reci.

Ljevica, desnica, dobrivoji, itd., nema potrebe da me svrstavas u bilo sta danas poznato. No, ruku na srce, ti si to i ostavio pod znakom pitanja.

No, mene trenutno zivo interesuje pogled zacetnika ove teme. Mislim da bi bio red da baci koju.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Razilazenje sa prirodom?Pa vi opet poceli o prirodi ko da vam je tetka.Ne vaze ista pravil za kamen i leoparda, a kamo li za kamen, leoparda i coveka.Covek je uveo mnogo stvari koje ne postoje u prirodi i samim tim one su postale deo prirode ( covek je deo prirode i samimk tim sve sto stvori postaje deo prirode ).Ne postoji nista van prirode pa je samim tim razilazenje sa prirodom nemoguce.
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@caruros

Ono jedino od cega se covek razlikuje od zivotinja je mozak koji mu omogucava da smislja komplikovanije nacine da se izbori za opstanak i kako je profesor sociologije govorio stvaranje novih potreba . Covek kada se najede i obuce , hoce u pozoriste , hoce muziku , hoce luksus , hoce kola , hoce da se zaludjuje po forumima ...

I prirodan ne samo da nam je tetka nego i majka , otac ....
« Poslednja izmena: 29. Dec 2005, 21:29:55 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Covek se razlikuje od zivotinja po tome sto proizvodi alatke za dalju proizvodnju ( ovo cisto da pokazem kako znam i ja sociologiju )
Ali upravo u toj komplikovanosti on uvidja da je lakse i bezbednije ziveti u svetu gde ljudi ne gaze jedni druge.
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@caruros

I onda on to lepo uvidi i dodje neko sa strane i pregazi ga , bas tako najcesce biva . Zato ima ona izreka dosli divlji i pokorili pitome i zato u velikim gradovima najbolje prodju oni koji su dosli sa strane . Ono o alatkama spada u komplikovanije nacine borbe za opstanak .

btw. bas i ne volim sociologiju , samo koristim poneku informaciju pokupljenu sa predavnja prve godine kada sam je imao kao predmet . Ne volim je jer je uglavnom zatrovana marksizmom . Marks je svoje ucenje polako i vesto infiltrirao da bi imao podrsku za komunizam koji je izgleda planirao da zasnuje mnogo pre nego sto ga je zasnovao .
« Poslednja izmena: 29. Dec 2005, 22:36:44 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Ja Marksa uglavnom poznajem iz filozofije tako da mozda gresim ali ne mislim da je on hteo da osnuje Komunizam (makar ne onakav kakav mi poznajemo),Cak je navodno tvrdio da nije Marksista (zato sto je cela prica iskrivljena pred njegovim ocima).
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.