Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:12:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je među Srbe ušao đavo?  (Pročitano 25011 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
"Medju Srbe" nije ušao djavo. Obični ljudi su svakodnevno u mašini.
 
  Kada govorimo o ozbiljnim (dobrovoljnim) posednutostima,onda pogledajte sve veće tzv."lidere" uključujući i papu.
 Ti ljudi nemaju empatije,oni su hladnokrvno inteligentni i to je sve.

 Hoću da kažem da "Djavo" ne ulazi u narode već u glavne igrače koji su svoje duše prodali zbog moći a zato jer dobro poznaju ezoteriju i rituale u kojima i sami učestvuju. Rituali privlače demonske entitete koji zaposednu pozivaoca uz obostrano pristajanje.

  Djavo ne ulazi na vrata ako ga ne pozovete.
  Jedino oružje je svesnost i znanje koje s njom dolazi.Ono je nemušto,pisati o njemu možete vekovima,nemoguće je. Prava istina se spoznaje.
Djavo ne postoji u fizickoj materiji, kako nesto sto ne postoji moze da se zove ?
Kako nesto sto nema zivot i osecaj sluha moze da cuje ?
Istina se dozivljava, a ne 'spoznaje', da li je neko doziveo susret sa necim sto je "Djavo" ?

Previse trivijalno gledas na stvari. Ne postoji bas tako jasna razlika izmedju onog sto zovemo zivo i nezivo.

Kada odgovoris na pitanje ko/sta si ti sam dobices i odgovor sta je djavo.

Srecno traganje...

p.s. Postoji li "psihicka" materija?
« Poslednja izmena: 06. Maj 2009, 21:33:14 od aleksa_99se »
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Meni je interesantno kako ljudi zamisljaju svakakva stvorenja a ne mogu da dokazu da sami postoje. Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Mozda je usao medju Srbe od kad su nas pokrstili

Svo hvalisanje i dela Isusova kao i smrt njegova,boja njegove tkanine i reci njegove
navode poistovecenje sa Luciferom takodje numericki se slazu.

Now lets look at other Lucifer verses in other portions of the bible:
In the Latin Vulgate, "Helal" (Day/morning Star) was translated as "Lucifer" (literally "light-bringer"). Jesus in your own bible is known as the LIGHT of this world.
The Morning star clearly in many translation had to do with Lucifer (even a definition in collegiate dictionaries) so lets see if Jesus fits: Numerology:
Lucifer=74
Jesus=74

Isaiah 14:12
How you are fallen from heaven, O Morning Star, O Son of Morning Light! (or son of Day=Baal/satan).. *(notice Theslonians says Christians are called the sons of day and sons of Luciferous (illuminated light) says Eph 5:Smile
You said in your heart, "I will ascend to heaven, above the stars of G0D, I will set my throne on High!"
For this passage, the Bible's concordance gave a few references to passages mentioning Satan. Wanting to be Higher than God. But Get this, Jesus fits this to a tee.
Jesus claimed he would ascend to his throne in heaven (Matt 26:64, John 3:13, 6:22, Luke 18:33).

 Peter 1:19 "So we have the prophetic message more fully confirmed. You will do well to be attentive to this as to a lamp shining in a dark place, until the day dawns and the morning star (LUCIFER)rises in your hearts."

Revelation 2:28 "... from my Father. To the one who conquers(DESTROYS) I will also give the morning star(LUCIFER)."

Revelation 22:16
• I, Jesus, have sent my angel to testify these things in the churches.
I am the root and the spawn of David,
and I am the *'Bright Morning Star'* ('LUCIFER').

**Bright=top/main
Morning=Baal(sun god/satan)
Star=angel(messenger/prophet)
Dagon's(devil) son was Baal and Baal's son was Lucifer, all sharing the fish and sun symbols.
Father and son as one or carrying the same name or title as Lord which in thier language is =Baal.
means ;
Jesus Baal=666 in ascll numerology
or Baal(lord) Jesus=666
The number of his name.

Now, Read the Christians Apochrypha Book of Sirach, showing Jesus exactly as the verse in Dan 8 on Satan.
Sirach 38:34 But they will "maintain the state of the world"
(that’s suppose to be of Satan in the Christian belief per John’s writtings), and [all] their desire is in the work of their craft(hands).
Sirach 39:3 He will seek out the secrets of grave sentences, and be conversant in dark parables.
Sirach 39:4 He shall serve among great men, and appear before princes

Lucifer se pojavljuje samo jedan put u chetrnaestom chapteru Starog testamenta i knjizi Isaiah ili Isa
dvanaesta strofa i nigde vise:
Isa: 14: 12: Kako si pao sa neba O Luciferu Jutarnja zvezdo sine zore!Ti si bio sasecen dole do zemlje,Ti koji si vladao nacijama.
Izgleda da Lucifer je nista vise nego staro latinsko ime za jutarnju zvezdu ili donosioca svetlosti.
 Vecina Hriscana koji indetifikuju Hrista samog kao jutarnju zvezdu ,termin koristen kao centralna tema u mnogim hriscanskim ceremonijama.
U novom testamentu u otkrovenju 22: 16 Isus se obraca sam sebi kao jutarnjoj zvezdi i kaze:
Ja Isus sam poslao svog andjela da vam posvedoci ove stvari u crkvama.
Ja sam koren i potomak Davida i Blistava Jutarnja zvezda.(LUCIFER)
« Poslednja izmena: 09. Maj 2009, 09:45:07 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: aleksa_99

Previse trivijalno gledas na stvari. Ne postoji bas tako jasna razlika izmedju onog sto zovemo zivo i nezivo.

Kada odgovoris na pitanje ko/sta si ti sam dobices i odgovor sta je djavo.

Srecno traganje...

p.s. Postoji li "psihicka" materija?

Ja gledam na sve onako kako jesta, ako je za tebe zivotna forma isto sto i mrtva materija, onda ja ne znam
kako ti gledas na sve. Zivot je osecaj prisutnosti u odnosu na okruzenje, svaki zivot ima formu koja je odvaja od drugog zivota. Nepresusan izvor energije koja se unutar zivotne forme pretvara iz jedne u drugu,
Ja sam osecaj prisutnosti u telu mog bioloskog oca (bas kao i svaki druga osoba, bez obzira na pol), a djavo je rec koju je neko izmislio.
Sva materija je kompresovana energija, jedna jedina koja postoji, hemijski sistem elemenata je teorija.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Termin djavo bi najlakse bio opisan u karakteru nemirnog decaka koji je buntovnik protiv svega ustolicenog,
on je nemiran i stalno pravi nestasluke i stvara nove izazove ali da vlada kao Vladar svim domenima ga uopste ne ineresuje jer nece odgovornost.

A sta je lose Lose je nesto drugo a ne djavo a to su: slepa religija,neznanje,lenjost,glupost nesposobnost da se savladaju problemi ,strah i ignorantnost prema svetu koji te okruzuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520
Termin djavo bi najlakse bio opisan u karakteru nemirnog decaka koji je buntovnik protiv svega ustolicenog,
on je nemiran i stalno pravi nestasluke i stvara nove izazove ali da vlada kao Vladar svim domenima ga uopste ne ineresuje jer nece odgovornost.

A sta je lose Lose je nesto drugo a ne djavo a to su: slepa religija,neznanje,lenjost,glupost nesposobnost da se savladaju problemi ,strah i ignorantnost prema svetu koji te okruzuje.
Jeste, govoris istinu. "Djavo" je 'lower carnal mind', emotivna misao, koju covek nije imao dok nije dobio
rec/jezik, koja je bila 'mac sadve ostrice'. Posto je covek kroz nju u isto vreme shvatio sta postoji i poceo da daje imena onome sto ne postoji.
Racionalna misao govori ono sto jeste, emotivna misao govori ono sto nije.

Ono sto si gore naveo je najklizaviji teren na koji covek moze svoj um da dovede. Isus/istina jeste sve sto postoji, i "Djavo" jeste Hristov odraz u ogledalu, i jeste tacno da je ubistvom fizickog Hrista ubijen "Djavo",
i bez obzira sto nekim nacinom broj 666 moze da se dovede u vezu sa Isusom, taj covek je govorio
samo istinu, 100%.
Antihrist nije isto sto i 'Djavo', Otkrovenje 13 lepo opisuje 'Prvu zver' (djavola) i 'Drugu Zver' koja je nastala
zbog prve.
Danilio je lepo prorekao da ce Antihrist da se pojavi 3,5 godine posle smrti Mesije, na Jevrejskom 666 daje
naziv 'Tarsu', Farisej Pavle (koji se pojavio 3,5 godine posle smrti Isusa)  koji je utemeljio 'Hriscanstvo' je iz
Tarsu-a
Antihrist je osoba kojoj je poverena najveca neistina (po broju ljudi koji je prate) i to je 'Hriscanstvo', sa
preko 2 milijarde ljudi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:12:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.