Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:57:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je Kina pretnja za Japan  (Pročitano 4902 puta)
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Godinu dana na osnovnim studijama 日(本)语 jos kod pokojnog Razica, i dve godine na nekim magistarskim u Kanadi -- koje nazalost nisam zavrsio, tj. odlsusao sam ali nisam to magistrirao, nego se prebacio na neke sasvim druge magistarske, pa ih zavrsio, pa onda jos jedne trece, pa doktorat iz tri dela u tri grada...

Ali najzad i Bane bibliotekar (Crni Bane, kako smo ga zvali za razliku od Plavog Baneta, iz tih istih ranih generacija) ne znam da li je na kraju diplomirao i na osnovnim studijama, a imao je ogromno pasivno znanje...

--------

N.B. 语 (u 日语) koristim nevoljko, ali nemam na raspolaganju autenticni nedefromisani japansko-tajvansko-honkonski 汉字. Osim toga, u kineskom 日语 nedostaje 本 iz 日本, but anyway...
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 11:50:09 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 129
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 6630
Bane jeste diplomirao, koliko ja znam, still je legenda bar u mom pojmovniku:
Smiley
Svaki put kad odem gore u biblioteku, jedva izađem, jednostavno mi zanimljivo kad on počne da priča.

IP sačuvana
social share
devil's in the details
karma baby
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 129
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 6630
Ah da, misliš na neuprošćene karaktere, ako sam dobro skapirala.
Ukoliko imaš xp (i instalacioni disk istog), ako imaš podršku za eastern languages, trebalo bi da možeš vrlo lako da dodaš i neuprošćene na listu. Smiley (if you don't know how, just shout)

Ukoliko misliš na nešto drugo, zanemari ovo odozgo hehe  Smile
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 15:36:27 od Azizam »
IP sačuvana
social share
devil's in the details
karma baby
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Nemam instalacioni disk.

Ovde nije lako naci XP instalacioni na engleskom, fakultet je instalirao sta je instalirao pre nego sto sam dosao -- u stanu me sacekalo bukvalno sve sto je neophodno, od TV-a sa kablovskom preko kompjutera i masine za ves (koja i susi), do stonih lampi ukljucujuci i vesalice za odecu, jedan set posteljine, i pastu i cetkicu za zube upakovane zajedno (jos je stajala cena od 3,90 juena, tj. 33,5 dinara), cak i dve polulitarske flasice filtiriane vode. Jedino nije bilo sata, iako je trebalo da vec sutradan idem na lekarski pregled za posao u rano jutro, pre nego sto doruckujem...  Smile

U svakom slucaju, instalirali su samo uproscene karaktere, jer to je ovde znak nacionalnog ponosa, a ne akademska stvar.

Na poslu imam kompjuter na kojem je instraliran kineski XP. Moje znanje kineskog je bazirano na preuzimanju handz-a u kandjije pre vise stotina godina; nije za savremenu komunikaciju sa masinom koja nema kreativno misljenje. Rado bih instalirao engleski XP u kancelariji, a verovatno bi i mladi kolega Britanac, sa kojim je delim. Medjutim, posto su jedva odobrili da se to uradi, ispostavilo se da treba da cekamo nekoga ko je ne znam ni ja gde da se vrati i da instalira jer on jedini ima engleski disk.

Ja sam posle odustao, jer u kancelariju idem samo kad moram -- recimo 5 ili 6 puta za ova 4 meseca, kad mi nesto nije radio komp kod kuce ili kad vise studenata zakazu konsultacije, mada i oni vise vole da dodju kod mene kuci, jer mogu da vide BBC, u celom gradu samo u nasem campusu (koji je, inace, treci po velicni u Kini).

Cak ni u prodavnici tehnicke robe na cetiri sprata, gde je ceo jedan sprat samo MP3 playeri i mobilni telefoni, i gde sam se na primer pogadjao za cenu mikrofona za komp dok je nisam skoro prepolovio, dakle nije da se nesto striktno postuju pravila (pa ni kopirajt), nemaju XP na engleskom, jer to ovde niko ne koristi ako ne mora, a za one koji moraju -- profesore stranih jezika -- ima taj jedan covek sa instalacionim diskom u gradu od 2 miliona ljudi. Tako da za sad koristim to sto imam...   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

11773_offtopic.gif
(1.48 KB, 46x51)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Stoga mi je zanimljivo da pirmetim da kako mali DesPerica vidi Kinu podseca na ona cetiri slepca i slona koji se pretvara u stub, konopac, itd. iz pripovetke. Izgleda da je DesPerica uhvatio kineskog slona za rep, pa u njemu vidi omcu.

Ali opet je imao srece, jer kad vec istrazuje u tom -- njemu u njegovoj slepoj ogranicenosti jedino dostupnom -- delu tela, mogao je da slona povuce i za ud (tj.da se ne izrazim vulgarnije...)

Sta pricas covece ? Poceo si da vredjas , ali to ne govori nista o meni vec o tebi .  Ja ogranicen - ograniceni ste vi kao pametnjakovici koji odete nekde na istok i onda  krenete da ga glorifikujete i sto je jos gore obozavate , a kao zapad je truo . Cuo sam kada obozavas Tursku i kazes da je ona naslednica Vizantije ( naravno bez trunke argumenata ) , kao zenama dala pravo glasa pre ostalih , a sto ih tretiraju kao masine za radjanje dece nema veze . Cuo sam da kazez za engleze koji su koknuli brazilca misleci da je azijat da su svinje , zasto li se u tvom tonu  oseca da ne bi isto rekao i za albance koji su ubili bugarina misleci da je srbin ?

Cemu ta shvatanja , cudesna zemlja , pa treba da je volimo ? Znam lepa im je hrana , prelepi su im hramovi , civilizacija im je stara 4000 godina , ali to ne znaci nista , posto su njihovi interesi suprotstavljeni nasima . Ili ceo oni slomiti ostale ili ostali njih , to se zove borba za opstanak i sukob civilizacija . Ostalima je jedina sansa sto ovi nisu razvili univerzalnost ( ja vise ni ne ocekujem da si ti u stanju to da shvatis ) .

Reci sta je konkretno netacno u mom postu ? Ja sam tvom morao da dam pausalnu ocenu , jer je se samo bavi pausalnim etiketiranjem . Sta drugo covek i da ocekuje od onoga koji misli da postoje  mirijade bogova ?

btw.  Kao poznavalac Kine ispricaj nam nesto o sekti Falun Gong
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 16:15:29 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ah, dakle, mali DePerica je usao u svoju fasisticku fazu "ili 'mi' ili 'oni'" u kojoj svaki pokusaj razumne i argumentovane komunikacije biva osudjen na propast a priori.

Tja... mecemo i njega u "round file" svojih bivsih korespondenata.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Uvek se sve svodi na borbu za opstanak i na mi ili oni , bar je tako od kada postoji priroda . Sa tobom je svaka argumentovana rasprava osudjena na propast posto ti ni ne iznosis argumente . Koliko znam kineska nacija se danas bas i vaspitava u tom duhu mi ili oni . To i jeste pozadina sukoba sa Japanom ( kakvi udzbenici , kakvi bakraci to je samo pokrice ) , partija kinesku naciju uci sledecem - nekada su nas pokoravali i ponizavali i to ce ciniti ponovo , ako ne budemo jaci . Ako mene pitas u pravu su , ali problem je sto se zapad sve vise odrice takve zdrave logike .

btw. Molim te  Smile Smile ispricaj nam nesto o sekti Falun Gong , postavljao sam topic u religiji , ali niko ne zna nista da kaze na tu temu .
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 129
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 6630
Molila bih te uzmi i pročitaj neke knjige o kineskoj istoriji 19. i 20. veka (mogu da ti preporučim). Stvari nisu tako crno bele. Jednostavno tvoje izjave pokazuju koliko si neupućen.

Da bi ti se izneli argumenti, mora se krenuti od zapadnog kolonijalizma, birokratije i tradicije kine, poslednje dinastije, crkve, pisma, književnosti, modernizacije, prve republike, narodne republike kine, kulturne revolucije, kantona, misonarskih misija,  viđenja umetnosti i života.

Gospođa Margaret Tačer je jednom prilikom rekla da u Kini opstaje socijalizam na kineski način, koji u sebi više ima kineskih odlika no socijalizma. Preživevši raznorazna sranja u ovoj državi, u stvari u različite tri ex yu države, i sagledavši univerzalnu ideju Američke imperije, mogu ti reći da ih apsolutno razumem. Moć, ekonomija, preživljavanje su ograničeni pojmovi kojima se tek brojčano možemo baviti, a propagandna sredstva pružena kao opradvanje, zadovoljavaju najanimalniji nivo ljudske svesti i masu. E Gebels, stvarno je bio genije, vidiš ako smo išta naučili od 20. to je da prazne reči leže na dohvat ruke. Ali takođe s druge strane mogu mase da vode do pakla i nazad.
Problem "nas koji smo bili na istoku" jeste što doživiš buđenje. Sagledaš i drugu stranu priče, a najbolnije je što ti se otkrije ceo svet ispod te banalne bitke za premoć. Dobiješ običnog čoveka, kulturu i emociju. Moj problem Desper je što ja ne mogu da se vratim u ljušturu, ne mogu više da budem ničiji slepi podanik i obožavatelj, jednostavno sam naterana da poredim i sagledavam problem iz najmanje dva ugla (ako uvrstimo i Evropske tendencije, eto i trećeg). Mislim da imaš blaži oblik državnog autizma, ništa što par knjiga ne bi moglo da ispravi.


Smile Inače nije poenta samo u udžebnicima, opet da si pročitao neku istoriju Kine, video bi koliki je broj kineskih žrtava u WW2, ko se kome nije izvinio i ko još slavi zločince. Povrh svega toga, video bi šta znači imati ogroman broj biološkog oružja (stvorenog ispitivanjima na kinezima od strane japanca) na sopstvenoj teritoriji. Inače, pretpostavljam da si Srbin, jesi li nekada video Jasenovac? Ja jesam, nikad, nikad ne bih mogla da oprostim nekom Hrvatu koji mi kaže da slavi nekadašnje vođe NDH, niti smatram da je predsednik Irana normalan, s obzirom na njegovu izjavu o nepostojanju holokausta.


(btw ovo je i svojevrstan odgovor na drugu temu, na kojoj smo se raspravljati takođe)
IP sačuvana
social share
devil's in the details
karma baby
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ja savetujem -- ne ovom kojeg sam vec fajlovao u "okruglu fajlu" (pletenu od pruca), nego generalno -- da se podje od npr. tzv. kineskih kontroverzi u rimokatolickoj crkvi, kad je Kina zamalo ostala hriscanska (jer je zvanicno vec bila presla, tj. njeni vladari jesu), a rimokatolicanstvo je zamalo postalo dominantno azijsko.

I da se onda skoci na npr. desetine hiljada Jevreja u Shaghaiju 1940-tih. Posle toga se vracamo na odnos sledbenika Lao C-a i Kong Dz-a.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:57:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.132 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.