Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:39:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je Kina pretnja za Japan  (Pročitano 4905 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@azizam

O  WW II  verovatno znam vise nego ti ( profesorka istorije me je pustala da predajem umesto nje na temu WW II ) . Inace ti si ta koja usko posmatra istoriju i to u skladu sa srednjoskolskim programom koji je uglavnom pravljen da omladini stvara dosta suzenu patriotsku svest , to je cak pisalo na prvoj strani istorije za peti razred (" ucimo istoriju da bi razvijali patriotsku svest ")  . Toplo ti preporucujem dela Vila Djuranta da bi stekla pravi pogled na proslost . Itekako sam upoznat sa japanskim zlocinima , ubijali su sve zivo , radili su mnoge testove o na ljudima inter vivo i slicno . Inace car je ostao kao ceremonijalna funkcija u Japanu jer su Amerikancima dali rezultate tih testova . Moje znanje istorije Kine nije veliko , ali je znanje istorije uopste jako veliko i zbog toga odnose istoka i zapada , Kine i Japana , Srba i Hrvata posmatram samo kao zrna peska u pustinji .

Ja ne sumnjam da je narod Kine ogorcen zbog zlocina u WWII , ali znaj da ih vlast u Kini zlouptrebljava radi dizanja tenzija i stvaranja antijapanske atmosfere i uopste kao deo pritiska na Japan koji su potrebni u skladu sa definicijom imperijalizma 20. veka ( definise se kao monopolisticki kapitalizam , tacnije termin objasnjava da se velike sile bore za ekonomsku prevlast i trzista , a ostalo su propratna sredstva . U sustini je uvek bilo ovako , ali je od kraja 19. veka jace izrazeno ) . Ako ti ovo ne uvidjas , ako ne vidis da se Kina u odnosu na Japan ponasa kao sto su se medjusobno ponasale i odnosile velike sile evrope u drugoj polovini 19. veka i pred prvi svetski rat .   Seti se ex - Yu devedesetih godina i vadjenja  tema zlocina iz WW II iz naftalina . Sta mislis zasto su nasi i njihovi nacionalisti vadili ove teme iz naftalina . Secas se onoga mi njima Jasenovac pod nos , a oni nama Blajburg . Sigurno nacionalisti  teme zlocina iz  wwII  nisu vadili iz naftalina zbog pravdoljubivosti nego bas da dignu tenzije i omoguce obracune , ako sve ovo ne uvidjas patis od tezeg oblika autizma i knjige ti nece pomoci . Ja se kao neko ko se trudi da vreme posmatra kao jednu celinu i ko se trudi  da stvari posamtra objektivno uopste ne cudim sto Hrvati slave NDH , iako su mi ustase poklale 22 clana familije . Dva su razloga za to prvi je to sto je to njihova unutrasnja stvar ( ako kazemo da nije opet zelimo da dizemo tenzije , ulazi se u mere retozije , oni pljuju nase pa mi njihove ) . Drugi je sto je NDH omogucila stvaranje moderne Hrvatske drzave , polovinu Srba pobise tada , a drugu pobise i proterase od 1991 - 1995 . Krajnje je neinteligentno biti ogorcen na Hrvate sto slave one koji su udarili temelje stvaranju njihove drzavnosti , iako je to bilo na nasu stetu , ipak su vodji NDH njihovi heroji . Da smo mi Srbi imali  pameti i da smo se drzali Milana Stojadinovica ( tj . da ga se drzao knez Pavle , koji ga je najurio iako je ovaj dobio izbore ) , da se nismo  povodili za potrebama Engleske obavestajne sluzbe mi bi se bar ocuvali kao dominantan narod zapadnog balkana ili bi nad Hrvatima , Muslimanima i Albancima izvrsili ono sto su oni izvrsili nad nama . Da je bilo tako danas bi ziveli srecno u velikoj Srbiji  , ne bi bili glineni golubovi  i dezurni krivci . Pojave vadjenja zlocina iz naftalina su dakle posledica sujete , neobjektivnosti i manipulacija vladajucih , a ne nacionalnog ponosa .

btw. poznavaoci Kine do sada sam molio , sada vas vec preklinjem recite nesto o sekti Falun Gong ( topic je u religiji )

« Poslednja izmena: 08. Jan 2006, 10:00:06 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Japan je dominion Anglo-Amerikanaca i bice upotrebljen protiv Kine ako kinezi uobraze da su SuperSila koja je egal sa Albionom.

Ta prica o Kini kao SuperSili se tolerise kao propagandna potreba za domace stanovnistvo.

I nama je Albion izdiktirao sta treba da uradimo, i to nas ceka koliko god pasuljarili.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Upravo tako kao sto mnogo puta rekoh bez univerzalnosti Kina je samo regionalna sila .

btw . imaginelo postuj nesto kod Forcanke da izbije ka vrhu  Smile
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 20:06:53 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Japan je dominion Anglo-Amerikanaca i bice upotrebljen protiv Kine ako kinezi uobraze da su SuperSila koja je egal sa Albionom.

Ta prica o Kini kao SuperSili se tolerise kao propagandna potreba za domace stanovnistvo.

I nama je Albion izdiktirao sta treba da uradimo, i to nas ceka koliko god pasuljarili.

Albion ne postoji. Bele (alb-) stene Dovera su odavno potamnele (u fizicko-geoloskom smislu). Stanovnistvo Britanije je globalno potpuno irelevantno.

Amerika je bankrotirala. O tome je ona sama izdala vise saopstenja. Ima srece da potrazioci jos uvek nisu nagrnuli: cekaju da se istrosi mrcvareci se po Iracima-palcima...

Nikakav anglosaksonski blok ne posotoji. Australijsko i kanadsko javno mnjenje je izrazito antiamericki raspolozeno. Amerika doduse ima nuklearno oruzje, ali ga takodje imaju Rusija, Kina, cak Ukrajina, Kazahstan, Francuska, Severna Koreja i ko zna ko sve ne...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Japan je dominion Anglo-Amerikanaca i bice upotrebljen protiv Kine ako kinezi uobraze da su SuperSila koja je egal sa
Amerika je bankrotirala. O tome je ona sama izdala vise saopstenja. Ima srece da potrazioci jos uvek nisu nagrnuli: cekaju da se istrosi mrcvareci se po Iracima-palcima...

Ti se bas lepo lozis na Kinesku proagandu , tako se govorilo i u Sovjetskim informativnim emisijama , ovo bi bilo smesno da nije tuzno . Kanada je americki dominion , a Australija je strateski irelevantna ( blizu njenih obala ameri odlazu nuklearni otpad ) , kao sto je i u ostalom  irelevantno  javno mnjenje tako nesamostalnih zemalja jer su one vec duboko pod sapom ujka Sema .

btw. Hvala sto si me stavio na listu nekorespondiranja jer kada ti to ucinis , to je velika cast .
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
" Falun Gong"

Ajde strucnjaci kazite coveku nesto o tome
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:39:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.