Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:59:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je greh biti bogat?  (Pročitano 15008 puta)
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Što smatraš pod bogatstvom?

Akoje u pitanju novac, materijalna dobra... ne bi trebalo biti grijeh, ali pazi - pohlepa jest grijeh. Ako dođeš do milijuna i milijuna Eura, recimo, i ako to uključuje podplaćivanje (ne porobljavanje, ali ni daleko od toga) onih koji rade za tebe, onda to bi trebao biti grijeh. Ako do tog novca dođeš svojom kretivnošću bez da po tvojem znanju porobiš drugo ljudsko biće, onda to ne bi trebao biti grijeh.

Ali opet, ono bitnije, bogatstvo, samo po sebi, ne znači isključivo novac, materijalna dobra.
Uzimam sebe za primjer. Imam susjede koji imaju mnogo, mnogo više novca nego ja. Mi imamo osrednju kuću, dva auta i OK prihode. Oni imaju mega veliku kuću, super automobile, milijune... ali, za mene oni nisu bogati. Nesretni su uvijek, namrgođeni, svađaju se non stop. U našoj kući mi smo zapravo ipak mnogo bogatiji od njih...
« Poslednja izmena: 03. Mar 2008, 19:55:15 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2308
Zastava Srbija, NBG
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6500c
@ Sale Nadj, sad cu ti reci: zelim biti bogat materijalno, ali: to mi nije jedina stvar na celom svetu. Zelim da imam zenu, oslonac,  da imam porodicu, sina kojeg bih voleo vise od svega, u kojem bih gledao samog sebe, da imam prijatelje, da sa njima radim, ja kao lider koji ih slusa i koji ih ne gleda sa visine. Ne zelim da porobljavam ljude, zelim da im omogucim dobar zivot, jer siromasnima je potreban posao, a meni (u smislu buducnosti) ljudi. Kao recimo kompanija ,,Google" (tamo je bolje raditi kao tetkica, nego u nekoj firmi biti direktor!  Smile). Nisam te razumeo u kom smislu porobljavanje. A to sto su te komsije nesrecne, to nije zbog novca, vec zbog njih samih.
IP sačuvana
social share
O porodici Jelene Karleuse:
glupo pitanje, oni su cuvena slovensko - srpska plemicka porodica sa dubokim korenima u kraljevskoj lozi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
@ Sale Nadj, sad cu ti reci: zelim biti bogat materijalno, ali: to mi nije jedina stvar na celom svetu. Zelim da imam zenu, oslonac,  da imam porodicu, sina kojeg bih voleo vise od svega, u kojem bih gledao samog sebe, da imam prijatelje, da sa njima radim, ja kao lider koji ih slusa i koji ih ne gleda sa visine.

 pa bash u tome i jeste problem Smile hteo bi pare ,ali hteo bi i jare ,a ako moze malo i carstvo nebesko Smile

 ti pristupash celoj stvari kao trgovac : - isuse , dacu ti malo svog vremena ,a ti mi daj malo svog carstva Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
@ Sale Nadj, sad cu ti reci: zelim biti bogat materijalno, ali: to mi nije jedina stvar na celom svetu. Zelim da imam zenu, oslonac,  da imam porodicu, sina kojeg bih voleo vise od svega, u kojem bih gledao samog sebe, da imam prijatelje, da sa njima radim, ja kao lider koji ih slusa i koji ih ne gleda sa visine. Ne zelim da porobljavam ljude, zelim da im omogucim dobar zivot, jer siromasnima je potreban posao, a meni (u smislu buducnosti) ljudi. Kao recimo kompanija ,,Google" (tamo je bolje raditi kao tetkica, nego u nekoj firmi biti direktor!  Smile). Nisam te razumeo u kom smislu porobljavanje. A to sto su te komsije nesrecne, to nije zbog novca, vec zbog njih samih.

Porobljavanje, u smislu: koristiti nekog kao roba.
Mada sam ja rekao ne porobljavanje ali ni daleko od toga. Npr. čuo sam da u Srbiji jako je puno radnika premalo plaćeno za rad koji rade plus nemaju nikakva prava. Dakle, kad recimo žena radi u nekom trgovačkom centru za neku crkavicu od love, 10 ili 12 sati na dan, kad joj povlašteni prijete aona nema izbora. To nije porobljavanje u pravnom smislu riječi ali nije ni daleko od toga. To što poslodavac čini (koristeći loše stanje radničkih prava) je grešno, ako se mene pita.

A o ovim mojim susjedima - čuj oni su bogati, čisto po bankovnom računu, ali po mojim shvatanjima bogatstva, oni zapravo nisu bogati nego su totalna duhovna i intelektualna sirotinja.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Pod bogatstvom se konvecionalno podrazumjeva materijalno bogatstvo, i na to se odnosi pitanje i u tom smislu treba odgovarati.
Cak mislim i da nije bitno da li je covjek nacitan niti uman - duhovno bogatstvo. Jer sta bi nepismeni i glupi a plemeniti, zar za njih nema raja.

Ne znam zasto ljudima pada odmah na pamet da se do para dolazi na ovaj ili onaj nacin. Nebitno. Ako je grijesio u sticanju tih para onda su to grijesi, a bogatstvo nije grijeh.. nego posledica.
Evo recimo bilo ko od vas dobije na lotu - time automatski postaje bogat... (bez razmisljanja o tome kako ce potrositi novac ili da li ce ga pare pokvariti...)
zasto bi instant postao gresan? 

To kako je stekao novac, itd. to su sve neki treci faktori koji nisu sadrzani u pitanju.
U smislu "bogat ima veci afinitet prema grijehu..." pa nemora da znaci - prvo prema kradji sigurno nema.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25

Evo recimo bilo ko od vas dobije na lotu - time automatski postaje bogat... (bez razmisljanja o tome kako ce potrositi novac ili da li ce ga pare pokvariti...)
zasto bi instant postao gresan?


da bi se dobilo na lotou ,mora prvo da se igra - dakle mora da postoji zelja za bogatstvom ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch

Evo recimo bilo ko od vas dobije na lotu - time automatski postaje bogat... (bez razmisljanja o tome kako ce potrositi novac ili da li ce ga pare pokvariti...)
zasto bi instant postao gresan?  



Da, bio bi grešan ali iz drugog razloga. Inicijalno, po Bibliji, po originalnom učenju, kocka je također grijeh... a loto je kockanje također.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
kupio mu neko drugi listic... naslijedio pare od babe...razumjes ... ne produbljuj!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
 
kupio mu neko drugi listic... naslijedio pare od babe...razumjes ... ne produbljuj!

Reče mu Isus: Ako hoćeš savršen da budeš, idi i prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; pa hajde za mnom.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Ili mu palo milijun Eura s neba na glavu samo od sebe... Smile

Ali, nazad na temu. Novac, recimo, utjelovljuje današnji pojam bogatstva. No istovremeno novac je danas i variabla za rad, pošten rad. Ne možemo mijenjati društvo (da možemo, prvi bih ga mijenjao za nešto drugo, možda trenutno za par toplijih čarapa jer me malo zebe oko nogu Smile ). Simplymatično rečeno, dok ga zarađuješ bez da drugima činiš zlo - ne bi trebao biti grijeh.

Najbolji način - čini nešto kreativno, radosno. Nešto što mnogi vole i za što će rado platiti.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:59:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.