Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je Facebook degradirao video igre?  (Pročitano 8483 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Nokia 1800
čekaj, čekaj, stani Smiley
Da li je kvalitet opao?
Ako jeste, da li je fejsbuk kriv za to?
Ovo nikako ne treba mešati. Facebook nikako ne može da utiče na kvalitet igara direktno. Eventualno može indirektno da povuče neke razvojne timove na tu platformu, ali to može da se zanemari, za sad.

Ja se slažem sa tobom, samo sam razložio naslov teme u glavi... A postavljač teme pita da li je fejs kriv za degradaciju video igara?
Ja sam to pitanje razložio na:
1. Da li su video igre uopšte degradirane
2. Ako jesu, da li je fejs kriv za to?

Naravno da može da bude samo indirektno, mada ja ne verujem da je uopšte kriv fejs već hiperprodukcija i prevladavanje kvantiteta u odnosu na kvalitet (kao i svuda a ne samo u Industriji video igara)...




Evo samo da se osvrnem na pitanja koja su ovde otvorena.


"90% igara su smece"

Nikako ne mogu da se slozim sa ovim. Ozbiljan procenat igara mozda jesu smece, ali tvrditi da je to 90% svakako predstavlja pretjerivanje. Barem meni nisu. Za Mega Drive sam obrnuo bar 120 naslova i ko zna koliko sam ih jos igrao. Priznajem da jedna trecina jeste bila smece. 

Kad kažem 90% svega, između svega ostalog mislim i na igre. I mislim na subjektivni doživljaj.
Recimo da meni daš 100 naslova video igara a ja treba da izaberem šta da igram.
Tih 100 naslova su izabrani potpuno nasumično od svih igara koje su ikada napravljene. Bukvalno.
Ako sam ja strastveni gemer, od tih 100 naslova ja ću prepoznati (znači da sam samo čuo za tu igru i/ili je igrao) maksimum 10.
Od tih 10 recimo da sam igrao (ili počeo da igram) 7.
Od tih 7 recimo da su mi se svidele 5.

To znači da je meni 95% te hrpe sranje.
2 od 100 mi se nisu svidele,
za 3 sam čuo nekad negde ali se nisam ni trudio da ih nabavim i igram,
a za 90 naslova uopšte nisam ni čuo a kamoli igrao.

Šta to znači? To znači da tih 90 naslova nisam ni pročitao u nekom časopisu dok sam listao tražeći igre, niti sam čuo da neko iz moje okoline to igra, niti sam video reklamu, ništa. I kod 90% gejmera je tako.

To je vrlo lako dokazati. Idi na gamefaqs.com pa izaberi platformu igara koje najviše igraš (vidiš, tu se čak i faktor platforme uključuje što dodatno smanjuje procenat)... klikni na jedno slovo i biraj random 20 naslova. Pa mi reci koliko si naslova:
prepoznao
igrao
i koliko je kod tebe od tih 20 igara imalo makar prelaznu ocenu
Tipujem da će da ti ispadne 0 na kraju.

Valja napomenuti i da na tom sajtu nisu sve igre koje su ikada napravljene.

Što nas dovodi do toga da je 99,9% svega sranje a ne 90%.
I nije to ništa čudno. Ko će da igra 100000 igara samo da bi proverio da li su sranje ili ne...

I za kraj:

IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kreatoru FarmVillea dosadile igre

Marku Pinkusu, kreatoru socijalno viralnih igara kao što je “FarmVille” dosadile su video igre.



Osnivač kompanije Zynga otkrio je ovo tokom svoje posete Izraelu gde se upoznavao sa lokalnom startap zajednicom.

Pinkus je tokom neformalnog razgovora upitan koja je njegova omiljena igra.

“Trenutno su mi sve igre dosadile”, odgovorio je.

Izgleda mnoštvo zaraznih igara kao što su “Candy Crush” ili “Angry Birds”, ili Zyngine “Running With Friends” i “Castleville” nije zaokupilo Pinkusovu pažnju.

On je nakon odgovora dobio priliku da izmeni ili povuče svoj komentar, ali je odbio da to učini.

Pinkus je objasnio da je bio navučen na igre kao što su “FarmVille” i “CityVille” čim su izašle, ali da trenutno traži novu opsesiju.

“Ponovo želim da budem navučen na nešto”, odgovorio je.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.