Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:59:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je covek savrseno bice?  (Pročitano 15962 puta)
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Sta je bre ovo?!!?
Jeste razlika sto je Niche filozof a Dostojevski nije, ali opste je poznato da najjace psiholoske tripove u svojim delima ima upravo Dostojevski i da je u tome neprevazidjen!Cak najcesca poredjenja po tom pitanju su izmedju Nicheovih i Fjodorovih dela!
Je li to fazon, pre upotrebe promacukati I treba da lupas glavom kad treba sve da ti se objasnjava!Samo nece tako da ti proradi!
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Elem - gordost kazes - u prevodu ponos, samo-ponos, uzdizanje iznad ostalih na osnovu necega sto si uradio ili nisi uradio. Anti-hriscanski arhetipski simbol - tako lako zloupotrebljavan. Gordost je produkt ega - nase refleksije kada je zeljna paznje drugih ljudi i prihvatanja. Nije li to i definicija ljudskosti??? Nasa zelja da budemo prihvaceni, shvaceni i voljeni - nije li to ono sto nas vodi ka Bogu. Nije li to put razvoju nase svesti o nama samima i ljudima oko nas.

Gordost nas sprecava da budemo ponizni pred Bogom - a zasto bi bili ponizni pred nekim ko je deo nas i ko nas voli kao svoju decu. Zasto da se plasimo nekoga ko nas voli. Strah je destruktivno osecanje koje sprecava coveka da voli.

Gordost treba da postoji - treba da budemo ponosni sebe a da bi bili ponosni moramo da prvo upoznamo sta je to u nama vredno poznavanja. A kada upoznamo to ne smemo da se plasimo bilo cega vec da volimo to sto je u nama, bez obzira sto rizikujemo "smrtni"greh samoljublja. Sedeci u cosku plaseci se Boga, Nichea, samih sebe ne cini nikakvo dobro nikome a ponajmanje nama samima.

Da bi se greh izbegao mora se prvo nauciti sta je zasita pravi greh. Sve do tada - strah od greha je najveci greh sam po sebi.
Tesko nadmenome! Kad legne u grob, saznace ko je (Sv. Nil Sinajski)

О гордости
Искушења непријатеља Божијих који су горди
(Исак Сиријски)
 




Искушења, каква по Божијем допуштењу долазе на бестидне људе који су у мислима својим надмени пред благошћу Божијом и својом је гордошћу ражалошћују су следећа: очигледна демонска искушења, која превазилазе границу душевних снага; одузимање силе мудрости коју људи поседују; жарко осећање блудне мисли у себи, која им долази по Божијем допуштењу ради смиривања њихове охолости; лака раздражљивост, жеља да се све постави по својој вољи, за препирањем речима, осуђивање, презир срца (срце које све презире и запоставља); потпуна заблуделост ума, хула на име Божије, лудачке, достојне смеха, или боље речено суза, мисли; и то што их људи запостављају, што њихова част постаје ништавна, и што им се, јавно и тајно, на разне начине, наноси срамота и поруга од демона; жеља да опште са светом и да му се обраћају, да непрестано говоре и неразумно празнослове, да увек за себе траже нешто ново, а такође и лажна пророштва и обећања која у многоме превазилазе снаге. И то су душевна искушења.
Телесним искушењима припадају: болести од којих човек увек болује, замршени, тешко разрешиви догађаји, свакодневни сусрети са рђавим и безбожним људима; или пак човек пада у руке насилника или његово срце изненада и без икаквог разлога осећа страх, или често трпи страшне, за тело погубне падове са стена, са високих места или нечега сличног; или, најзад, осећа оскудицу у ономе што помаже срцу Божанском силом и надањем вере; краће речено, све што је немогуће и што превазилази снаге сустиже и њих саме и оне који су им блиски. Све то, што смо изнели и набројали, спада у искушења гордости.
Она се зачињу у човеку онда када он почне самоме себи, у сопственим очима, изгледати мудар. Њему се све ове недаће дешавају сразмерно томе колико је таквих гордих помисли усвојио. Према томе, по врсти својих искушења закључи о путевима истанчаности свога ума. Ако увидиш да су нека од ових искушења повезана са раније наведеним искушењима, знај да, колико их имаш, толико је у тебе продрла гордост.

Послушај још и о другом начину (тј. о начину да се изведе закључак о искушењима): свака таква околност и свака патња, ако није праћена трпљењем, служи двоструком мучењу, јер трпељивост у човеку одвраћа несрећу, док је малодушност мајка мучења. Трпљење је мајка утехе и нека сила која се обично рађа из широкогрудости. Човеку је тешко да у својим патњама открије ту силу без Божанског дара који се задобија непрекидном молитвом и проливањем суза.
Када је Богу угодно да човека изложи већим патњама, допушта му да падне у руке малодушности. Она у човеку рађа силу унинија која га обузима, у коме он \ осећа потиштеност душе и то је укус геене; овде се на човека наводи дух бесомучности, из кога проистиче хиљаду искушења: збуњеност, раздражљивост, хула, жаљење на судбину, изопачене помисли, пресељавање из једне земље у другу и сл. Ако се запиташ шта је узрок свему томе, рећи ћу ти: твоја лењост, јер се ниси потрудио да се од тога исцелиш. Постоји један лек за све то и само уз његову помоћ човек у својој души брзо налази утеху. Какав је то лек? Смиреноумље срца. Без њега нико не може порушити преграду (снагу) ових зала: ускоро ће открити да су га надвладале несреће.
Немој се гневити на мене зато што ти говорим истину. Ти ниси тражио смиреноумље свом својом душом. Али, ако хоћеш, стули у његову област и видећеш да ће те оно ослободити од твога зла, јер ти се по мери смиреноумља даје трпљење у несрећама, а по мери трпљења олакшава се терет твојих патњ>и и добијаш утеху; по мери утехе увећава се твоја љубав према Богу, а по мери љубави, увећава се и твоја радост у Духу Светом. Милосрдни Отац наш када благоизволи да Својим истинским синовима олакша искушење, Он их не лишава тог искушења него им у искушењима даје трпљење. Сва ова блага они примају руком трпљења свога ради усавршавања својих душа. Нека и нас, по благодати Својој, удостоји Христос Бог да у захвалности срца претрпимо свако зло из љубави према Њему! Амин.



IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
nemam pojma jesi li ti pravoslavac??

Видиш ваљда знак у његовом сигу...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Bweeeeeeeee...
Nice nije bio lud, malo posle sifilisa i malo pre sifilisa. Ali malo...
P.S. Nemojte mi na Dostojevskog...  Smile
Koliko god knjiga, da procitam- a citam- stvarno... On mi ostade na vrhu. Ne znam, od 14 godine- tada sam prvi put srela tu velicanstvenost...
Tako je, ah!!!  Savrsen!
E, to je odgovor!!!     Smile
Ma, svi Rusi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Internets. Serious fucking business.

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2844
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung krsh
chovek bez mana sam po sebi je mana... joco, ti si ceo mana, ajde sa sajta, ne uznemiravaj nas nesavrshene Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
http://img53.imageshack.us/img53/4131/boinggx6qy9.gif[/img][/url] If you can read this you don't need glasses
Anonymous... Because none of us is as cruel as all of us!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
chovek bez mana sam po sebi je mana... joco, ti si ceo mana, ajde sa sajta, ne uznemiravaj nas nesavrshene Smile Smile Smile
Ко је рекао да сам ја савршен?И ја нисам савршен али једноставно се трудим да будем.Није важно ко си био,није важно ко си сада.Већ је важно ко желиш бити.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ja zaista ne znam sta je sa pravoslavcima i citiranjem srednjovekovnih popova - da li vi ljudi razmisljate svojom glavom - da li iz vas ishta izlazi sto neki kvazi svetac nije napisao u nekoj prasnjavoj knjizi iz 15 i 16 veka posle 2 meseca posta i bicevanja usled bludnih misli. Da li vi zivite vase zivote ili cucite u cosku i verujete da ce te kad umrete otici u carstvo nebesko jer verujete u Hrista.

Verujem i ja u Paju Patka ali to ne znaci da cu ici u Diznilend kada umrem. Zivot vam je dat da ga zivite a ne da ga se plasite - to je jedina istina i jedini nacin da bilo sta naucite o Bogu - o ljudima i o Bogu u ljudima. Taj pusti san o necemu van vas sto vas ceka posle smrti je bas to - san - ali nisam ja taj niti bilo ko ovde ko treba da vas budi. Nastavite da spavate prijatelji.  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Taj pusti san o necemu van vas sto vas ceka posle smrti je bas to - san - ali nisam ja taj niti bilo ko ovde ko treba da vas budi. Nastavite da spavate prijatelji. Smile
Брате у многим стварима се слажем са тобом али ово ми личи као да си ти на правом путу и да смо ми у сну а ти будан.Хтео би од тебе да чујем шта је за тебе живот и како га ти замишљаш.Рекао си да је карма прихватање ствари какве јесу.И да све што ти се долази је последица нечег лошег.И да ко лоше чини то ће да му се врати.Али шта је добро а шта лоше.Дај да дефинишело шта је добро,оно што човек треба да ради и лоше шта не би требало да ради.Али све то због себе.Добро чини и добру се надај и човек треба да буде добар ради свог добра.
Наравно да верујемо да ћемо се после смрти састати са Христом јер је он једини победио смрт.А за то постоје и научни докази.Пошто ви желите доказе а има их колико хоћете.Ко је рекао да се ми бојимо живота ми се бојимо живота ми се чак ни смрти не бојимо.А што се тиче светаца,наравно да ћу да слушам некога ко је за мене ауторитет и неко према коме се човек треба мерити кад не може да досегне савршенство Христово.А јели неко одговорио шта је савршенство и шта то значи.За мене је то Христос а за вас?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Brate tesko da ce ti odgovoriti.Opet ima da izvrce sa nekim pricama o paji patku... Smiley 1
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Dali sam budan - ne - bar ne potpuno - ima jos uvek mracnih ili manje mracnih dubina u meni samom koje moram da pronadjem i istrazim. A o tome ko spava ako je budan nek svako odluci za sebe. Moja pocetna recenica nije imala nameru da sebe izdizem iznad vas vec da vas provokacijom prodrmam. Cesto taj metod ima suprotne efekte.

Ja nikada nisam rekao da sve sto nam dolazi da dolazi iz neceg loseg. Dolazi nam jer treba da nam dodje, jer  treba da prozivimo to sto nam dolazi. Izvor naseg zivota nije ni dobar ni zao - on jednostavno jeste. Polarizacije i proce o dobru i zlu dolaze iz ljudi i njihove lazne slike o svetu oko njih. Sve sto ima svoju suprotnost nije portpuno i nije vechno - vec je vezano za materijalno i propasce sa materijalnim.

ja ne dovodim u sumnju svojim pisanjem, postojanje ili nepostojanje hrista kao izvora ljubavi i zivota. Dovodim u pitanje kako mozes da iskusis zivot i ljubav ako zivis u strahu od istog. Kako mozes da volis ako se plasis.

O knjigama i citatima sam vec pisao - knjige su putokazi ali nisu put. Nesto sto je neko drugi proziveo i pisao o tome nas nece pribliziti Bogu. Moze da nas inspirise, i usmeri ali sami moramo da koracamo kroz zivot. I jedino kroz sopstveno iskustvo i sopstveno srce mozemo da procenimo sta je istina za nas. I u tome lezi cela zamka - svako od nas ima sopstvenu, licnu istinu koju treba da shvati i posveti ceo zivot u traganju za njom. Istine nema u tudjim knjigama. Zvuci paradoksalno ali je tako. Sve sto ja pisem jeste proizaslo iz mnogo razlicitih knjiga koje sam procitao - ali na kraju sve to je flitrirano kroz mene i moje srce i um i na kraju izlazi iz mene ono sto sam ja shvatio kao svoj put. Ja nikoga ne mogu da ubedim da je moj put isprvan ali o tome ne diskutujemo ovde. Ovde pricamo o dolazenju na pocetak tog puta - a to je za sve nas isto - i zasteha duboku samo-analizu i prihvatanje zivota sa ljubavlju a ne sa strahom. Knjige koje citate imaju svoju vrednost i nose delove istine ali nece biti istina sve dok ne pocnete da zivite zivot vredan nje.

Izvinjavam se sto zakljucujem o vasim zivotima samo na osnovu informacija koje imam - to jest na osnovu vasih postova - ali to je jedino sto imam. Moja reakcija je produkt vasih misli i emocija stavljenih na ovaj forum. Ja ne mogu da vidim sta je u vasim srcima i da li zaista mislite ono sto pisete ili ne. To mogu samo za samog sebe da ocenjujem.

Jos malo poredjenja i simbolike - recept u kuvaru ne moze da se jede - jelo mora da se skuva prvo a kad se skuva shvaticete da nikada nije kao sto je opisano u kuvaru. I jos nesto - vi nikada ne mozete znati kakvog je ZAISTA ukusa jelo koje opisano u kuvaru. Svako od nas moze da ga napravi po receptu i svako ce dobiti razlicit ukus istog jela.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:59:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.