Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je cena ulaska novih članica u NATO previsoka  (Pročitano 10144 puta)
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovo vezano za "Slobino i Titovo vreme" nije fraza, vec cinjenica.

Za vreme Tita bili smo u nesvrstanima sa africkim i aziskim drzavama, i kao jedina evropska drazava u toj organizaciji. Bili smo u nesvrstanima, samo da bi se nalazili izmedju dve sile (Amerike i Sovjetskog saveza), ili dva pakta ( NATO-a i Varsavskog pakta), jer je u to vreme to bilo isplativo (pre svega zbog kredita).Ta vremena su prosla. Danas postoji samo jedna sila( Amerika), i samo jedan pakt (NATO), tako da biramo vise ne mozemo, a da ostanemo po strani ovog puta nam se ne bi isplatilo. Cak naprotiv.

Za vreme Slobe ne samo da smo ostali po strani u odnosu na svetske i evropske tokove, nego smo toliko osiromasili i propali da smo se nasli u rangu siromasnijih africkih zemalja .  .  .


Tako da cak mislim da ovo sto si napisao: "Problem je što ni ovi nisu bolji od njih", meni lici na frazu.Mislim da nije ni bitno ko je trenutno na vlasti, jer ce nam svakako jos par godina biti tesko, zato sto prolazimo iz "treceg sveta" u normalan svet razvijenih evropskih naroda. To se zove tranzicija( kako to samo moderno zvuci). Kada nju prodjemo moci cemo da pricamo o tome ko je bio u pravu. Lako je sad reci: "svi su isti" .

Daklem, alternativa ne postoji. Ne postoje dva puta, vec samo jedan. Sve ostalo je stramputica, sto smo vec imali prilike da dozivimo u "veselim" devedesetim .  .  .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


RoDjEn LoSh

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
Nokia 6600
Hmmm... Mislis da je Kina i Rusija na stranputici CNI? Mislim, kako nisu u NATO-u...  Smile
Partnerstvo za Mir je nasa odrednica, a deo Evrope smo vec hteli mi to ili ne, sad da li ce nas primiti u EU to je pitanje, dokle god ne budemo imali sta da ponudimo po pitanju privrede tesko da ce nas pustiti u EU. NATO i EU nikako nemaju veze jedni sa dugima ( osim VBrit. ), cak EU pravi sopstvenu vojsku da ne bi zavisio od NATO-a.

Mislim da ulazak u NATO koshta previshe a dobili bi samo moguccnost da nas ubiju pijani vojnici NATO-a a da ne odgovaraju za to... Ili cekajta , pa mi smo vec pristali na to, bese Draskovic to potpisao? Dakle ne bi dobili NISHTA!  Smile
IP sačuvana
social share
Rodjen LOSh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tacno je da Kina i Rusija nisu u NATO-u, ali to ne znaci da ce to jednog dana biti slucaj. Da nije tako oni bi osnovali drugi vojni savez, koji bi bio protivteza NATO-u, i kojem bi se pridruzile zemlje tipa Belorusije, Kube, Irana, Severne Koreje, Vijetnama, Venecuele, Bolivije .  .  .
« Poslednja izmena: 02. Avg 2006, 14:10:04 od cni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
Hehe, obožavam likove koji nas porede s Kinom ili Rusijom... Kakva, ničim izazvana, tragikomedija... Ziv je Sloba, umro nije - dok je Kine i Rusije... Smile
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Mladene onda nemoj da nosis strani mobilni telefon nego cekaj da mi proizvedemo,ako si toliki patriota

hehehehehe Smile Smile Smile Smile
E ovo ti je za medalju Smile No comment Smile
@ cni
Protiv partnerstva za mir i EU nisam, to je nešto drugo. Nato je jedna agresivna vojna organizacija, koja služi uglavnom Američkim interesima, popunjavanju ljudstvom okupiranih američkih teritorija. Ni lud ne bih želeo sebi ulazak u Nato pakt. I nadam se, mada nikada nisam verovao u pamet ovog naroda, da kada ta tema dodje na referendum, da će Srbija to odbiti. Te fraze Slobino i Titovo vreme više ne piju vodu. Njih na političkoj sceni nema, evo već sedma godina. Problem je što ni ovi nisu bolji od njih.

Ulaskom u NATO Srbija iz sadasnje rupe inferiornosti napokon ce uci u svet gde se ravnopravno odlucuje i glasa, rame uz rame sa najrazvijenijim zemljama sveta. Najznacajniji ekonomski partneri Srbije su clanice NATO-a, skoro svi nasi tradicionalni saveznici su clanice NATO-a, sve zemlje Balkana su ili vec u NATO-u ili ce to uskoro biti. Totalno je besmisleno,glupo i nacionalno neodgovorno da budemo nekakva inferiorna crna ovca.


Verovatno ne znas ko je bio prvi ministar vojni Srbije? Bio je to Francuz - on nam je stvorio modernu srpsku vojsku. Ponosita Srbija je u oba svetska rata bila vojna saveznica sa Francuskom, Engleskom, Grckom i Amerikom. Vreme je da se vratimo u one saveze kojima tradicionalno pripadamo. Dosta je vise tih bedastih Titoistickih prica i ugledanja na nekakve nesvrstane banana republike...

Ulazak u NATO obezbedjuje bolju poziciju u svetu, jacanje medjunarodnog ugleda, trajnu bezbednosnu zastitu, sigurnije uslove za razvoj ekonomije i celokupnog drustva. Clan 5 Atlantske povelje jasno kaze - napad na bilo koju clanicu Alijanse se smatra napadom na sve drzave clanice Saveza.  Ako je NATO dobar za pravoslavne Grke, Italijane, Francuze, Norvezane, Bugare, Rumune, Madjare, Slovence, Spance, Cehe, Slovake, Poljake, Nemce, Kanadjane, Amerikance svakako je dobar je i za nas. 
« Poslednja izmena: 03. Avg 2006, 00:32:30 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
obrisana ponovljena poruka Smile
« Poslednja izmena: 03. Avg 2006, 00:49:45 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
@danilobg

Ajde, ajde, zaista nema razloga za tako preterani entuzijazam. Realno, sumnjam da će nam ulazak u NATO doneti neku konkretnu ili vidljivu korist, ali sigurno je da nam neće štetiti.
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


RoDjEn LoSh

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
Nokia 6600
"Hehe, obožavam likove koji nas porede s Kinom ili Rusijom... Kakva, ničim izazvana, tragikomedija... Ziv je (?), umro nije - dok je Kine i Rusije... Smile" mod.by W1 (a ko si ti? Djiki? Vuk? Seselj? Neki novi? Ili si mozda i ti Slobist samo u preletu? Prijatelju ja govorim samo u svoje ime i to je MOJE missljenje)

Niko nije poredio nas sa Kinom i Rusijom nego lepo obrati pazznju sta pise gore  Smile
Za pricu da nas to nece kostati raspitaj se sta sve treba da uradi vojska jedne zemlje da bi usla u clanstvo NATO-a, ako te mrzi da trazis to je vec neodgovorno da tvrdis kako nesto o tome znas. Inace pored svega ostalog moracemo da platimo i clanarinu za NATO sto meni kao poreskom obvezniku ne pada na pamet! Prica da je to "nesto sitno" a da pri tom ja imam platu od 10.000,00 din stvarno mena smisla.

Sto se tice kontra bloka u to sumljam bar dok se ne desi neshto strashno ( recimo ameri da napadnu Kinu). Obzirom da   sve te sile imaju NUKLEARNO naoruzanje tesko da bi se nesto tako moglo desiti.

"Ulaskom u NATO Srbija iz sadasnje rupe inferiornosti napokon ce uci u svet gde se ravnopravno odlucuje i glasa"   Smile Samo se pitam da li stvarno VERUJETE da ce Srbija "ravnopravno" odlucivati u NATO-u??  Smile
IP sačuvana
social share
Rodjen LOSh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
@W1lD

Ajde, molim te, uozbilji se... Sudeći po onome što pišeš, nama je najbolje da ostanemo tu gde jesmo, takvi kakvi jesmo... Moraš da shvatiš da, jednostavno, nemamo mogućnost izbora. I, sve da NATO zahteva redovnu isporuku male dece, koju će da jedu, moramo da postanemo članica NATO pakta. Nema nam druge... Kenjali smo kada nismo smeli, dobili po labrnji, sad je najbolje da ćutimo i radimo i da na mala, što manja vrata uđemo i u NATO i u EU...

Upravo zbog toga što, kada smo u NATO mogli i morali da uđemo kao punopravni i poštovani članovi, mi smo izabrali idiotske i neodržive varijante - nećemo da delimo svet na blokove, mi smo nesvrstani, tampon zona između istoka i zapada, bla-bla, truć-truć... I, sad si ti pročitao nekoliko novinskih članaka tzv. političkih i vojnih analitičara, verovatno u trenucima emotivno-patriotskog naboja izazvanog patriotskim pićem s aromom šljive ili kajsije, koji su procenili da "ako Srbija uđe u taj NATO, razu'eš, mi će da plaćamo i Keneze, i Crnce i Musliname, o'aj, Muslimane... I, ne samo to, nego će i decu da nam vode po Iraku i Iranu, i da ginu naši sinovi, razu'eš, za tamo nekog Buša... I, onda će da nam daju neke nji'ove puške, a ove naše će da nam uzmu, i nećemo moći da se upucavamo našim nego nji'ovim puškama... Ma, mis'im da vam ne pričam koja će to strahota da bidne..."
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Ako je Rusija usla u partnerstvo za mir, mozemo i mi, sve stranke su za.
Ali Rusija nikada nece biti deo natoa, a Srbija koju je bombardovao taj isti nato, nece nikada uci u tu vojnu organizaciju, nikada, a mozda ni tada.
Pa zar vi ne pratite ankete t.j. volju naroda, 80% protiv, ako vec imate kratku pamet.





IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.