Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li iko od vas koji samo umisljate da ste hriscani istinski shvata  (Pročitano 15100 puta)
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
Hriscanin,Budista,Hindi,...i itd religije zar se ne vidi da one ustvari imaju "slicnu" osnovu i da je teznja "slicna" razlicit je nacin interpretacije,
procitah negde...u tkz.pravoj neprevedenoj bibliji koja se nalzi u vatikanu napisano je bog je svuda u kamenu,vazduhu ptici ,coveku u svemu...sto naravno ne odgovara nacinu interpretiranja religije za hriscanske glavesine koji kazu papa je otelovljenje boga njegov izaslanik....pa nije stavljeno u bibliju koju mi imamo pred sobom.....istina ili laz...u svakoj istini ima lazi i obrnuto....
nije cilj biti savrsen nije nista savrseno,cilj je stalno unapredjivati sebe i prvo upoznati sebe a onda davati sud o drugima,biti svestan svojih mogucnosti i nemogucnosti.
.....
U Bibliji ima 66 knjiga; malo li je?!  Smile
Nemoj, molim te da dodajes jos; ni ovo nisam ispostovao k'o covek (i ko Hriscanin).
 Smile
A sta ako je 'cilj' pomagati drugima da dodju do savrsenstva pre nas (ili vise od nas, ili ... dublje od nas)? Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


in the ocean of your eyes..

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 175
Zastava
mob
Nokia 6030
ljudima mozes pomoci samo da dodju do nivoa do kog si sam stigao jer vise od toga ni ti ni ja ni niko ne moze da pomogne, osoba mora sama da se izbori sa svojim "demonima" slabostima i da zeli da napreduje, ali recimo ja kao individua ne mogu nekome pokazati vise nego sto sama znam Smiley,
IP sačuvana
social share
Moham manassinte maanathu
Maarivillaay virinjathenthe
Sogam meghamaay moody marackuvaan
Odi anayukille
Raagam anuraagam
Raagam manasinte naalu kettil
Dheepam theliyichathenthe
Viraham neduveerppaay
Oothi keduthuvaan odi anayukille
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Da te pitam: Kako biti savrsen?
I jos jednom: Da li gresim ako mislim da 'Hristos' znaci i 'Pomazanik'? Jer, mislim (nisam 100 % siguran) da sam to negde procitao. Jer ako je tako, onda se otvaraju i pitanja 'Pomazanik za sta?' i 'Ko ga je ucinio Pomazanikom?' Naravno, ako nije tako - nema ni pitanja.


Nemam savet kako da budes savrsen. Ja ne mislim da postoji savrsenstvo, jer nisam monoteista. Samo problematizujem to da neki ljudi koji pretednuju da bas i samo oni slede jedno ucenje u stvarnosti to uopste ne cine.

Verujem da postoje mnogobrojne razlicite sile, neke od kojih ogromno snazne -- personifikovane u bozanstva, neke kao leptir ili vilin konjic, ali svakako ne piramida na cijem je vrhu jedan muski tzv. "bog", koji jos i "kaznjava" za nekakve "grehe".

Meni licno se cini da samo osobe tesko poremecene psihe -- sa posledicama strasnih trauma u detinjstvu -- mogu da istinski duboko veruju u nesto tako uzasno.

Sto se tice "pomazanja", ako je neko "namazan", mozes da ga smatras i "pomazanim", jer ovakve razlicite glagole (sa razlicitim prefiksima) imaju samo slovenski, donekle romanski (ne u ovom konkretnom slucaju), i jedna manja grana africkih jezika.

Dakle "mazan" (odozgo, po, na, ...)

Mazala ga je ukopnim uljem svestenica Velike Boginje, Miryam iz Magdale (iskvareno u Marija Magdalina -- po "itacizmu" ova rec je sa "i" a ne sa "e" u srpskoj crkvi), koju biblija naziva "bludnicom", kao sto i inace o onima koji postuju druga bozanstva govori kao o "bludnicima".

Na taj nacin Yehoshuah biva uveden u misteriju Adonisa (dugokosog boga helenistickog istoka, obucenog u belu haljinu, okruzenog 12-icom "drugova", koji se radja na dan zimske kratkodnevice -- danas 22. decembar -- a kao zreo covek umire i vaskrsava posle 3 dana)

Anyway...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
ljudima mozes pomoci samo da dodju do nivoa do kog si sam stigao jer vise od toga ni ti ni ja ni niko ne moze da pomogne, osoba mora sama da se izbori sa svojim "demonima" slabostima i da zeli da napreduje, ali recimo ja kao individua ne mogu nekome pokazati vise nego sto sama znam Smiley,
Dobro, to je tacno. Ako ja padnem, i ti mi pruzis ruku da ustanem, ustacu do tvoje visine. Ju nou vot aj miin.Smile
Ama, ja opet nekako verujem da, ako svarsenstvo jeste OSOBA, a ne stanje ili osecanje, onda mene neko moze uputiti i na Veceg od samoga sebe.
I druzim se sa osobama koje mi to rade. Tako da sam ja 'radovi u toku' tip osobe.  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Zvanicno covek moze da promeni veru, ali ne moze da se odjavi od one pod kojom je rodjen (jedino po ubedjenju, to mu niko ne moze zabraniti). A kako ne pripadati ni jednoj veri?
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Lepo .... ne verovati ... i ne obracati paznju na to,u sta te svrstavaju..... Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
eto vidis kako je lako...cow moze,ja mogu,pa sto ne bi i ti Smiley
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vec sam jednom pokusao da saznam kako to neko moze rodjenjem pripadati nekoj religiji pa sam odustao...
To u sta moji roditelji veruju (ako veruju) je njihova stvar, isto tako cinjenica da su me krstili u vreme kad se ja nista pitao niti o bilo cemu mogao da odlucujem me nesto preterano ne pogadja. Onoliko koliko me je zanimalo saznao sam o svemu tome, seo razmislio svojom glavom i poceo da se bavim nekim drugim stvarima.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Ma laganica..ako te neko pita das "odgovarajici" odgovor i zivis svoj zivot..mozes i reci ono sto mislis,ali ti sleduje mukotrpno "spasavanje" duse i razuma od okoline..tako da bolje batali i pusti lude da se zanimaju
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
Ja pak mislim da nije moguce ne pripadata ni jednom verovanju.
Od starta smo clanovi najbrojnijeg veroispovedanja - tzv. ateista (na sprkom - bezboznika), koji se u praksi ocituje kroz ponasanje 'sta JA hocu - to mora, sta JA necu - to ne sme'.
Svuda su oko nas. Jednog vidjam redovno u ogledalu!
A kad se nekolicina njih skupi na gomilicu (od par desetina do par stotina miliona), nastane religija. Religija slicno-misljenika, jer istomisljenika nema. Dokaz za ovo su 'razmimoilazenja u misljenjima' (po srpski, brate - svadje).
A sto se tice 'sta ce ljudi reci' - samo izbalansirano. Ako si tip totalnog 'basmebrigasa' - ne valja ti pos'o. Ako si tip koji bi svima da ugodi - ne valja ti pos'o.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.