Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:46:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li G17 menja politiku ili ?  (Pročitano 7696 puta)
09. Okt 2007, 16:14:48
Pocetnik


Pozdrav iz Beograda - Bgdpozdrav na Blogspotu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Danas čitam sledeće:

БЕОГРАД, 9. ОКТОБРА (СРНА) - Потпредсједник Г 17 плус Ивана Дулић-Марковић рекла је данас да ће ова странка на идућој сједници Владе Србије поставити питање шта се дешава са иницијативом Скупштине Војводине о забрани спречавања дјеловања неонациста и других сличних група у Војводини. "Посланичка група Г17 плус учиниће све да се на дневном реду Скупштине Србије нађе кровни закон против дискриминације који је припремила група стручњака из Центра за унапређење правних студија", рекла је Марковићева на конференцији за новинаре у Београду. Она сматра да је сада потребна политичка воља да би овај закон ушао у Скупштину и да би био усвојен. Марковићева је истакла да би цјелокупно друштво требало дати свој максимални допринос у борби против насиља. "Први корак у тој борби је свакако мобилисање јавности. Грађани Новог Сада су у недељу јасно и гласно рекли стоп фашизму", рекла је она. Према њеним ријечима, други орак у борби против свих видова насиља и агресије јесте неопходност да се захтјеви јавности преточе у процедуре, а да се проблеми рјешавају у институцијама.
Говорећи о реаговању полиције на недјељном скупу у Новом Саду, Марковићева је рекла да је полиција учинила све да се сукоби спријече, а да се као пропуст полиције може означити једино техничка грешка којом је при проласку демонстраната поред Дома војске био постављен само један кордон полицајаца. "То је био једини пропуст. Ја сам сведок да је од раног јутра полиција покушавала да на миран начин уклони све оне који су тог дана представљали потенцијални извор агресије у Новом Саду", закључила је Марковићева.
(кра)вк-дћ

Izvor: SRNA


Kada bih imao priliku da reagujem na ovu izjavu potpredsednice G17+ postavio bih joj sledeća pitanja:

1. Da li se Vaše prisustvo na strani secesionista i homoseksualaca može tumačiti kao politika G17+ koja se izjašnjava kao stranka desnog centra?
2. Da li ste svesni protuustavnog delovanja ove grupe autonomaša?
2. Da li Vi kao potpredsednica G17+ svojim očitim svrstavanjem na jednu stranu pokušavate da kažete javnosti da se G17 zalaže za nezavisnu Vojvodinu?
3. Šta podrazumevate pod diskriminacijom? Odnos neonacista prema secesionistima i homoseksualcima? Ili odnos države prema organizovanim grupama kakvi su i neonacisti i homoseksualci i secesionisti?
4. Da li Vaša borba protiv neonacizma podrazumeva osudu i u susednoj Hrvatskoj, prvenstveno Tompsona i svih njegovih ljubitelja i slušalaca, pravaša, g. Đapića i drugih?
5. Da li podržavate i komunizam, pošto su jasno bile i komunističke parole u grupi gde se nalazila i potpredsednica G17+?

Naravno, sumnjam da bih dobio odgovor na ova pitanja.. Neka pitanja se u našim medijima jednostavno ne postavljaju... Ali možemo diskutovati, jer očito je da Prva dama G17+ bila uz secesioniste (čitaj autonomaše), homoseksualce i komuniste što jasno postavlja pitanje: Da li G17+ menja politiku?


Pozdrav iz Beograda
« Poslednja izmena: 09. Okt 2007, 16:15:10 od bgdpozdrav »
IP sačuvana
social share
-- Pozdrav iz Beograda ---  Bgdpozdrav na Blogspotu --
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple Iphone 5
Ukratko receno, doticna je po funkciji odmah iza Dinkica, ali u stvarnosti nema ama bas nikakav uticaj na delovanje G17.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Pozdrav iz Beograda - Bgdpozdrav na Blogspotu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Da, ali mi to ne znamo kakvo je njihovo unutrasnje uredjenje. Mi spoljni posmatraci znamo da se oni izjasnjavaju kao desni centar, da su navodno pro Srbija, da je Ivana Dulic Markovic izbrana kao potpredsednica sto znaci da je visoko rangirana i da utice na politiku ove partije. Kako onda drugacije da tumacimo njene aktivnosti? U politickom komuniciranju nije moguce u jednom trenutku reci: e ja danas drzim konferenciju za stampu kao potpredsednica G17 ali govorim u svoje ime. Mislim da se oni polako otkrivaju kao jedan mix razlicitih politika, teznji, opcija (nije tajna da ldp-ovci prelaze masovno u G17) koje je DS izbacio iz svojih redova, ocigledno opravdano.. Ispravite me ako gresim
IP sačuvana
social share
-- Pozdrav iz Beograda ---  Bgdpozdrav na Blogspotu --
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
Citat
Kada bih imao priliku da reagujem na ovu izjavu potpredsednice G17+ postavio bih joj sledeća pitanja

A kada bih ja imao priliku da reagujem na tvoja glupa pitanja, upitao bih te da li ti uopste osudjujes pojavu neonacizma u Srbiji, ili samo ne volis Cedu i Canka, pa te bas briga ko je sa druge strane. Ona uopste nije stala na stranu LDP i LSV, vec na stranu antifasista, kao sto su trebali i mnogi drugi politicari iz vladajuce koalicije. Predsednik i premijer prvi, a onda bi se za njima pojavili i njihovi puleni.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Da li neko zna kakve veze ima Dulić-Markovićka i predsednik skupštine Dulić?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Pozdrav iz Beograda - Bgdpozdrav na Blogspotu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
Kada bih imao priliku da reagujem na ovu izjavu potpredsednice G17+ postavio bih joj sledeća pitanja

A kada bih ja imao priliku da reagujem na tvoja glupa pitanja, upitao bih te da li ti uopste osudjujes pojavu neonacizma u Srbiji, ili samo ne volis Cedu i Canka, pa te bas briga ko je sa druge strane. Ona uopste nije stala na stranu LDP i LSV, vec na stranu antifasista, kao sto su trebali i mnogi drugi politicari iz vladajuce koalicije. Predsednik i premijer prvi, a onda bi se za njima pojavili i njihovi puleni.

Mladi nervozni kolega, bez potrebe vredjanja cu vam odgovoriti: naravno da osudjujem pojavu neonacizma, za mene je to psihicka bolest kao i homoseksualnost, niste me dobro razumeli.. Ovde je prica o tome sta se desi kada potpredsednica stranke koja je na vlasti i koja se izjasnjava kao desni-centar i konzervativna, dodje na stranu ljudi koji deluju protivustavno i zalazu se za separatizam - kako to tumaciti? A iskreno predsednik i premijer nisu imali potrebe da to rade, podrazumeva se da su protiv fasizma.. Znate mi Srbi smo uvek bili protiv fasizma, pocevsi od 1934. godine kada smo izgubili kralja koji se borio protiv pojave fasizma pa do stotina hiljada zrtava u ratu koji je nastupao. Tako da nas predsednik i premijer, koji cene nasu istoriju i izjasnjavaju se kao Srbi, nemaju potrebe da se posebno identifikuju sa antifasizmom - to se podrazumeva. A to sto je sacica separatista, homoseksualaca, komunista i njihovih pristalica, odlucila da celom svetu posalju sliku da su bas oni ti antifasisti - jedinstveni u Srbiji, to jednostavno nije ni spomena vredno - premali su i prilicno nebitni u Srbiji. I da, na kraju, DA, ne volim Cedu i Canka  Smile
« Poslednja izmena: 09. Okt 2007, 18:17:41 od bgdpozdrav »
IP sačuvana
social share
-- Pozdrav iz Beograda ---  Bgdpozdrav na Blogspotu --
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
Citat
i zalazu se za separatizam

ne zalazu se za separatizam. a sto se tice samog protesta protiv fasizma, to nije cak ni autonomasko delovanje, vec cisto zdravorazumski. tako da ne vidim problem u tome da IDM ili bilo koja druga osoba podrzi taj skup.

a sto se tice gay prava i G17+ ih takodje promovise.

Citat
Znate mi Srbi smo uvek bili protiv fasizma

pa ocigledno je da ima nekih Srba koji su i za fasizam? zato je vazno u sto vecem broju biti na antifasistickoj strani

Citat
A to sto je sacica separatista, homoseksualaca, komunista i njihovih pristalica, odlucila da celom svetu posalju sliku da su bas oni ti antifasisti - jedinstveni u Srbiji, to jednostavno nije ni spomena vredno - premali su i prilicno nebitni u Srbiji. I da, na kraju, DA, ne volim Cedu i Canka

vidis sacica u vidu LDP,LSV i SDU je usla u Skupstinu Srbije, a prema poslednjem istrazivanju sam LDP ima 9% podrske u narodu (sto je cini 3. ili 4. partijom po rejtingu u Srbiji)
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Da li neko zna kakve veze ima Dulić-Markovićka i predsednik skupštine Dulić?
raznorazne Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 62
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mladjan Dinkic je jednom priliko izjavio da je tacno da Ivana Dulic cesto iznosi stavove koji su vise licni, nego stranacki, ali da joj to ne zamera jer ni ona, a kako sam priznaje, ni on nisu politicari. Zanimljivo je, medjutim, da funkcioneri, sada vec pokojnog, SPO-a prelaze u G17+. Najznacajniji je Vlajko Senic, ali on nije jedini. Cak je i sama Ivana Dulic pred izbore izjavila da bi u vladi volela da u vladi vidi i SPO zbog toga sto, kako kaze, imaju slicne programe.
« Poslednja izmena: 09. Okt 2007, 19:47:08 od asket »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Pozdrav iz Beograda - Bgdpozdrav na Blogspotu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Tu se vracamo na sustinu: koji su to njihovi programi? Kada je u pitanju ulizivanje EPP-u npr. onda su konzervativci i narodnjaci, kada je u pitanju ulizivanje EU tada su vise centar, kada je u pitanju SAD onda su prilicno liberalni.. U partiju im ulaze bivsi clanovi SPO-a (citaj monarhisti sa pocetka devedestih i prvi srpski nacionalisti) ali i LDP-a.. i sve ih primaju. Dobro znamo da su oni nastali skartom iz DS-a, a ulizuju se DSS-u.. I na kraju svega toga potpredsednica im bude u grupi zajedno sa autonomasima.. pa se logicno postavlja pitanje, sta su oni? Jedino sto se moze zakljuciti: skart iz svih partija po malo Smile
« Poslednja izmena: 09. Okt 2007, 19:55:28 od bgdpozdrav »
IP sačuvana
social share
-- Pozdrav iz Beograda ---  Bgdpozdrav na Blogspotu --
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:46:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.