Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li frizirate "one" dlačice?  (Pročitano 14138 puta)
01. Apr 2003, 10:59:03
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Negovanje i održavanje bikini zone, podjednako je važno kao i stajling, pedikir i manikir, iako ovaj deo tela nije tako često izložen pogledima

Zahvaljujući inventivnosti kozmetičkih salona, koji nude milione načina za depilaciju prepona, nema bojazni da će razgovor na ovu temu brzo presušiti. Psiholozi tvrde da je "friziranje" stidnih dlačica u obliku srca ili deteline sada već stvar prestiža, odnosno statusni simbol.

NiŠta novo
Ipak, ova moda uopšte nije novost. Plemena koja su živela oko Severnog mora tetovirala su intrigantne motive na donjim, bikini delovima, što je značilo da je žena zrela. Ukoliko bi žena koja nije tetovirana rodila dete, ono bi odmah bilo žrtvovano jer je smatrano plemenskim otpadnikom. Antropološka istraživanja pokazuju da su žene Asteka svakog februara farbale svoje stidne dlačice u crvenu ili jako roza boju, dok su se žene iz Papue Nove Gvineje koristile samo crvenu boju.
Ipak, žene su obraćale veću pažnju na depilaciju bikini zone, nego na njeno ukrašavanje. Od antičkih skulptura, do Botičelijevih lepotica i Barbike, bikini zona bez ijedne dlačice predstavlja estetski standard.
Stidne dlačice prvi put su se mogle videti na slici Gustava Kurbea "L'Origine du Monde" (19. vek). U mnogim kulturama preterana dlakavost intimnih delova tela smatrana je za smrtni greh: početkom prošlog veka u Sibiru višak stidnih dlačica tumačio se kao znak da je osoba zaposednuta nečistim silama, zbog čega je razvedeno mnogo brakova. S druge strane, u japanskoj kulturi manjak stidnih dlaka bio je jasan znak da je osoba sterilna, što je, takođe, predstavljalo dobar razlog za razvod braka.

Brazilska depilacija
Žene su od davnina smišljale i recepte za mirise. Sandalovina je bila popularna u Turskoj, ruža u Maroku, a mošus u Persiji.
U nekim zemljama verovalo se da stidne dlačice imaju lekovito dejstvo, pa su se koristile u medicinske svrhe: pripadanici plemena Aru u Indoneziji nosili su amajlije napunjene sopstvenim stidnim dlačicama kao prevenciju od bolesti, a evropski lekari su u 16. veku lečili ranjenike spaljenim dlačicama. Za Pola Gogena se pričalo da je čuvao po jednu stidnu dlačicu svake svoje ljubavnice. U Molučkom arhipelagu žene su svojim verenicima poklanjale nekoliko pramenčića u znak pažnje, ali i da bi ih omađijale da ne gledaju druge žene.
Dokle god postoje načini da se zaradi i do 90 dolara po depilaciji, biće puno kozmetičara koji će zastupati filozofiju "samo ćelavo je lepo". Brazilska depilacija proizvod je merketinške strategije, koju su, početkom devedesetih godina, smislile sedam sestara u želji da popularizuju svoj kozmetički salon na Menhetnu. Model su preuzele iz magazina "Playboy" (skoro sve je obrijano, ostala je samo tanka linija na sredini), dale mu egzotičan, internacionalni naziv "Brazilska depilacija" i prodavale ga bogatim klijentima. "Znale smo da moramo da budemo ekstremne da bismo uspele", kaže Džonis Padila, jedna od sedam sestara. "Nismo mogle da je nazovemo 'The Playboy' jer to ne bi upalilo." Budući da klijenti uglavnom nisu imali predstavu o brazilskim tehnikama depilacije, niko im do sada nije rekao da tako nešto u Brazilu ne postoji. Jedino čega se sestre nisu setile jeste da patentiraju svoj pronalazak, jer ne postoji kozmetički salon koji ne primenjuje ovaj metod.
Iako je brazilska depilacija marketinški izum jer donosi novac, postoji i psihološka dimenzija koja je doprinela popularnosti ovog metoda: jednostavnost i linija na sredini sugerišu žensku simetriju, dele je na dva jednaka dela, dok diskretne dlačice na goloj koži sugerišu plodnost žene. Psiholozi kažu da "frizura" emituje poruku: "To što sam izdepilirana znači da sam mlada, ali sam i plodna jer ipak ovo nešto preostalih dlačica govori o tome."

Depilacija je kao vijagra
Estetičari su primetili da je sve veći broj starijih žena koje pokušavaju da se podmlade depilacijom "odmah ispod struka". Nedavno je u jednom od salona bila sedamdesetogodišnja gospođa, koja je tražila potpunu depilaciju, da bi se doterala za proslavu tridesetpetogodišnjice braka. Stručnjaci tvrde da potpuna depilacija stidnih dlačica predstavlja pokušaj žena (ili želju njihovih muževa) da se vrate u pretpubertetsku fazu, kada seksualnost i plodnost još nisu razvijeni. Ili je to stvar udobnosti i prilagođavanja odeći. Ako nosite plitke farmerice, brazilska depilacija vam neće biti dovoljna.
Koji god da su porivi u pitanju, uklanjanje stidnih dlačica svakako pojačava osećaje - glatki delovi tela, kao što su dlanovi, lice, vrhovi prstiju mnogo su osetljiviji na dodir. Tako, depilacija intimnih delova može imati efekat vijagre, a mnoge žene koje su istrajne u depilaciji kažu da im se seksualni život popravio. Jedno je ipak sigurno - ovi metodi nikada neće ući u istoriju emancipacije.

Vibrator za poneti
Novost je da su i modni kreatori počeli da se bave dizajniranjem seksualnih rekvizita. Sonja Rikel (Sonia Rykel) je deo svoje pariske kolekcije posvetila erotskim pomagalima, obuhvativši sve - od donjeg veša do vibratora. Londonska kuća Mila (Myla) angažovala je grafičkog dizajnera Marka Njusoma (Marc Newsom) da kreira Mođo (Mojo) - elegantni vibrator koji se značajno razlikuje od klasičnih (ima oblik rakete), a dizajner nakita Tom Dikson (Tom Dixon) ugradio je mali, tihi motor u veoma šik srebrni prsten, odnosno koncipirao ga kao "vibrator za poneti".

UKLONITE FOSILNE OSTATKE
Pre mnogo vekova, žene su pravile depilatore od ljuske jajeta ili od krvi slepog miša. Rimljanke su koristile pincetu, a Turkinje su spaljivale dlačice smešom arsenika i ružine vode.

Brijanje
Brijanje ostaje najbrži i najpopularniji metod, iako je teško postići simetriju. Dermatolozi preporučuju brijanje jer najmanje iritira kožu.

Depilacija voskom
Uprkos tome što je bolna, depilacija voskom postala je veoma popularna, a postoji i široki spektar metoda. Depilacija je najefikasnija kada se radi deo po deo, tvrde kozmetičari. Dlake rastu u različitim smerovima, tako da posle depilacije često počinju da urastaju. Kod depilacije je izuzetno važno i da uslovi budu sterilni: kozmetičarke često podgrevaju isti vosak za više mušterija, što izaziva infekciju.

Laser
Laserska depilacija je sve popularnija, a cene joj polako padaju. Najvažnije je da osoba koja radi lasersku depilaciju ima profesionalnu licencu, jer treba poznavati sve tipove kože, koji zahtevaju različite tretmane. Za uklanjanje 85 posto dlačica, potrebno je barem šest laserskih tretmana, a tretman je najuspešniji kada je veliki kontrast između boje kože i boje dlake.

Kreme
Nakon depilacije novi preparati će učiniti vaše prepone glatkim i, čak, usporiti rast dlaka. Preparati sadrže kiseline koje sprečavaju rast dlaka, kao i jing-jang kremu, koja smiruje upalu.
Vanika, krema koja se izdaje samo na recept, utiče na hormon koji stimuliše rast dlaka, a preporučuje se posle uklanjanja dlaka s lica. Jergensov "Naturally Smooth" (Prirodno glatko) i Kruelov "Smooth Legs" (Glatke noge) su hidratantni preparati, koji sadrže ekstrakt soje, za koji se ispostavilo da redukuje dlačice. Preparat "Acad'epil", koji smanjuje rast dlaka, poneo je titulu proizvoda godine na Međunarodnom kongresu lepote u Parizu.
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
E ja se nedepiliram,boli me jako  Smile  brijac je ipak najbolji , pogotovo zenski VENUS Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Mene ne boli ali opet kao i sa noktima imam ali u ovom slucaju obrnuto imam tu srecu da mi dlacice jako jako jako sporo rastu a i prakticno se ne vide tako da godinama vec koristim brijac, na depilaciju nisam isla nikada ali imam depilator mada je meni to mucenje, treba dva sata da sedim da bi sredila noge, brijac je jednostavniji... A koristim wilkinsonov...
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 733
Ko me je terao da zalazim u zenski deo foruma!?
IP sačuvana
social share
Ja biti veoma pismen?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Stvarno, cure, ako ovako nastavimo, niko osim nas tri nece zalaziti ovdje...
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Mislila sam da ce i muske zanimati ova tema.... ipak njima treba da se svidi nacin naseg "friziranja" :wink:  :twisted:
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ha, ko to kaze?
evo i mene :wink:

pa ovako...

depiliram se redovno i nigde ne idem bez epilatora (i pegle, ali to je druga tema)
za farbanje nisam cula, ali mi se ucinilo mnogo interesantno :wink:
za epil-kreme sam negde citala, da navodno ne bi trebalo da se koriste jer nisu zdrave, tj. ako se koriste dugo, ili cesto, dolazi do poremecaja hormona, cak i cula dodira na tim mestima pa ih izbegavam
brijac koristim u "hitnim slucajevima"  :wink:
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Tako je bre, i treba da se depilirate/brijete ili šta već. To mnooogo bolje izgleda nego kada je zaraslo i neuredno.

Ako ćete iskreno, po meni je najbolje kada je skoro skroz izdepilirano, samo da ostane jedna crta iznad (ako znate na šta mislim, ako ne onda mogu detaljnije da opišem Smile ).

P.S. I ja sam jednom imao priliku da "friziram" moju devojku, ali sam bio malo više pijan pa nisam hteo nešto da sjebem. Ipak je brijač bio oštar.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
@Arianna ovo i jeste zamisljeno da bude zenski kutak,znaci cisto zenske teme,ali to neznaci da muskaci nemogu ovde da postuju... Smiley

LUDAK doVro nam dosao u zenski kutak Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2028
mob
Nokia N73me
   

Prvi put na vasem enskom forumu i ne vracam se Smiley
IP sačuvana
social share
: : m a r i o
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.