Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li će ljudi u budućnosti živeti i u gradovima po vodom?  (Pročitano 7312 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Uprkos tome sto je bio poznat,ja i dalje ostajem pri tome da je bio kreten.

Ja sam cesto otvoren za mnoga misljenja i vizije,i prihvatam jako cesto sve stavove.mozda se ne slozim uvek,ali ih prihvatim,i uzimam u obzir pri formiranju mog stava ili zakljucka.
Te je isto i sa modernizmom-ima tu dosta dobrih stvari,i dosta dobrih umetnika.Ali Korbizje je prosto bio prso.

Gledao sam emisiju o njemu,gde su govorile brojne arhitekte,dizajneri i urbanisti.

Po tom mamlazu,covek treba da zivi kao hrcak-u stanu velicine spajza,u zgradi oblika kutije za cipele.  Smile
Da sedi u platnu razapetim preko dve metalne sipke,spava u krevetu od dasaka i metala koji se vadi iz ormana,da sobe razdvaja harmonika-vratima,i jede,gleda TV,sedi,vezba,cita,bukvalno sve... u kuhinji!  Smile

Samo mu je jos falilo da smesti i WC solju u nju,tj. da spoji i WC i kuhinju.cudi me,kolko je bio opicen,da mu nije i to palo na pamet...  Smile


Covek je bio modernista koji je prosto odlepio.Prerastao u ekstremistu.i to iskljucivog ekstremistu,sto je najgore.Hvala Bogu da njegove vizije nisu toliko zazivele svetom koliko se mislilo da oce.Tesko nama s takvim moronima.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 23:18:15 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Gresis, prijatelju, ali vreme leci sve. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Скоро једино што у Београду ваља су зграде изграђене између два рата од стране руске емиграције, ово остало је ужас, поготво надзиђиване зграде са потпуно другачијом архитетктуром надзиђиваних спратова.  Smile
Што се стамбених вишеспратница тиче мислим да је 5 спратова оптимум, уз пуно простора између зграда са пуно зеленила.
Иначе због ниског квалитета изведених радова бих потпуно забранио малтерисане фасаде и као обавезу увео фасадну циглу/керамику да би те зграде и за 50 година личиле на нешто.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
Што се стамбених вишеспратница тиче мислим да је 5 спратова оптимум, уз пуно простора између зграда са пуно зеленила.

To je ideal, ali nazalost nemoguca stvar.
Lako je mastati, treba nesto preduzeti konkretno... Mislim moze ali ako nastavis sa gradnjom petospratnica Beograd ce se i dalje siriti kao kancer u sred Srbije... Godisnju budzet ne moze da prati infrastrukturne izdatke koji su potrebni takvom rastu i gusimo se sve vise...
Beogradu su potrebna planska naselja od po 20-30-50-100 zgrada urbanisitcki i estetski dovedena u red... Naravno ti stanovi moraju biti jeftini i dostupni a u isto vreme zabraniti gradnju na obodima grada, promeniti namenu zemljista i rusiti sta se moze rusiti...

A poslovne zgrade nikako ne smemo ogranicavati... Visoke zgrade tu donose estetiku, prostor, ogromne investicije...

Pogledajte na sta lici 3. bulevar u BG... Kao palanka u sred grada... Auto servisi i zgradice od 3-4 sprata...

Pazite ja pricam sada o BG... Petospratnice su moguce svugde osim u BG...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Uradjeno je i posle rata i te kako, budimo objektivni. Svako vreme ima svoju arhitekturu, stil, greske. Upravo danas je stilski haos. O kvalitetu izgradnje i o standardima stanovanja kod nas, mucno je pricati.

Lako je pljuvati i kuditi, treba delom pokazati Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pa Novi Beograd je jedino sto je uradjeno planski u ovoj zemlji... Sve posle toga je blagi uzas, a ljudi u urbanistickom zavodu i raznim agencijama i sekretarijatima su zavrsavali fakultete da bi nesto uradili a ne da prave selendru od glavnog grada... Ili jos gore da ogranicavaju grad na privatnu gradnju stanova do 4-5 spratova ili na poslovne zgrade koje prilice palankama a ne metropoli...

Rado bi ja promenio stvari na bolje al nisi glasao za mene vec za njih  Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
Mislim da bi bilo pogubno po prirodu kada bi se ljudi jos vise rasirili sa svojim naseobinama.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ja sam arhitekta po profesiji i mislim da nije tacno da se nista nije radilo planski. Nevolja je sto se zakon nije postovao sve vise i visea to vec nije stavr arhitekture i urbanizma. Sada je opsta drpacina za gradjevinsko zemljiste i opet vlada druga vrsta stihije. Red se unosi cvrstim sprovodjenjem zakona - mozes naparviti hiljade planova, ako se oni ne postuju, nista ne vredi. Jednom recju, podivljali smo.

Orfaneline tacno, ovakvi ljudi, kakvi su sada, ne bi mogli to da urade na pravi nacin - unistili bi prirodu kaosto to oduvek i rade. Za tako nesto potreban je neki "novi covek", skok na evolutivnoj lestvici do stadijuma svesnog coveka. medjutim izgleda da je vecina ljudi evoluirala u navijaca.
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
Citat
medjutim izgleda da je vecina ljudi evoluirala u navijaca.

wtf?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Apple iPhone SE 2020
Odlicno. Sledeceg leta i onako planiram da krenem sa casovima ronjenja. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.