Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li će ljudi u budućnosti živeti i u gradovima po vodom?  (Pročitano 7313 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Drustvo, neboderi su izmisljeni samo zbog velike iskoristljivosti skupog zemljista, i u nekim slucajevima zbog kompleksa malog penisa u isto vreme sa kompleksom vise vrednosti (najjaci, najbrzi, najveci itd). U Americi ih grade i kada su vise neisplativi ruse ih. To radi samo ogroman kapital, koji zeli jos veci profit. To je arhitektura proizasla iz takvih uslova.

Mogu gradovi a i cela planeta da izgledaju drugacije, ali mi nismo takva stvorenja. Mi smo osvajaci, unistitelji i izrabljivaci koji ce na kraju sve zagaditi, u to nema sumnje, uprkos tome sto ima mali broj onih koji se trude da bude drugacije i ukazuju na apsurdnost cele price.

Trenutno smo u stanju "pobede" i likovanja kapitalizma (me padnite u napast da me prozovete komunistom 0 ja sam za ravnotezu koju ni kapitalizam ni komunizam , a ni cela istorija, sem retkjih blistavih i parcijalnihmomenata, nisu postigli) tako da su neboderi (kako simbolicna rec - dere nebo; sasvim odgovarajuca opstem razdiranju svega spiritualnog) pravi odraz stanja. No posle svake erekcije dolazi splasnuce i otreznjenje, ali uglavnom posle j...nja nema kajanja, pa, tako, videcemo kako ce stvari nakon svega izgledati. Verovatno ce sve to da se poklopi sa konacnim nestajanjem nafte, sve vecim efektima staklene baste, sve vecim obesmislenjem zivota, sve vecim skaradnostima i bahanliziranjem zivota, besomucnim advertajzingom i pranjem mozga pa cak i ganglija da tako kazem, izumiranjem zivotinja, povecanjem kompjuterizacije i pretilosti, sve vecim izumiranjem metuzalema kakav sam i ja...

a najverovatnije i nekim zescim ratnim sukobima, sto ce opet bezumno radovati trgovce oruzjem i obnevidele generale i fundamentalne vodje.

Da vas ne smaram vise, ionako samo mislim o alienima - gde ste vise bre!?

Treba posecivati prirodu i putovati peske, pojesti nesto zdravo po selima ako jos ima i popiti dobro vino i rakiju, zaspati na travi ispod drveta...

Da ne odem u off - vojska ce sigurno sici prva pod vodu u neke tajne baze i nastambe, ko ce to da zna...
Posle ce turisti itd. Jednom ce i da pukne neko staklo pa ce ajkule da pozderu neke americke turiste, a onda ce ovi da naprave film "Ajkula 352".

Pozdrav Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 9.0.597.98
Oprosti ali lupas...  Smile

Citat
Treba posecivati prirodu i putovati peske, pojesti nesto zdravo po selima ako jos ima i popiti dobro vino i rakiju, zaspati na travi ispod drveta...

Neces ni ici na selo jer ga nece biti ako pustis da gradovi idu u sirinu bas zato sto nemaju visoke stambene i poslovne objekte...

Jedan soliter na 10 ari povrsine moze da spakuje hektar klasicnog blokovskog gradjenja... I 10 hektara klasicnog kucnog stanovanja... Gradovi treba da se smanjuju a da se okolina vraca prirodi... To jedino moze uz pomoc kvalitetne i visoke gradnje...


IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Dobro,a sto bas "lupas"?

ako ima iko na forumu ko se uvek kulturno i posteno ponasa na forumu,to je onda @Papalu.
Neces ni ici na selo jer ga nece biti ako pustis da gradovi idu u sirinu bas zato sto nemaju visoke stambene i poslovne objekte...

Jedan soliter na 10 ari povrsine moze da spakuje hektar klasicnog blokovskog gradjenja... I 10 hektara klasicnog kucnog stanovanja... Gradovi treba da se smanjuju a da se okolina vraca prirodi... To jedino moze uz pomoc kvalitetne i visoke gradnje...
Al s druge strane,ako se u tome pretera,od grada nastaje veliki prljavi i zagadjeni haos.

pobogu,bre,u svemu u zivotu je zlatna sredina najbolja.(zato se i zove zlatna  Smile )

Tako je i ovde.Ne treba ici previse u sirinu,al ne treba ici ni previse u visinu.ne moze se ziveti kao da je planeta tvoja,a ne moze se ziveti ni kao da si hrcak.

i tacka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Nisam mislio da ga uvredim, to vise onako zargonski...
I rekao sam lupas zbog onih teorija o erekciji...

Ne razumes hkj, gradovi moraju da idu u visinu... Danasnji megalopolisi koji se sire duz puteva i spajaju sa drugim gradovima su nevidjen izvor stete za prirodu... Dobijamo nepregledne urbanizovane zone, a gubimo zeleno... Danas je u Srbiji tesko naci prostor gde pogledom ne mozes da uhvatis civilizaciju. Meni je to strasno...

Imas projekte, neke stvarno sjajne, koji bi Beograd poceli da dizu u visinu, i imas kretene iz vlasti koji to koce samo zbog svoje nesposobnosti da planiraju nesto kako treba... Pritom projekte koji donose ogromne pare u zemlju...

I da se razumemo, ja sam za revolucioaran koncept gradnje a ne za standardno Menhetn gradjenje...
Ja sam za plansku gradnju u gradovima i za vracanje prirodi van gradske zone... To kosta mnogo i trenutno je samo fikcija sa ovakvim nacinom razmisljanja...

« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 10:37:12 od Feanor11985 »
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
U redu je Feanor11985 Smile, ono u vezi "erekcije" je stvar psihologije, koja uopste nije nebitna kada su neboderi u pitanju. Inace teorija o kojoj ti pricas - neboderi i zelene povrsine, je dosta stara, to su zastupali Korbizje (objekti uChhandigar-u, Indija), Nimajer (Brazilija), Tange (predlog projekta Skoplja, nakon zemljotresa) i pokazala se losom te je prevazidjena. S druge strane gradovi sa neboderima, kakve znamo su americki proizvod i vezani su za poslovanje gomile kompanija itd (odatle i nazivi tih zgrada nose uglavnom imena kompanija ili vlasnika: Chrysler building, PANAM building, Hncock building, a po neka dobije i ime koje nesvesno ili svesno projektuje zelje graditelja, kao na pr. Empire State building, World Trade Center... )

Za coveka je stanovanmje u kuci od prirodnih materijala,sa vrtom, najzdravije tu nema diskusije!

Imam prijatelja koji zivi i radi u USA i stalno je na relaciji LA - NY, bavi se istim poslom kao ja i kad je video jedan prostor ovde koji koristimo ja i moji prijatelji (a koji nije apsolutno nista posebno, ali nije mali) zapanjeno je rekao : "kakvi uslovi, ovo bi u NY kostalo bar 1000 $ mesecno". Gradovi postaju uzasno skupi. Sve manji prostor sve vise kosta, a kuca sa dvoristem postaje basnoslovna.

Naravno da ce selo da izumre ali ne zato sto ce gradovi otici u sirinu, nego ce takvi kakvi su, uprkos visini nebodera, konacno progutati sve, ako se svest ne promeni.

Zasto ziveti u kuli, koja kad joj nestane struje ili nastane pozar, postaje smrtna zamka ili u najmanju ruku panicni kavez, da bi se vikendom odvezao do prirode, pri tome gubeci sate u guzvama pri odlasku i dolasku. Zar nije bolje ziveti u necemu normalnijem, gde mozes izaci i na balkon ili terasu. Na visokim neboderima nema otvaranja prozora, udise se vazduh iz ventilacije Smile  Pri gradnji se vrse posebni proracuni vezano za sishucu silu koja nastaje zbog vetrova koji lizu stranice objekta. Dolazi do stvaranja potpritiska, tako da imamo situaciju slicnu kao u avionu. Staklene zavese se proracunavaju da izdrze tu silu. Jos kada ima vise objekata u okolini, strujanja vazduha su slicna onima u kanjonu itd, ima tu gomila stvari koja ne dopusta da u krajnjoj liniji ne omirises vazduh, sto je krajnje nezdravo. U NY ima dece, bogate dece, koja zive na 77. spratu a idu u skolu na 65, odu eventualno u bioskop na 80, na bazen na 112 a retko kada i kod skolskog drugara na 91. Ako i sidju na "tlo" (tj. nivo ulice koji je negde 10 ili 20 od najdubljeg podzemnog) to je samo u parku, gde je "rizicno", svuda se prevoze kolima (sa klimom, naravno), a pravu prirodu vide svake prestupne godine ako nisu alergicni na sve zivo. (namerno karikiram, ali istina je ponekad blizu toga).

Ja sam protivnik previsokih zgrada, za kancelarije jos i nekako, za stanovanje  do izvesne visine , jos i nekako, ali ovo sto rade je cist kompleks, patologija.  Ono u Dubaiu je eklatantan primer penisomanije.  Okolo pustara i prasina, kad izadjes iz grada pustinja - sto ne ozelenjavaju tu pustaru, to je izazov mnogo tezi od zgradurine. Ali, ovako ce da im raste ponos kad neko vidi i kaze " jbt. koliko je!" (S druge strane stvari koje rade na vodi su nesto mnogo interesantnije).

Ima jedan lep film "Brazilija" koji daje jednu sliku buducnosti sa neboderima. Pocetak filma je izuzetan i veoma simbolican, kao i scene kada De Niro, izmeni instalacije nekom negativnom liku i zameni ventilaciju i kanalizaciju, te se ovaj ugusi u fekalijama u sopstvenoj kutijici od stana. Takodje je sjajna scena upada interventne brigade za naplacivanje mesecnih racuna za instalacije (vazduh,struja,voda,kanalizacija,komunikacije,klima,stanarina, sve ostale komunalije,zemljiste, porez,razrez,narez,dorez, razguz na porez, kamata na razguz, doguz...), koja izrezuje betonski cep i kroz otvor upada coveku u stan, dok obeduje sa porodicom; munjevito mu navlaci debelu plasticnu vrecu preko celog tela, koja ima samo mlao prozorce od pleksiglasa kroz koje moze da vidi, i utegnu ga opakim lancima i katancem - strasno, opet simbolicno.  Taj film vredi odgledati.

Ova planeta ima toliko nenaseljenih prostora a sa druge strane toliko zagusenih gradova. Stvar je ocigledna - treba se rasiriti, ali je to nemoguce bez promene stava, nacina zivota,mentaliteta itd (a ne kao danas gde, kada odes na neku planinu ona vrvi od "vikendica" cija arhitektura ima veze sa tom planinom koliko i zaovina pastorcad sa pleckom triceratopsa. Smile ). Pri tome ostalo bi i te kako dovoljno mesta ciste prirode, treba znati kako to uraditi, treba znati ziveti sa prirodom.

U ovom smislu more predstavlja ogromnu teritoriju, ali je ono najosetljivije na zagadjenje. Moguci su ploveci gradovi koji bi imali i podvodni deo, moguci su i podvodni gradovi; recimo, pacifik je nacickan gomilama atola koji nisu nastanjeni, kojisu tek nekoliko desteina cm ili najvise par metara znad vode, ilu su tik ispod povrsine. Koralji polako grade te atole i oni ce jednog dana postati ostrva, ali to dugo traje. Ako se tu usidri ploveci grad, eto mnogo brze novog ostrva.

Najveci problem je zagadjenje koje ljudi stvaraju - ne mora nista drugo - uzmite samo kanalizaciju, dovoljno je. Ja bih dao nobelovu nagradu onome ko izmisli mali uredjaj koji ce preciscavati ljudsku fekaliju i transformisati u neskodljive i korisne elemente - neskodljivi idu u more, a korisni u dalju obradu, najverovatnije djubrivo itd; ali sve to napraviti u jednom malom uredjaju koji je odmah tu, da kazem "na izvoru"  Smile tj, u wc-u. Ali, niko nece da se bavi govnima , da prostite (ali prava je rec), vise se radi na proizvodnji parfema.

Inace ima vec i izgradjenih podvodnih objekata, ali to su u eksperimentalne svrhe, ili su delovi akvarijuma, hotela i sl.  na Maldivima je izgradjen (sl.1), na Fijiju se gradi (sl.2), na Floridi odavno postoji "Jules' underwater lodge" (podvodna koliba Jila Verna) u vidu dve klaustrofobicne kapsule (sl.3). Verovatno ima toga i vise, ali grad.... tu postoje samo ideje i planovi vidi ovde (ima i realnih i sf):  http://webecoist.com/

Kod Dubaija gradi se "Hydropolis", po meni plutajuci disko i hotel, koji ce imati nesto i pod vodom. Daleko je jos zivljenje pod vodom, mozda jednom, ali samo na kratko, povremeno, zbog nekog posla itd. Razglabali smoovde  o tome i na temi:  http://forum.burek.com/plutajuci-gradovi-t469508.html
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MLEHICI_Conrad_Maldives_restaurant_ithaa.jpg
(86.9 KB, 520x292)
poseidon-undersea-resort.jpg
(77.89 KB, 468x330)
jules_2.jpg
(22.21 KB, 309x275)
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 18:54:14 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ne znam da li odlazimo od teme ali ti si moderator pa proceni...

Meni je ovo mnogo zanimljiva tema... Dosta se bavim razmisljanjem o tome poslednjih meseci...
Ja bih voleo kad bi svi ljudi na planeti mogli da zive u planini u kolibi... To je i moj ideal...

Ali to je nemoguce!!! I tek nece biti moguce s obzirom na rast stanovnistva...

Gradovi moraju biti kompaktniji, i bolje iskorisceni... A okolina se mora vratiti prirodi kako bi imali negde da uzgajamo zdravu hranu i da sisamo vodu...

Kompaktni gradovi jedino mogu biti ako planski idu u visinu...
Idealno bi bilo kad za stanovanje ne bi isli preko 30 spratova u visinu a za posao i hoteel vec moze preko toga...
Ne treba da napominjem da zgrade trebaju biti sto vise samodovoljne...
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 12:11:55 od Feanor11985 »
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Korbizje je bio kreten.Gledao sam jednu emisiju o njemu,i slicnim "modernistima".Gomila morona.  Smile

Da je po njemu,svi bismo ziveli ko pcele u kosnici.  Smile

@Feanore-ja ostajem pri istom stavu-treba ici u visinu,ali umereno.
Koja je poenta gradnje u visinu,i ocuvanje zelenila,ako ce ljudi da se osecaju kao hrcci u takvom gradu?i kada nikad nece videti nebo od zgrada?

Beograd nije toliko naseljen,niti ce mu populacija toliko jako rasti,da mora da gradi silne nebodere.dovoljno je samo da se dozvoli maalo veca visina zgrada u centru,i nesto visa na Novom Beogradu,Zvezdari,pa mozda cak i Dorcolu,tamo oko Luke,i da sve bude taman.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 13:28:48 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Aj da se vratimo na BG...
Beogradu je ogroman povrsinski... Imas gomilu nelegalnih kosnica ljudi po okolnim selima... Znas tamo gde plivaju govna po ulici i tamo gde se kuce naslanjaju jedna na drugu samo da iskrosite prostor...

To ti je jedna opcija...
Druga opcija je americki fazon svaka porodica kuca u predgradju, veliko dvoriste i privatnost...
E to je tek tragedija. Troskovi transporta i gradnje infrastrukture za tako nesto, zagadjenje zbog samih vozila koja putuju po 100 kilometra zbog obicnog odlaska na posao, vrhunac potrosackog drustva... Ne hvala...

Nama treba jeftin i kvalitetan stambeni prostor u Beogradu kako se doseljenici ne bi naseljavali nelegalno po brdima oko Beograda... Kako ne bi sirili svoju seosku delatnost na urban prostor i kako bi od rusenih nelegalnih kuca te povrsine vracali prirodi...

Ne zamisljam neke visine, vec govorim o naseljima tipa blok 70, 44, 45, 61, 62, 63... Tu imas solidne zgrade i ogroman parkovski prostor... Toliko velik da sada deluje neiskorisceno na vise mesta...

A sto se tice poslovnih zgrada, uopste ne vidim potrebu da se to ogranicava u gradu koji bukvalno nema staru gradnju jer je sve poruseno u dva svetska rata... Samo treba zastiti uzi centar grada od Terazija do Kalemegdana...

Mislim kome ovo moze da smeta u Beogradu:

IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Куће са окућницом су најбоље решење али и најскупље.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Po meni je i 30 spratova mnogo, mada moze da prodje kao maksimum, s tim da su to poslovni prostori. Stanovanje, po meni najvise p+10. Resenje lezi u ravnomernijem rastu gradova i u decentralizaciji zbivanja. Onog trenutka kada ne bude bilo prestizno doci u veliki grad, kada se isto moze naci i u svakom drugom; kada zarada bude solidna svuda; kada sve instalacije i komunikacije dodju svuda (tj. budu resene na bilo koji solidan i adekvatan nacin); kada putevi budu svuda ok ili bar svima budu dostupan adekvatan, solidan i jeftin prevoz; e tada ce se guzve u megalopolisima smanjiti, gradovi se uravnoteziti.

U susttini ako ledate sve krivulje rasta, bilo sta da je u pitanju kod covecanstva, one su prvo blagog rasta da bi u zadnjih 200 gidna to krenulo drasticno naglo na gore, a zadnjih gotina to ide gotovo u vertikalu, asimptotno se priblizavajuci vertikali. Ovo jedino ne vazi za spiritualnost, ona strmoglavo pada u minus, gotovo proporcionalno jednako. O cemu je tu rec. Tu mora postojati granica opstojnosti svega toga, u jednom trenutku sve ce se toliko ubrzati da ce u stvari stati, ili ce ceo nas civilizacijski "voz" izleteti iz sina. Mozda je sve to nagovestaj nekog uzasnog rata ili prirodne kosmicke kataklizme? Mozda sve to ide u talasima, pa se sada priblizavamo upravop jednom survavanju takvog talasa?

A mozda te kataklizme i nisu losa stvar da nas malo iskuliraju, da malo "stanemo na loptu" kad sami ne znamo?

Ne znam! Bog zna!

p.s: 30 spratova max za posao, za stanovanje 10. Doneo bi zakon da svako ima cvece na balkonima, a pre toga bi uveo masu policajaca da apse i kaznajavajo ne sto bacaju plastiku i otpad svuda okolo; a pogotovo one sto pljuju po ulici - nismo se mrdnuli iz pecine bre! Smile

Za Novi Beograd - uveo bi Dunav kroz njega kanalima, napravio neku blagu vrstu Venecije, prosirio bi grad preko Borce i Ovce da se zatvori potpuni krug, izgradio pregrst mostova na obe reke, a ratno ostrvo pretvorio u prirodni rezervat i Zoo sa centrima za Biologiju, Ribarstvo i Veterinu, Napravio bi 4 zeleznicke i 4 autobuske stanice na 4 strane sveta izmestene iz centra. Pravi metro je gradu potreban, ali je to posao koji bi trajao decenijama, sto i nije strasno, obzirom koliko grade autoput do Subitice itd. Forsirao bi recni mali saobracaj, parking bi bio mnoooogo skup sa besna kola, a mnooogo jeftin za elektricna, bicikli bi bili forsirani itd, itd...

i sve je to "sanjaj Marelo" tj. moja mastarija i ostvarice se kad na sljivamo rode mobilni telefoni, jer ovde se jos pljuje svuda i psuje majka za svaku sitnicu, a neprestano se krade.

i, hkj Korbizje nije bio kreten, vec veliki arhitekta, niti su modernisti gomila morona. Takvo sto reci je u najmanju ruku neumesno, a i nije mudro. To sto je vreme tada bilo drugacije (malo je mesta da ovde to opisujem) nije njegova greska. Svako vreme , kada dovoljno prodje, pokazuje svoje zablude, pa ce tako i ovo nase, pa ce neko u buducnosti reci za nekog danas slavnog, da je bio kreten. Stvari treba sagledavati u njihovom pravom kontekstu. Danas se suvise olako sudi i donose drasticni zakljuchci i socni epiteti.

Udavih, zato, "adios amigos" i "asta la vista Smile
 Smile Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 18:56:42 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.172 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.