Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: da li bi roditelji trebalo da citaju nase mailove, sms poruke....  (Pročitano 6452 puta)
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Ajde bre kevo nemo' pravis sranja devojci, ne moze da se drogira i da pusi mejlove! Nego lepo pocni da je spijuniras kad god krene u grad... Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 ne! ja jedne noci zobaravim na stolu jedan papir gde je bilo puno adresa i izmedju ostalog jedna sa -wx... Smile- .

 tata rano rani i  covek bacio pogled na sto i nesto ga je zbunilo Smile

 lepo tata skuva Jani kafu i ovako se smeje Smile a ja se pravim luda Smile

 matori je skroz cool Smile !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Колико год да није у реду :sherlock:, не ради она то злонамерно.

Одрукај је тати, можда је тата смири. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


I scream, U scream, we all scream for ice-cream!!!

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4113
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC wildfire
Tvoja mama mora da nauci da ti vise nisi dete...
Tvoja privatnost mora da se postuje... postoji Konvencija o pravima deteta, postoje zakoni, postoji ustav, ali iznad svega toga postoje ljudska ljubav, postovanje i poverenje...
Kao sto ti postujes svoju majku, tako i ona mora da se izbori sa tvojim odrastanjem i da te postuje i da ti veruje...
Znam takve roditelje... moja majka je isto bila veoma sumnjicava kada je moj zivot u pitanju,ali nikad nije isla toliko daleko... jednostavno... moras da se potrudis i da je razuveris.. ne svadjom.. ne raspravom.. vec nekim gestovima... dogovorom...
To je dug proces...jako dug.. ali pocnite sa malim koracima... i brisi postu iz inboxa.. Wink


slazem se apsolutno
IP sačuvana
social share
"Пронаћи ћемо пут или ћемо га сами направити"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 62
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
HTC 
Apsolutno sam protiv toga i smatram da roditelji ne smeju da imaju pristup onome što im nije namenjeno.  Ja imam tu sreću da su moji roditelji kompletni diletanti za kompove tako da i da ne mogu da pristupe mojim mail nalozima, a imam i svoj laptop kome nemaju pristup.
Par saveta o zaštiti svoje privatnosti:
1. Napravi korisnički nalog na gmail-u i nemoj nikome da govoriš da ga imaš
2. Ako već nemaš svoj laptop, nabavi usb flash sa najmanje 4GB i instaliraj na njega portableapps suite koji možeš besplatno preuzeti sa www. portableapps. com i instaliraj ga na usb.  U njemu imaš integrisan Mozilla Thunderbird e-mail client sa već spremnim podešavanjima za gmail.  Prednost prenosnih alatki je to što se mogu pokrenuti sa USB-a na bilo kom kompu i na njemu ne ostavljaju baš nikakav trag, tako da niko neće pristupiti tvom e-mail nalogu.  Poželjno je da izabereš opciju da sačuva šifru da je ne bi stalno ukucavala zbog opasnosti od mogućih keyloggera (programa koji pamte otkucane tastere).
3.  Ukoliko tvoji roditelji nisu diletanti i umeju da presreću poruke pomoću ARP preusmravanja i sniffera ili želiš paranoidnu sigurnost, instaliraj u Thunderbird i Enigmail add-on (ekstenziju) i pomoću njega ćeš moći da enkriptuješ poruke (koristeći PGP algoritam) tako da niko živ ne bi bio u stanju da ih pročita, ali za to ćeš morati da naučiš da koristiš javni i privatni ključ.  Usput: PGP koristi klučeve od 9064 bita (vojna jačina) tako da sam bukvalno mislio kada sam rekao da ga niko živ neće moći pročitati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
HTC One
koliko imamo prava na privatnost....mene moja mama izludjuje jer hoce da cita moje mailove, poruke...ja sam juce promenila sifru i ona se naljutila...popizdele i ja i ona...i sad hoce da trazi pomoc psihologa jer mi ne veruje kad je ubedjujem da i deca imaju pravo na privatnost i da nije normalno da cita tudja pisma makar ta osoba bila njeno dete...ona kaze da jedino tako moze da pazi da ja ne uradim nesto lose bla bla....a ja sam inace zatvoren tip pa ne pricam s njom o svemu...uglavnom mislim da ne treba da cita moje mailove ali ne znam kako to da joj dokazem.... sta rade vasi roditelji...jel mislite da je to ok?

Ja nemam jasno definisan stav, a dece jos nemam pa ne mogu da nagadjam. Jbg, razumem brigu u ovo bolesno doba, na netu ima svacega i svakoga a funkcija roditelja i jeste briga. Sa druge strane, ne znam koliko imas godina, danas ljudi vec deci sa 5 i vise godina daju da se "igraju" na kompu, pa nekada i nije zgoreg proveriti neko mlado dete... sa druge strane tu je i pitanje vaspitanja, ako roditelj ima pravi pristup u 95% slucajeva nece morati da misli da li ce njegovo dete napraviti glupost i uvaliti se u problem preko neta.

Tvoja mama mora da nauci da ti vise nisi dete...
Tvoja privatnost mora da se postuje... postoji Konvencija o pravima deteta, postoje zakoni, postoji ustav, ali iznad svega toga postoje ljudska ljubav, postovanje i poverenje...
Kao sto ti postujes svoju majku, tako i ona mora da se izbori sa tvojim odrastanjem i da te postuje i da ti veruje...

Kada god mi se pomenu konvencije ovakvog tipa meni uvek sledece padne na pamet: Nalaze li neka konvencija da roditelj mora da kupi racunar ili mobilni detetu? Ne.

Htedoh reci, lako je dogovoriti se sa roditeljem koji zeli da razume i napravi kompromis. Ako ne zeli, jednostavno ukloni komp i ti se pozivaju na Konvenciju do sudnjega dana.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 62
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
mob
HTC 
Takođe, ako imaš neke tajne fajlove, slike , video klipove koje ne želiš da ti vide roditelji, upotrebi Toucan (takođe portable aplikacija) da ih enkriptuješ (blofish alogritam).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG 4X HD

@override i386

tema je od pre tri godine, verujem da je do sada problem reshen na ovaj ili onaj nachin
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
HTC One

@override i386

tema je od pre tri godine, verujem da je do sada problem reshen na ovaj ili onaj nachin

Ja nisam ni obratio paznju od kada je tema, pomislih da je sveza.

Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Apsolutno sam protiv toga i smatram da roditelji ne smeju da imaju pristup onome što im nije namenjeno.  Ja imam tu sreću da su moji roditelji kompletni diletanti za kompove tako da i da ne mogu da pristupe mojim mail nalozima, a imam i svoj laptop kome nemaju pristup.
Par saveta o zaštiti svoje privatnosti:
1. Napravi korisnički nalog na gmail-u i nemoj nikome da govoriš da ga imaš
2. Ako već nemaš svoj laptop, nabavi usb flash sa najmanje 4GB i instaliraj na njega portableapps suite koji možeš besplatno preuzeti sa www. portableapps. com i instaliraj ga na usb.  U njemu imaš integrisan Mozilla Thunderbird e-mail client sa već spremnim podešavanjima za gmail.  Prednost prenosnih alatki je to što se mogu pokrenuti sa USB-a na bilo kom kompu i na njemu ne ostavljaju baš nikakav trag, tako da niko neće pristupiti tvom e-mail nalogu.  Poželjno je da izabereš opciju da sačuva šifru da je ne bi stalno ukucavala zbog opasnosti od mogućih keyloggera (programa koji pamte otkucane tastere).
3.  Ukoliko tvoji roditelji nisu diletanti i umeju da presreću poruke pomoću ARP preusmravanja i sniffera ili želiš paranoidnu sigurnost, instaliraj u Thunderbird i Enigmail add-on (ekstenziju) i pomoću njega ćeš moći da enkriptuješ poruke (koristeći PGP algoritam) tako da niko živ ne bi bio u stanju da ih pročita, ali za to ćeš morati da naučiš da koristiš javni i privatni ključ.  Usput: PGP koristi klučeve od 9064 bita (vojna jačina) tako da sam bukvalno mislio kada sam rekao da ga niko živ neće moći pročitati.
To nije rešenje. To je samo zataškavanje problema nepoverenja koje roditelji imaju prema detetu.

A i ovo je forum Psihologija, a ne tehničke cake oko skrivanja podataka.
« Poslednja izmena: 04. Jan 2010, 03:32:23 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.