Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:37:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čuvari poštenja  (Pročitano 616 puta)
29. Avg 2007, 11:29:29
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Šest poslanika, uprkos zakonu, mesecima krije imovinsku kartu
„Crne ovčice“ iz tabora SRS
Kovačević: Ko su uopšte oni da ja njima prijavljujem? Nek misle da sam prebogat, meni odgovara, Radić: Neko mi je rekao da je zvaničan stav stranke da se ti podaci ne daju nikome

BEOGRAD - Šestoro poslanika SRS već mesecima pokušava da ulovi predsednik Republičkog odbora za rešavanje o sukobu interesa Milovan Dedijer. Ali ne ide, pa ne ide, jer za razliku od ostalih 244 kolega, Radoslav Jevremović, Milorad Krstin, Predrag Mikić, Veljko Kovačević, Gojko Radić i Gordana Gajić, mada im Zakon o sprečavanju sukoba interesa to nalaže, neće da otkriju tajnu svoje imovinske karte. I mada je protiv njih zbog ćutanja o imovini i prihodima već pokrenut postupak, oni se kunu da nemaju šta da kriju, a opravdanja su im različita. Tako smo od poslanika stranke koja je baš zbog „skrivanja bankovnog salda“ nedavno prozivala vicepremijera vlade Božidara Đelića, čuli da su „sve što treba dostavili, ali se verovatno zagubilo“, „nisu znali koji obrazac treba“, ali i da im je „neko rekao da je zvaničan stav stranke da se to ne radi“.

I dok Dedijer tvrdi da je Jevremoviću i Krstinu već tri meseca nemoguće uručiti zaključke o pokretanju postupka ni u Skupštini, ni na kućne adrese, te da je očigledno reč o izbegavanju, oni se pravdaju da im „niko nije dolazio“.

- U Skupštini sam stalno, a i kući uvek nekoga ima. Mogli su ostaviti da su hteli. A i ja sam već odavno poslao šta je trebalo. Verovatno se izgubilo negde. Pa, svejedno ni nemam šta da krijem, imam samo kola - kazao je Jevremović.

A njegov kolega iz Zrenjanina, Krstin „nije ni shvatio“ šta ga pitamo.

- Pa, ja redovno idem u Upravu prihoda i prijavljujem imovinu. Baš sam pre neki dan platio 30.000 dinara poreza. Ne znam šta više treba da uradim - požalio nam se.

JEDINA KAZNA-JAVNA BRUKA

Za poslanike koji, po pokretanju postupka, ni posle dva roka od po 15 dana ne dostave podatke o imovini i prihodima ili ne dokažu da su ih u međuvremenu poslali, sledi kazna.

- Jedina sankcija koju će oni morati da snose je izricanje javne mere da su povredili zakon. To će biti objavljeno u Službenom glasniku, pa da građani mogu da vide da oni koje su izabrali da učestvuju u donošenju zakona, iste te zakone ne poštuju - objasnio nam je Dedijer.

I TREBA IH KAZNITI!

Poslanici koji prekrše zakon treba da snose posledice, pa makar bili i iz SRS, ističe Dragan Todorović.
- Radikali će uvek postupati u skladu sa zakonom. I treba da se pokrene postupak protiv onih koji podatke nisu dali. A taj koji je rekao da je to zvaničan stav stranke, verovatno nije mogao da smisli pametnije opravdanje u tom momentu - rekao nam je.

Pola Beograda obišao je Kovačević, ne bi li našao adekvatan obrazac. I kad je saznao šta mu je potrebno, prošli su rokovi, pa je „tek pre neki dan uspeo da pošalje podatke o svom imovnom stanju“.

- Živim u Kladovu, pa verovatno još nije stiglo to što sam slao. Kasno sam saznao da to treba da se uradi, pa sam lutao po svim knjižarama u Beogradu i niko nije mogao da mi kaže koji se obrazac za to koristi. A i ko su uopšte oni da ja njima prijavljujem? Nek misle da sam prebogat, meni odgovara - istakao je i dodao da nema šta da krije, jer „sve što ima su stan i auto“. „Problem s formularima“ imao je i Radić, koji je pristao da misteriju svoje imovinske karte podeli s nama, pa smo saznali da ima stan, kuću i auto i sve se vodi „na njega“.

- Niko mi nije dostavio formulare. Neću valjda sam da tražim. A i neko mi je rekao da je zvaničan stav stranke da se podaci o imovini ne daju nikome - naglasio je. A jedina dama u ovoj „ekipi“, Gordana Gajić, koja je već pre dva meseca upozorena zbog ignorisanja zaključka o pokretanju postupka, obećala nam je da će to uraditi na prvoj sednici, jer „ranije zbog bolesti nije mogla“.
Autor:
T. Nikolić


Izvor: Glas javnosti 29.8.2007.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Dattebayo!!!!!!!! Ko razume shvatice!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1273
Zastava Denmark
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Posle zuti ovo zuti ono, Ceda ovo Ceda ono!
Zivo me zanima kako sad to posteni preposteni srpki radikali od jednom da krse zakon?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Mene više zanima koliko vredi imanje na koje se plati porez od 30 000 dinara za kvartal?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:37:55
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: tenja uvari

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.