Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pravila foruma: Oceni me ~ Predstavite svoj rad

 

Dobrodosli, ovo je forum u kome mozete postaviti neki svoj rad ako zelite cuti misljenje o njemu.

 

Napomena: Ovo nije ni forum za reklamiranje, ni za vrbovanje korisnika za svoje sajtove, ni za hvaljenje svega sto se predstavi, ovo je forum na kome mozete dobiti iz nekoliko misljenja koja cete cuti sliku o onome sto ste napravili i eventualno neki savet!

 

Svaka tema sa sadrzajem koji se kosi sa ovim jednostavnim pravilima bice prvo cenzurisana, a zatim, ako dodje do problema i obrisana.

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: cunninG dot tk  (Pročitano 1872 puta)
24. Mar 2003, 14:57:10
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
ajte, prosli sajt su mi lose ocenili.. da cujem da li ovo valja:

www.cunning.tk
IP sačuvana
social share
cunninG edGe
patience. prudence. persistence.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
E ovako, nisam ja neki ekspert za ovo a i nisam imao mnogo vremena da pregledam, ali sam primetio nekoliko stvari.

1-st:
Prvi utisak koji sam stekao je da je nakako sve mrtvo. Trebao bi to malo nečim da oživiš, pogotovo onu prvu stranicu. Ona slova su teško čitljiva.

2-nd:
Popravi kvalitet slika jer su ovako mutne, i povećaj njihov broj. I kakav si ti kompjuteraš kada nemaš ni jednu sliku sa kompjuterom.

3-rd:
Linkovi koje imaš u delu Linkz. Napravi da budu pravi linkovi, tj. da na njih može da se klikne a ne da moraju da se kopiraju u browser. Isto je i u delu Kontakt, s tim što tamo ima i mail za koji je takođe potrebno da može da se klinke a ne da se kopira.

4-th:
Oni tekstovi pesama bi mogli da budu razvrstani u kategorije, kao priče. Malo je nepregledno kada su jedna ispod druge.

5-th:
Mogao bi malo da povećaš onaj prozor u kom se stranica otvara i da na vrh ubaciš neki logo. Ali naravno, morao bi prvo da ga napraviš.

6-th:
Da li si pokušao da ubaciš još neke efekte na onaj meni sa strane, i inače na ceo sajt?

7-th:
Skloni onaj TK banner. To je zbog free .tk domena, ali to uopšte nije problem skinuti. Nadam se da će ovo pomoći i drugim članovima odavde pošto sam video da i oni imaju taj pop-up.

Skida se ovako (otprilike, pošto je ovo na pamet):
Odeš na www.dot.tk sajt i uloguješ se. Klikneš na Dot TK Linker Promo na meniju s desne strane (ispod My Marketing). Selektuješ domen sa liste, pritisneš Continue i onda No banner i to je to. Piece Of Cake.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
e ovako:

sto se tice teksta, boja, linkova, zivosti..

imao sam ranije sajt, saren u svim duginim bojama.. imao sam slicice sa animacijama i kojekakve gluposti.. ali pravo da ti kazem, kad vidim takav sajt ja se najezim... moj sajt je baziran na principima diskretnosti i tihe elegancije.. Smiley zato linkovi i nisu klikabilni..

sto se tice pesama.. pa, stvar je u tome da tu nema kategorija.. vec onakvim poretkom donekle odrazavaju i hronolosku sliku inspiracija i motiva..

sto se tice efekata, ne hvala.. ne zelim da se razbacujem flashovima i glupostima.. zato sto je to moja licna prezentacija i zeleo sam da stavim fokus na sadrzaj.. ne zelim da to bude jos jedan od onih "oh look, how cute and flashy!!" bljak

sto se tice banera.. JA OCU MAJICU!!!  Smile
IP sačuvana
social share
cunninG edGe
patience. prudence. persistence.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Ti si mene skroz pogrešno razumeo. Ja nisam ni rekao da treba da bude u duginim bojama, čak nisam ni pomenuo da treba da menjaš boje. Crna, bela i nijanse sive su sasvim u redu za sajt kao što je tvoj.

Što se tiče živosti, mislio sam samo na onu prvu stranicu. Pogledaj je malo. Bez ljutnje, ali kladim se da si je pravio 8 minuta, sa sve planiranjem kako će da izgleda. Ne kažem da je ružna ili nešto takvo, ali kada se pojavi prvo ona, steče se utisak da se radi o prodavnici pogrebne opreme, samo još krst fali. I to nije samo moje mišljenje. To naravno ne važi za ostatak sajta koji je sasvim OK.

Pazi ovako, slažem se oko tihe inteligencije i zato mi se čitav sajt i dopada. Ali slabo kapiram kakve to ima veze sa linkovima. U stvari i ima, ali ako hoćeš da neko poseti one stranice onda bi morali da budu klikabilni. Većina ljudi koji bi možda i kliknuli kada vide da ne može prosto na to zaborave i idu dalje. Ne bi nimalo smetalo da budu recimo kao oni linkovi ka pričama, bez ikakve promene kada se pređe mišem, a nije problem napraviti i da se kursor ne menja.

E sad za efekte. Kao što sam i rekao, nisam imao vremena da pregledam sajt. Sada sam se vratio i video sam da se u ovakav dEzajn :) efekti uopšte ne bi uklopili. Možda i bi, ali neki mali i neprimetni, tihi.

E, i nemoj da misliš da ja samo kritikujem. Ima tu dosta stvari za pohvalu, ali kada se postvi pitanje o oceni sajta obično se pominje ono što bi trebalo/moglo da se ispravi.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
rec jednog najobicnijeg "konzumatora":


estetski: meni vrlo dopadljivo, privlacno, slazem se da jedan ovakav sajt ne treba da bude u svim mogucim bojama

sadrzaj: takodjeR (vrlo bogato, respect)

BUT: slazem se da je mnogo bolje da linkz budu "klikabilni", kako rece ludak

P.S.
izvinjavam se sto sam upala u strucnu raspravu, ali nisam mogla da odolim  :wink:
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
sto se tice prve stranice, nju sam osmislio kao on-line vizit kartu.. prva je samo zato sto ne znam kako drugacije da namestim da se sajt otvori u onako malom prozoru..

sad se ne pravdam vec pitam za pomoc, ako znas ako to mogu da uradim Smiley

inace hvala za kritike, pogovoto one dobre Smiley
IP sačuvana
social share
cunninG edGe
patience. prudence. persistence.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1138
Zastava VAljevo
mob
Nokia 5100
mada je sad bolje
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.