Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:11:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čudesni dodir  (Pročitano 10961 puta)
19. Avg 2006, 09:20:07
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 6s
Čudesni dodir   

Sigurno ste bar nekada videli snimke majmuna kako se međusobno bištu, raznih vrsta sisara (neki od njih su prilično opasni i agresivni) kako se umiljavaju oko nekog primerka svoje vrste, ptica koje se umiljavaju jedna oko druge... Nije tako samo sa životinjama; i ljudskim bićima je neophodan fizički dodir pripadnika sopstvene vrste (ako nema pripadnika sopstvene vrste, može i mezimče da posluži). Sasvim sigurno i same znate koliko vam dodir drage osobe prija. Ne radi se samo o tome da vi volite da se mazite - naučnici su sproveli eksperiment na dobrovoljcima i potvrđeno je da dodir drugog ljudskog bića u velikoj meri pomaže. Kakav je to bio eksperiment?

Eksperiment je obavljen na Univerzitetu u Ohaju. Na MRI skener smeštene su žene kojima je rečeno da će osetiti blagi udar struje (zaista se radilo o blagim udarima, niko nije maltretiran u ovom eksperimentu). Pokazalo se da je intenzitet elektrošoka bio primetno slabiji ukoliko su žene radi podrške držale svoje muževe za ruku.

Pored toga, pokazalo se da za ovakav efekat nije čak neophodno da se radi o osobi koju poznajete - naime, elektrošok je bio slabiji i kada su žene držale za ruku nepoznate osobe, mada nije bio onoliko slabiji kao kada su držale muževe, što praktično znači da čak i potpunom strancu možete pomoći i olakšati mu muku nežnim dodirom.

Ovo otkriće može da bude primenjeno u različitim situacijama, pre svega u svakodnevnom životu. Kako? Gestovi pažnje i nežnosti mogu da ublaže negativnu reakciju na najrazličitije stresne situacije, bez obzira na to da li se radi o poslu, finansijskim ili emotivnim problemima. Dovoljno je malo maženja - najbolje je s voljenom osobom, ali može da "posluži" i neka druga bliska osoba, može da pomogne čak i ako se vaša mačka umiljava oko vas - pa da se i u veoma stresnoj situaciji osetite bolje. Ukoliko je vaš dragi od onih koji baš i ne vole da se maze, sada mu možete reći da je i naučno dokazano da je maženje zdravo i za vas i za njega - možda ga to malo "omekša".
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 23917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Ukoliko je vaš dragi od onih koji baš i ne vole da se maze, sada mu možete reći da je i naučno dokazano da je maženje zdravo i za vas i za njega - možda ga to malo "omekša".  Smile  Smile  Smile kako da ne..ma to ce ga 100% omeksati xexexexexe Smile  Smile ma imam ja metoda da ga navedem da se mazi...samo da bude pored mene, snaci cu se ja Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 23917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
dodir ruke mi je ponekad važniji od bilo čega.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
Dodir je mnogo moćna stvar, ali ne bilo čiji...

Ovo sam čuo pre mnogo godina... beše to na jednoj žurci...
Moj drug se opasno zainteresovao za jednu devojku koja je tu bila na žurci. Naravno, da dobije malo samopouzdanja, alkohol je uradio sve i on konačno priđe toj devojci... Krene neka lagana priča i on joj lagano i sasvim nežno dohvati ruku, pokušavši na taj način da joj se više približi, a ona ga onako iznenađeno i začuđeno upita: "Što me hvataš za ruku?"
Moj drug se nađe u čudu i reče joj, onako kroz blažen osmeh:"Dodir je mnogo moćna stvar" na šta dobi odgovor odbijanja od te devojke:"Da, ali ne bilo čiji!"... eto, odatle ova rečenica...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 23917
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
dodir voljene osobe kada si u trenucima loših vibracija...i loše energije leči sve....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


kralj

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 10407
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
lepa tema cudo da nije zazivela Smile
pa svi volimo da se pipkamo Smile
IP sačuvana
social share
Edit by masanv: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Вера у радост готово је иста као и сама радост.

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 11175
Zastava Zeljena...
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
Nokia 6101
Masane, pipkanje je nesto drugo Smile


Smile
IP sačuvana
social share
Усамљеност није у томе што смо сами, него у томе што не постоји ништа за чим чезнемо.

Nemoj traziti ljubav. Trazi i razbi sve barijere u sebi koje si izgradio protiv nje.

Не показујемо своју величину кад се нађемо у једној крајности, него кад одједном додирнемо две.

У великим стварима људи се показују онаквима какви би хтели да буду, а у малим онаквим какви јесу.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 23917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
dodirni mi kolena to bih baš volela
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


kralj

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 10407
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
Masane, pipkanje je nesto drugo Smile


 Smile

da feel pogresio sam, pipkanje je vise povezanih dodira Smile
IP sačuvana
social share
Edit by masanv: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:11:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.