Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:15:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čudesna oružja Trećeg Reicha  (Pročitano 20873 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
dobro ja te pitam :
1. shta su jeli ti nemci na antartiku,chime su se grejali i kako su uopshte tamo stigli?

2. poznato je da su se nemci trudili da na  me-262 lete najbolji i najiskusniji piloti. ko je leteo na tim tvojim super-letelicama ? omladina iz hitler jugend-a?

3. postoje mnogi prototipi letelica u obliku leteceg tanjira - na klipni i na mlazni pogon. antigravitacioni pogon josh nije otkriven pa se i ne mogu praviti bilo kakvi prototipi Smile sam oblik leteceg tanjira pruza odredjene prednosti ali i mane .koliko mi je poznato ,najslichniji tim letelicama (pored nekih klipnih zajebancija) je b-2.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 84
Zastava Warp zone
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone
Ruski satl se zvao Buran i imao je samo jedno lansiranje u orbitu 1988. god.
Nikada nije prikazan snimak lansiranja vec samo sletanje Burana. Neki tvrde da je to bilo iscenirano i da je Buran zapravo poleteo na ledjima An-225 kao i mnogo puta do tada tokom testiranja. Kasniji dogadjaji u SSSR su zaustavili ovaj program.


Da bi uklonili sumnje, Rusi su odavno pustili u javnost i snimak poletanja. Moze se pronaci recimo na Youtube...
IP sačuvana
social share
Ovde stoji potpis.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 249
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson W52S
Na sva navedena pitanja ili imas odgovore u referencama koje sam dao, ili se iz njih jasno namecu, ali evo:

Izgleda mi da uopste ne shvatas implikacije koje ima mogucnost da su posedovali pomenut antigravitacioni pogon:

1. Znaci da mogu da odu gde god hoce na planeti i pazare sta i od koga hoce , a tako su i tamo stigli. Jel ti mislis da antigravitacija radi na naftu ili akumulator? Pogledaj video, pa ces videti da se od pocetka govori o alt. izvorima energije. Osim toga, pogledaj Bearden-a za diskusiju o izvorima energije.

2. Sto bi neko bio vrhunski pilot klasicnog aviona, da bi leteo na necemu sto nikakve veze s tim nema ni po ponasanju u vazduhu ni po principu rada? Jedini zajednicki imenitelj im je da su letece masine kojima upravlja covek, nista drugo. Dakle, to bi bilo totalno rasipanje ljudskih resursa. Verovatno su probni piloti bili u stanju vrlo brzo da obuce svakog drugog da leti, a i da je manje brzo, ne vidim to kao bitan problem.

3. Da, postoje eksp. letelice u obliku tanjira, tacnije sa krilom u obliku tanjira, koje stvara potisak pri prolasku kroz vazduh na klasican nacin - po Bernulijevoj jednacini, kao sto je ona postavljena na slici gore. Opet, ako pogledas video, videces da tu kod vecine modela (onih za koje se tvrdi da imaju antigravitacioni pogon) nicega sto lici na krilo, tj. moze da funkcionise kao krilo, nema - znaci da potisak mora biti stvoren na drugi nacin. Osim toga, sa klasicnim pogonom imali bi jako velikih problema sa stabilnoscu takvog oblika i sto bi uopste nekom palo na pamet da ga koristi...




« Poslednja izmena: 22. Okt 2006, 14:13:42 od piculino »
IP sačuvana
social share
Nije strasno ako upadnes u septicku jamu od 20m; strasno je ako je prazna.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
1. Smile pa da su nemci mogli da odu gde hoce ne bi izgubili rat ... ti tvrdish da su nemci prebacili par hiljada ljudi na antartik,i da su ih snabdevali hranom,odecom,gorivom,municijom,delovima za postrojenja .... zashto umesto toga nisu recimo bombardovali industrijska postrojenja,dokove i.t.d. po americi i sssr? zashto nisu iskoristili te mogucnosti da japancima dostave neko modernije anti-tenkovsko oruzje ? zashto nisu prevozili naftu iz kuvajta za svoje trupe ?
2. pa znash kako :probni piloti su vrlo iskusni ,a bogami i poznati. nijedan od nemachkih probnih pilota i konstruktora nikad nije pominjao da je leteo na takvoj letelici,a sigurno bi mu trebalo dosta vremena da se upozna sa tim "drugachijim" osobinama leta ,pogotovo da bi mogao da uchi druge ,potpuno neiskusne pilote.
3. oblik leteceg tanjira se uglavnom koristio za letelice koje bi trebalo da slete vertikalno (kao helihopter),a da ipak dostizu brzine aviona. oblik jeste nestabilan ,i bez rachunara gotovo neupotrebljiv.shto se tiche hipotetichkog antigravitacionog pogona ,leteci tanjir nema neke posebne prednosti u odnosu na druge oblike.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 249
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson W52S
Ja nista decidno ne tvrdim, od pocetka, vec samo kazem da za nesto postoje snazne indicije. Da si bar pogledao prvi video, shvatio bi koliko ti pitanja i teze nisu na mestu.

Odavno sam naucio da pri donosenju definitivnih zakljucaka treba biti oprezan i da treba bar razmotriti sve postojece informacije, sto ti opet nisi ucinio, a ni tad se obicno ne moze tek tako preseci.
Mene stvarno smara da se ubedjujem s nekim ko toliko mudrosti nema da nesto bar razmotri pre nego sto o tome donese definitivan sud.

Nekad treba pogledati i nesto sto se kosi svemu u sta smo duboko ubedjni - ume da prosiri vidike.


« Poslednja izmena: 23. Okt 2006, 12:48:25 od piculino »
IP sačuvana
social share
Nije strasno ako upadnes u septicku jamu od 20m; strasno je ako je prazna.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
prichu o tajnim nemachkim bazama sam chuo pre mnogo godina, i nisam je odbacio tek tako nego bash ,zbog chinjenica da je sa tachke logistike za ono shto su nemci imali to bilo nemoguce. pravo da ti kazem, verovatnije mi izgleda teorija da su baze na antartiku imali vanzemaljci nego nemci,jer prisustvo vanzemljaca iako malo verovatno nije potpuno iskljucheno,dok prisustvo nemaca nazalost jeste. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
HTC HD2
cuo sa da su nemci svasta radili tokom ww2 , recimo za pilote posto je tada u razvoju bio mlazni avion oni su na zarobljenicima testirali kako covek reaguje leteti tom brzinom, pa su im davali razne zadatke da urade posle simuliranja letenja, recimo da urade zadatak iz matematike, ili su proveravali citkos pisanja i pamncenja...Isto tako su radilii kada covek upadne u hladnu vodu ,koliki mu je puls, i tako to, najrigoroznije je to kad su merili srce kako kuca kod coveka koji je izvacen iz hladne vode, rascepe mu pluca na polovini i onda gledaju srce i zapisuju podatke!!!Posle rata su osudnjeni smrtnom kaznom! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:15:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.