Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:16:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čudesna oružja Trećeg Reicha  (Pročitano 20880 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
pre neki dan sa video da su rusi slican satl kao americki e sad ko ga je prvi napravio !Riski se zvao snowstorm 

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

buran.gif
(8.65 KB, 300x333)
a058.jpg
(34.12 KB, 320x480)
americ.shuttle_landing.jpg
(32.08 KB, 468x333)
Buran_Space_Shuttle_Comparsion_1.gif
(45 KB, 344x429)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ruski satl se zvao Buran i imao je samo jedno lansiranje u orbitu 1988. god.
Nikada nije prikazan snimak lansiranja vec samo sletanje Burana. Neki tvrde da je to bilo iscenirano i da je Buran zapravo poleteo na ledjima An-225 kao i mnogo puta do tada tokom testiranja. Kasniji dogadjaji u SSSR su zaustavili ovaj program.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

a mi smo slobodni i zgodni kao del i rodni

Zodijak
Pol
Poruke 1563
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
ja ja shvabe .. ko zna .. nisu sve shvabe toliko bistre da ostvare takve stvari .. al pametni se inache prave glupi ..  kako bi rekla jedna austrijanka.. 

uglavnom kod njih me nishta ne chudi u zadnje vrijeme
IP sačuvana
social share

ju ffrrrgot van veri important ting mejts kaptn dzek sperov ... tararamtam tararamtam tararam tamtamtamtararam.....
i sir spamalot na hedove i rime troshi sve papire
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung sgh-550i
Ne vidim kakve veze ima ruski satl sa ovom temom?!
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
da si pogledao video na linkovima koje sam ostavio, video bi da postoje jake indicije da jesu.
teshko ,jer se postavlja pitanje zashto to nije iskorishceno u vojne svrhe,posebno kad se zna u kako teshkoj situaciji je bila nemachka u tom trenutku ...
napadi supersonichnim letelicama na recimo dokove njujorka bi itekako olakshali nemachku ratnu poziciju u to vreme ... od svih tih sprava ,realativno dobar uchinak je imao samo me-262 ,pa i to ne toliko koliko su se nemci nadali zbog nedostatka sirovina za proizvodnju kvalitetnih motora .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 249
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson W52S

Da rasclanim odmah:
- Dali su nacisti eksperimentisali samo sa "takvim oblikom letelica", kao sto ti kazes, ili i sa alternativnim  oblicima pogona u tim letelicama?

Mislim da jesu i za to postoje dosta dobra dokumentacija.
U prvom video se jasno kaze koji eksp. modeli su imali konvencionalan oblik pogona (uglavnom SS), a koji alternativan, kao i na osnovu rada kojih naucnika (mada se pominju i medijumi, ali te teorije su malo napregnute) je alternativan pogon radio.
Cak postoje i patenti i firme koje su izgradjivale motore (BMW)

Dali je taj oblik pogona imao (ili ima i dalje) potencijal da nosi letelicu u slobodan svemir, mislim da da. Moje misljenje je bazirano na onome sto sam citao o modernoj alternativnoj elektromagnetici i fizici uopste, ali to ovde nebih sire ovde da elaboriram. Ko zeli, preporucujem mu da se upozna sa radom Toma Bearden-a (za pocetak).

Dali su nacisti stigli dotle da posalju letelicu u svemir - nisam siguran, mozda, mada mislim da im to nije bio prioritet. S druge strane, sam princip rada pogona je takav da ne zavisi od prisustva kiseonika, tako da je let  u svemir prirodna ambicija.

-Zasto nisu koristili te letelice u borbene svrhe?
Mislim da jesu, (na filmu se govori o tome) ali samo sporadicno do zvanicnog zavrsetka rata, jer su u to vreme bili i dalje u eksperimentalnoj fazi. Iz videa se cini da sam program nije imao prioritet kod vlasti, te je to verovatno jos jedan razlog da nisu stigli da udju u serijsku proizvodnju do kraja rata.

Naravno, mnoga pitanja ostaju bez odgovora, ili se odgovori na njih moze samo naslutiti:

- Ko je to odbio Americku invaziju Antarktika 1947, za koju su fondovi bili neograniceni? Ciji su to leteci tanjiri bili? BTW, zna se da su Nemci u toku rata imali baze tamo. I zasto bi neko uopste pokusavao invaziju negde gde (bar zvanicno) strane trupe ne postoje?

-Gde su se posle rata deli nemacki naucnici koji su tokom rata radili na ovim programima?
Zasto ni Rusi ni Amerikanci nisu ni pokusali da rade ni na takvom obliku, a ni pogonu letelica, kad su Nemci s njima imali tako perspektivne  rezultate?
(Dali nisu, ili samo to nisu cinili (i cine) zvanicno....)
IP sačuvana
social share
Nije strasno ako upadnes u septicku jamu od 20m; strasno je ako je prazna.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
polako prijatelju.
1. nije bilo nikakvih nemachkih baza na antartiku (juznom polu) .baze su bile na artiku i snabdevale su se iz norveshke (koja je ostala okupirana do kraja rata). baze na juznom polu su bile nemoguce jer niti su ljudi mogli biti prevezeni dotle (nemachka je imala svega nekoliko podmornica koje su povremeno komunicirale sa japanom,prenoseci odredjene planove i prototipe)  ,niti su ti ljudi mogli biti snabdevani svime onim shto je potrebno za zivot ...
2. da su nemci imali takvu tehnologiju ,oni bi je upotrebili i to tako da se sigurno ne bi moglo sakriti (kao shto se nije mogla sakriti ni upotreba atomske bombe protiv japana).ja ne sporim da su teorijski radovi na alternativnim pogonima bili moguci chak i u to vreme,ali nauka je i dan danas bez praktichnih rezultata u tim poljima.
3 . na koje nemachke nauchnike mislish ? vecina vodecih nemachkih nauchnika je radila posle rata ili za americhku ili za sovjetsku stranu ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 249
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson W52S
prijatelju, dok ne pogledas bar jedan film, mozemo da mlatimo u nedogled...

1. U oba filma, i na ruskom i na engleskom se govori o invaziji antartika, a ne arktika, daju se dokumenti i svedocenja pojedinaca koji su ucestvovali. U ruskom se govori i o potonjoj sudbini komandanta invazije, koga su proglasili ludim. Ali dobro, ajd sad, ta cela prica bi mozda i mogla da bude isfabrikovana, mada sumnjam da jeste.

2. Nije se sakrilo, tacnije sakrilo se od siroke javnosti nakon rata, ali, postoje, i u tome se u filmu takodje govori, izvestaji saveznika o susretu s takvim letelicama, cije su manevarske mogucnosti daleko iznad bilo cega sto je tada (i sada) postojalo, kao i obavestajni izvestaji (mozemo da pricamo o vanzemaljcima, ali mi je malo verovatno da se oni pojavljuju i neprijateljski su raspolozeni prema saveznicima bas u trenutku kada nemci rade na takvom konceptu. Takodje, vodi racuna o cinjenici, da ako se, kao sto se pretpostavlja, radi o antigravitacionom iliti pogonu koji menja zakrivljenost prostor-vreme kontinuma (da se relativisticki izrazim), tako da je pucanje s takve platforme bilo kakvim klasicnim oruzjem verovatno bilo vrlo problematicno. Sto se tice toga sta je nauka do danas ili nije otkrila, pitanje je koliko mi pilici toga znamo, a koliko javnost ne zna. O tome sta je sve otkriveno i kako radi, a javnost ne zna, mozes malo vise da saznas ako procitas pomenutog Bearden-a (covek je stvarno faca, Ret. Lt-Col, PhD u fizici, itd...). Da ne ulazim u siru pricu o ovoj temi, mogao bih o tome da razglabam dosta, ali postoje jako dobri razlozi da narodu mnoge napredne tehnologije ne dodju u vidokrug.

3. Hajde da sklonimo sve gore navedeno za trenutak u stranu, jer to moze i ne mora da bude tako - uvek postoje argumenti za i protiv.  Moje pitanje tebi, nevezano za film, glasi: Ako su postojali nemacki projekti letelica u obliku leteceg tanjira, a za to sigurno posto obimni dokazi, i Nemci su takve projekte vodili do kraja rata, jer su ih smatrali u najmanju ruku perspektivnim (takodje postoje dokazi), zasto onda ni Rusi ni Amerikanci nisu (bar ne zvanicno) nastavili bar jedan takav projekat nakon rata sa tim nemackim naucnicima, kao sto su, recimo s Von Braunom i ekipom, amerikanci prakticno nastavili nemacki raketni program?
Zasto bi jedna tako napredna koncepcija bila odjednom potpuno zaboravljena?
IP sačuvana
social share
Nije strasno ako upadnes u septicku jamu od 20m; strasno je ako je prazna.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
HTC HD2
Ako su postojali nemacki projekti letelica u obliku leteceg tanjira, a za to sigurno posto obimni dokazi


jedan

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

USDW20.jpg
(22.65 KB, 480x364)
« Poslednja izmena: 21. Okt 2006, 15:42:04 od Dr.Lift »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Burek zajebant

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1546
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung sgh e720
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:16:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.311 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.