Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crna Gora uskoro možda nabavi nove helikoptere!  (Pročitano 1174 puta)
01. Nov 2007, 11:46:09
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
Upravo sam čuo vest da VCG namerava možda da kupi 4 helikoptera Mi-171, ili će kupiti za vatrogasce uzeti 4 Ka-32, a u najboljem slučaju kupiće po četri od obe verzije. Mene je iskreno obradovala ova vest. Šta vi mislite o ovome. link
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
To je samo predlog VCG vladi, a što će se na kraju desiti to niko sigurno ne može reći. Oni (vlada) su se odrekli veoma lako avijacije i ostavili samo helikoptere u upotrebi. Ali nije ni govora bilo o modernizaciji helikoptera sa aerodroma Golubovci. Samo da podsjetim, zvaničnici vlade i ministarstva odbrane su rekli ljetos da Crnoj Gori ne trebaju raketni sistemi i borbeni avioni Smile strašno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8

Njima bi sigurno bili potrebniji helikopteri za gasenje pozara nego borbeni.Sad sto bi se reklo kolko para tolko i muzike,videcemo sta ce biti od svega.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
pa po meni je Mi-171Š odličan helikopter za tu namenu, kao i Ka-32, a da li će odrešiti kesu, i stare Mi-8 koji trunu konačno izbaciti još se nezna. Crnoj Gori uopšte nije potrebna borbena aviacija, već par višenamenskih lakih i srednjih helikoptera tipa UH-1, Gazela, Mi-171, Super Puma, a za PVO bilo bi im pametno da nabave dve-tri baterije nekog sistema. nego danas ostaje na balkanu jedno veliko oitanje, ko će čuvati vazdušni prostor CG? Slovenija je unajmila avione i Aviana, u BiH to radi EUFOR(ili kako se više zovu te snage kod njih), Makedoniji Grčka, a za CG možemo mi i Hrvati. e sad, pošto su velike pare u pitanju, treba sačekati da vlasti odluče.
« Poslednja izmena: 02. Nov 2007, 08:40:41 od KGB agent »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8

Mi tesko da mozemo da cuvamo i vlastiti vazdusni prostor.A i kad bi imali sadasnje rukovodstvo iz Podgorice bi uvek pre odabralo Hrvate nego nas.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ma oni su definitivno digli ruke od borbene avijacije. U prilog ovome govori i informacija da je podzemni kompleks "Šipčanik" vojnog dela aerodroma Golubovci adaptiran i pretvoren u vinski podrum preduzeca "Plantaže".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ljudi, VCG nabavlja nove helikoptere a duguje grdne pare aktivnim i bivšim oficirima i podoficirima. Ponovo su neke mućke u pitanju kao i svaki posao koji ova vlast sklopi.
Nema se para, nema se para... i tako u nedogled, kad odjednom kao grom iz vedra neba - kupuju se novi helikopteri.
Ma oni su definitivno digli ruke od borbene avijacije. U prilog ovome govori i informacija da je podzemni kompleks "Šipčanik" vojnog dela aerodroma Golubovci adaptiran i pretvoren u vinski podrum preduzeca "Plantaže".
Tačno. Blam. Kao da namjerno uništavaju preostale borbene(pasivne) potencijale koji su preostali Crnoj Gori.
pa po meni je Mi-171Š odličan helikopter za tu namenu, kao i Ka-32, a da li će odrešiti kesu, i stare Mi-8 koji trunu konačno izbaciti još se nezna. Crnoj Gori uopšte nije potrebna borbena aviacija, već par višenamenskih lakih i srednjih helikoptera tipa UH-1, Gazela, Mi-171, Super Puma, a za PVO bilo bi im pametno da nabave dve-tri baterije nekog sistema. nego danas ostaje na balkanu jedno veliko oitanje, ko će čuvati vazdušni prostor CG? Slovenija je unajmila avione i Aviana, u BiH to radi EUFOR(ili kako se više zovu te snage kod njih), Makedoniji Grčka, a za CG možemo mi i Hrvati. e sad, pošto su velike pare u pitanju, treba sačekati da vlasti odluče.
Avijacija ti je uvijek potrebna iz više razloga. Najbitniji od njih je čuvanje/kontrola vlastitog vazdušnog prostora (bez obzira koliki je) a kupovina nekoliko vazduhoplova bi na duže staze bila mnogo korisnija i isplativija nego plaćanje nekome da ti čuva vazdušni prostor.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
čisto sumnjam da će CG ikada imati borbenu aviaciju. mnogo korisniji su im višenamenski helikooteri i u oružanim snagama i u civilnim strukturama. evo naprimer Mi-171 bi im služio i za gašenej požara, i za transport ljudstva i tehnike, i za spašavanja i evakuaciju na nepristupačnim mestima i za podršku kopnenim jedinicama iz vazduha. jedostavno višenamenski helikopteri im se više isplate nego borbeni avioni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.