Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:06:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crkva  (Pročitano 16828 puta)
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
Crkva je kroz istoriju bila jedini nosilac kulture i da nije bilo nje ne bi bilo ni civilizacije. U danasnje vreme mislim da je crkva izlisna. Pomaze samo u odrastanju. Da li neko stvarno razume zastarele obrede i cemu sluze. Teranje, djavola, krstenje, opelo.
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
mob
Samsung 
U crkvu idem 2-3 puta godišnje.
A da li verujem?
Pa mislim da ima tamo nešto...
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
Nekad sam isao samo ...kad mi se cefne.
Onda sam nesto malo citao o Bogu i poceo cesce da idem (kao 5-6 puta godisnje).
Onda sam se malo molio i opet tu-i-tamo citao o Bogu Ocu i Njegovom Sinu, i poceo da idem .... 10-tak puta godisnje.
Onda sam poceo da se cesce molim Bogu (ili je to On poceo kroz moje srce i usta da 'salje' molitve), i 'digao' na 20-tak puta godisnje odlazenje u Crkvu.
Onda sam upoznao neke ljude i bukvalno se 'navukao' na Sveto Pismo, i poceo jo cesce da idem.
I tako.... Lepo mi je na Liturgiji. Sve vise kapiram i sve radije idem u Crkvu.
(Nastavlja se!)
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Idem kad mogu. Da budem iskren od kad sam u inostranstvu, idem jednom, dvaput u pola godine, nema se vremena i tesko se posti u tudjini. Kada sam kuci, idem na liturgiju za svaki veliki praznik i ponekad nedeljom. Postim otprilike dvaput godisnje.

Crkva nam je potrebna jer je coveku potrebno da nekad ima konkretna objasnjenja za stvari u kojima sam nije imao iskustva. Takodje, nisu svi ljudi istog kapaciteta, nekima treba objasniti da bi shvatili, ima i nepismenih koji veruju.

Dva problema:

Ljudi pokusavaju da prime veru razumom a ne srcem. Lako je navesti greske u Bibliji, kukati na to kako su svestenici "zatucani" a da nikad niste pricali sa jednim itd. Vera polazi iz srca, ako je osoba tamo ne oseti, tesko ce je naci na drugi nacin.

Drugo, mnogi neupuceni (pa i mnogi vernici) mesaju veru sa sujeverjima i praznim obicajima. A onda na osnovu tog pogresnog shvatanja, pricaju neistine o crkvi. Toga ima na svakom koraku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
U osnovi crkva je nosilac optimizma i vere u coveka i buducnost. Tu svoju ideju plasira onako kako bi je razumeo i najneobrazovaniji stanovnik ove planete. Znajuci koliko je obrazovanje stanovnistva crkva utice sugestijom na razvoj svesti unoseci u pojedinca veru u sebe i strpljenje. Strpljen spasen u biti znaci; cekaj dok se svest toliko razvije da svakome bude jasna filozofija zivljenja i opstanka na planeti. Ono sto kvari sve to je enovnik usluga koji se ne fakturise i ne podleze porezu. Cak i u tom smislu crkva je ispred svega i pameti.  Smile
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Sto vise dajemo religiji, to vise oduzimamo od sebe.

Nase crkve treba posmatrati kao spomenik istorije Srba, kao umetnocko delo srpskih slikara. Ostale funkcije crkve trebaju biti zanemarene. Ici u crkvu iz nekih drugih razloga je cisto gubljenje vremena.

Bolje za to vreme obici svoje prijatelje ... prosetati Dunavom ili Kalemegdanom ... obici svoje voljene ...
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Sto vise dajemo religiji, to vise oduzimamo od sebe.

Mozda mozes da pricas u svoje ime.  Smile

Otkud znas kako se ko oseca u crkvi? Ne verujem da si isao pa da mozes da kazes.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@marni

Nisam govorio o osecanju vec o davanju i uzimanju ... ali, u pravu si to je iz mog ugla. Svako gleda iz svog ugla, obicno na osnovu vaspitanja i obrazovanja. Iz mog ugla,tj. na osnovu mojih saznanja, moliti se imaginarnom liku zvanom Bog je gubljenje vremena.
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
@komunista

A iz mog ugla je potpuno suprotno.

Najvaznije je da svako ima pravo da radi sta hoce dok ne ugrozava drugog, to se naravno slazemo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@marni

Potpuno, ali ipak nije lose da se izrazavamo, pa cak kontriramo jedno drugom. Smile bez vredjanja naravno
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:06:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.