Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:27:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Kad ste zadnji put bili u crkvi ?

Glasanje završeno: 24. Jul 2007, 18:54:30

Danas
9.4%  (3)
Prošlu nedelju
15.6%  (5)
Pre mesec dana
25%  (8)
Pre par godina
37.5%  (12)
Nikad
12.5%  (4)
Ukupno glasova: 32
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crkva  (Pročitano 36276 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
Zastava Tenja
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k610i
Manastir lepavina je stvarno lep manastir, doduše nisam još otišao tamo, bio sa u dosta manastirima, i video sam svašta, ali za manastir Lepavinu nikad nemam vremena, iako mi je dosta blizu, otići ću verovatno ove godine sa društvom !
IP sačuvana
social share
Branimir Novaković
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@ Magic Master

postujem ja religiju kao oblik filozofije... nemam nista protiv religioznih ljudi... ali mi je sam cin odlaska u crkvu besmislen i glup... zasto ne mozes da praktikujes religiju u svom domu sa svojom porodicom...??? da li je potrebno da ides u neku ustanovu da bi je praktikovao...???

dakle, religiju postujem, crkvu ne... Smile
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
kada bih rekao i da je potrebno i da nije ne bih bio u pravu.

sve zavisi od osobe do osobe. Ako ti nemaš potrebu ni želju da ideš u crkvu nemoj ni ići. Možeš praktikovati vjeru i sa porodicom a i sam. A sa druge strane ako si žedan za duhovnom hranom tvoja će biti potreba da ideš.

Međutim, želim da naglasim da je sve manje istinskih vjernika, da se sve više na vjeru zaboravlja, da pogotovo mlade to sve manje zanima, da ljudi imaju sve manje mirnoće u duši, sve im više stvari izgledaju komplikobvane i nejasne iako je sve savršeno jasno.....

ruku na srce-  treba nama crkva  Smile
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
jeste da je crkva potrebna, ali ne svima i cesto se zloupotrebljava.
Da me ne shvatite pogresno, vernik sam i idem u crkvu, ali ne precesto i ne kad su praznici i guzve, nekako mi gubi na duhovnosti.Najvise volim da odem u neku manju crkvu ili manastir koji je smesten negde van grada, negde u pripodu. Mislim da odlazak u crkvu ne treba dozivljavati kao obavezu ili kao mesto nekog desavanja. Jednostavno odes kad osetis potrebu i ostanes koliko ti se ostaje
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
@ Magic Master

postujem ja religiju kao oblik filozofije... nemam nista protiv religioznih ljudi... ali mi je sam cin odlaska u crkvu besmislen i glup... zasto ne mozes da praktikujes religiju u svom domu sa svojom porodicom...??? da li je potrebno da ides u neku ustanovu da bi je praktikovao...???

dakle, religiju postujem, crkvu ne... Smile

To ti se, dragi buregdzijo, zove protestantizam.  Smile

~Galebra, slicno mislimo. Slicno delamo.

Crkva, kao obaveza- fariseji i ostali...  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@ euridicat

pa ono... ne bi bas rekao, jer i protestanti imaju svoje "molitvene hramove" Smile
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pocetna ideja, nije bila takva...

Martin Luter je prvi preveo Bibliju, na nemacki- narodni jezik, kako bi svako imao crkveni hram u svojoj kuci. Tj. kako bi svakome bila dostupna rec Bozija.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@ euridicat

da, to je bila dobra ideja... mozda bi trebali malo cesce da se osvrcemo na tu "staru" ideju Smile
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
ne znam koliko je bas dobra ideja da se osvrcemo na " tu staru ideju " stare ideje su malo konzervativne, krute... sto donekle jedte u redu, ali mladog i savremenog coveka odbijaju od crkve. fakticki takvim stavom svestenstva podize se barijera izmedju vernika i crkve. dok danas se vec javljaju mladji svestenici koji bolje poznaju psihologiju
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Niko vas ne obavezuje da idete u crkvu,za mene licno zivot bez crkve je besmislen.Postujem misljenje da za vreme praznika neko nemoze da dozivi Liturgiju pa ide u neke crkve gde je manja guzva,ali to nije opravdanje da neko uopste ne ode za praznike u crkvu.A za ove sto bi na Liturgiju da kasne i da izadju kad im je volja ne cekajuci kraj, Sveti Jovan Zlatousti kaze jasno da je bolje da uopste ne dodju nego da budu kao juda iskariotski koji je odmah posle tajne vecere otrcao da iizda Gospoda.Braco moja u Hristu,bolje reci iskreno nisam dobar Hriscanin nego traziti opravdanje za lenjivost
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:27:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.