Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:53:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: crkva sta je to  (Pročitano 15209 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
crkva , politicki organ ili ustanova za laksu kontrolu naroda koji se pre pokoravaju visim idealima nego zemaljskim.. nekad je tu bila da ubedi narod da je zemaljski ideal bogom dan i da treba da ga postuju a sad je da ubedi narod da je taj i taj zakon bogom dan, posto je sad jelte demokratija ...

takodje je tu da skuplja pare, glumi humanizam a nekad je i oblikovala religju kako njoj odgovara (sad vise ne radi to naucile su ovce sta su makaze )
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovo mi je najsvežiji doživljaj:

Ukapirao sam da ako ne verujem da su ljudi oko mene delovi Hristovoga Tela,
ne bih ne pre 2000 g. verovao ni da je Hristos Isus - Božiji Sin,
pa makar On upravo pred mojim očima .... vaskrsao čoveka
(za koga su i njegove rođene sestre Hristu rekle: "Nemoj!
Već je 4 dana mrtav i - zaudara!") Smile

Šta je crkva za mene?
Dobar provod, laća ćaskanje, puno smeha, dubina iskrenosti,
metamorfoza na bolje, čudo do čuda!, ljubavi i optimizma 'na galone',
bolja perspektiva čoveka, neimanje dosade, ne-egocentrizam i ne-religija,
voljenje Boga i čoveka....  Smile
Ima toga još! A i ovo - malo li je!?  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

En arhi in o logos...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Ajde sad malo definicije:

Crkva je zajednica svetih i verujucih. Dolazi od grcke reci "eklesia", sto znaci skupljam, sabirem. Crkva predstavlja vidljivo i nevidljivo telo hristovo. Crkva nije ogranicena prostorom i vremenom, ona je sacinjena od svetih koji su pocinuli i verujucih koji su na zemlji. Hristos je vozglavitelj, a svi oni koji veruju u njega kao sina bozijeg deo su crkve.

Nevidljiva crkva je takodjer zajednica svih verujucih bez obzira na veroispovest (pravoslavnu, katolicku ili protestantsku).

IP sačuvana
social share
En arhi in o logos, ke o logos in pros ton teon....
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
A sta cemo sa islamom, budizmom, hinduizmom, atemizmom i ostalim religijama na ovom svetu - zar i one nisu deo te tvoje velike CRKVE?  Smile

A koministe u Kini i da ne pominjem. Okreni obrni ti iskljuci par milijardi ljudi iz spasenja.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

En arhi in o logos...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Izvini, nisam bio dovoljno jasan.

Kada sam mislio na verosipovesti mislio sam kako sam i napisao, samo na hriscanske veroispovesti.

Polazim od toga da je Hristos zivi bog, i jedino kroz njega mozemo i primiti spasenje. To je osnovni razlog zasto nisam spomenuo ostale religije.
IP sačuvana
social share
En arhi in o logos, ke o logos in pros ton teon....
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Znaci - razmisljam ja dalje - i postavljam opet pitanje - par milijardi ljudi na ovoj planeti ne moze da spozna spasenje duse jer nisu hriscani??
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Znaci - razmisljam ja dalje - i postavljam opet pitanje - par milijardi ljudi na ovoj planeti ne moze da spozna spasenje duse jer nisu hriscani??

Treba da cujes pravoslavne popove. Ne par milijardi, vec svi osim pravoslavaca nece spoznati spasenje duse
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Ali avaj, crkva je opijum za narod, a ovce treba šišati dok ima vune

ref:  www.svetigora.com
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
O inkredibl nesto te nije bilo u religijskim krajevima. Hvala na obavestenju - poprilicno znam o pojednim pravoslavnim popovima - ipak sreca je da nisu bas svi takvi. Problem sa popovima i crkvom je sto ljudi previse od njih ocekuju. Ocekivanje je izvor patnje jer podrazumeva razocarenje kad se ocekivanje ne ispuni. Samim tim i revolt protiv izvora patnje. Na zalost ko sto rekoh na jednom drugom postu - ponos je mnogo gadna bolest - lako se dobija a tesko gubi.

Ipak ja ne dobi odgovor od naseg prijatelja Teofilofica. Nadam se da ga konstruktivna diskusija nije uplasila. Gde smo ono stali - spasenje dolazi ali kome....? Na kraju krajeva - ovde se mnogo barata sa pojmom vere. Te verujemo u ovo te u ono - ja recimo verujem u gibanicu i cvarke a onda izgubim veru u njih kada ih pojedem. Salu na stranu - sta je ljudima vera - kako znaju da u nesto veruju. Na stranu demagogija tipa - eto trudim se gresan sam - na Bogu je da proceni itd itd. Jednostavnim ljdkim recima sta je vera sta pokrece gspd. Teofilovica da nam govori da spas cega svakoga ko veruje u zivog Boga Isusa Hrista a ne ceka (mozda) one koji veruju u zivog Boga Budu ili Alaha ili ....gibanicu i chvarke. Mislim malkice unapred - reko bi - da li je vera dovoljna ili zahteva napor i aktivan rad da se primi to toliko ocekivano spasenje? Bilo bi lepo cuti individualna iskustva a ne retoriku naucenu napamet iz knjiga raznih. NAs cenjeni drugar Nemam pojma je na par mesta izneo lepe reci njegovog licnog iskustva hriscanstva - bilo bi lepo cuti druge.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

En arhi in o logos...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Pozdrav, izvinite nisam mogao ranije, posao zove...

Ako polazimo od sustinskog aspekta hriscanske dogme, a to je soterioloski aspekt, dolazimo do osnovne poruke hriscanstva a to je kako je to sveti apostoj Jovan zapisao:

Jer Bog tako zavolje svijet da je Sina svojega Jednorodnoga dao, da svaki koji vjeruje u njega ne pogine, nego da ima život vječni. Jovan 3:16

a u pogledu spasenja izvan hrisćanske vere jasno govori stihovi svetog apostola Pavla:

Neka je na znanje svima vama, i svemu narodu Izrailjevu, da u ime Isusa Hrista Nazarećanina, kojega vi raspeste, kojega Bog podiže iz mrtvih, njiime stoji ovaj pred vama zdrav.

On je kamen koji vi zidari odbaciste, a koji postade glava od ugla: i nema ni u jednome drugome spasenja.
Jer nema drugoga Imena pod nebom danoga ljudima kojim bismo se mogli spasti. Dela 4:10-12

Naravno ukoliko uzimate Sveto Pismo kao božansko otkrivenje, poruka je jasna i nedvosmislena, bez obzira koji erminevtički metod koristili.

Ipak hrišćanstvo nije samo religija, već istinska živa vera, nešto što se doživljava, svakodnevno živi. U pogledu iskustva koje si pomenuo u postu. ja ne doživljavam hrišćanstvo apriori samo na  epistemološkom nivou već i empirijskom, dakle iz ličnog iskustva u mom životu.








« Poslednja izmena: 22. Avg 2006, 15:40:58 od teophilos »
IP sačuvana
social share
En arhi in o logos, ke o logos in pros ton teon....
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
A kako bi reagovao ako bi ti neko rekao da si ti Bog - odnosno jedini deo Boga koji je potrebano da poznajes. Isto onoliko koliko su i svi ljudi na ovom svetu.
Jedina cinjenica od iznesenih sa kojom se slazem. Naravno ne da sam ja bog, nego da je samo covecanstvo svoj bog. Priroda je napravljena tako da sve sto uradis ti se odbije o glavu. Tako da covecanstvo samo sebe kaznjava, na razne nacine.Evo kolko citam vesti, uskoro necemo imati sta da disemo, ako se ovo zagadjivanje nastavi. Jedina nepravda u svemu tome je sto cesto drugi odgovaraju zbog tudjih nedela, i to je ono sto me nervira.
PS. Kad vecspomenu dogmu -juce sam gledao film Dogma, mislim da bi se scenario ovog filma lepo uklopio u temu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:53:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.