Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:23:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Crkva (još) ne baca prokletstvo  (Pročitano 8698 puta)
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Dobro, meni ne treba Crkva da me podseca na Onoga koji je uvek u meni.. Idemo dalje...

Može i tako.
Možda je moguće da se dogodi da nikada ne zaboraviš na Duha Svetoga - za Koga veruješ da je u tebi.

Mada ostaje mi nepoznat razlog tvoje nespremnosti da pomogneš drugima, koji ....
Koji ili još nisu kršteni ili im se dogodi povremeno da zaborave na Boga i Božije.

A ne shvatam ni razlog tvoje bezvoljnosti da se nadješ sa svojim istomišljenicima i da svi
zajedno, koji verujete u prisustvo Boga Milostivog u vama, zajedno .... Ne znam.
Zajedno Bogu zahvalite za ... Za šta već želite da se zahvalite.
Ili tako nešto. Neću vam ja odredjivate šta ćete raditi!
Imate Boga u vama i Njega slušajte. Tako je najpoštenije.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 

Dobro, meni ne treba Crkva da me podseca na Onoga koji je uvek u meni.. Idemo dalje...

Može i tako.
Možda je moguće da se dogodi da nikada ne zaboraviš na Duha Svetoga - za Koga veruješ da je u tebi.

Mada ostaje mi nepoznat razlog tvoje nespremnosti da pomogneš drugima, koji ....
Koji ili još nisu kršteni ili im se dogodi povremeno da zaborave na Boga i Božije.

A ne shvatam ni razlog tvoje bezvoljnosti da se nadješ sa svojim istomišljenicima i da svi
zajedno, koji verujete u prisustvo Boga Milostivog u vama, zajedno .... Ne znam.
Zajedno Bogu zahvalite za ... Za šta već želite da se zahvalite.
Ili tako nešto. Neću vam ja odredjivate šta ćete raditi!
Imate Boga u vama i Njega slušajte. Tako je najpoštenije.
Ako me pitas da li sam krsten u crkvi-odgovor je da,ako me pitas da li je moje dete krsteno u crkvi-i tu je odgovor da,ako me pitas da li nekad idem u crkvu-i tu je odgovor-da,ali ne zbog razloga koje ti navodis,vise je tradicija u pitanju,da ja slavim i slavu Sveti Arhangel svakog 21.novembra,ali to mi je porodicna tradicija,a svoje dete ucim da voli ljude,i da ne povredjuje slabije od sebe i da pomogne nejakima...ali ne moram da delim crkveni krov sa ljudima koji su zaslepljeni verom radili grozne stvari busajuci se da to rade bas u Njegovo ime...sa takvima nemam nameru da delim svoju veru,jer mi definitivno nismo i nikada necemo biti istoga kova...toliko zasad Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Dobro,meni ne treba Crkva da me podseca na Onoga koji je uvek u meni... Smile.Idemo dalje...
Citat

Upravo tako. I sam Isus nama dao na znanje da smo mi hram svetog duha.I takodje je rekao gde se najmanje trojica okupljaju u njegovo ime,tamo je i on.Znači uslov nisu nikakve građevine od kamena,već sami ljudi koji se u ime njegovo okupljaju bilo gde.
Uostalom,kakav je to vernik koji se Boga seti samo nedeljom na tih sat vremena kada treba da ide na liturgiju.
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Dobro,meni ne treba Crkva da me podseca na Onoga koji je uvek u meni... Smile.Idemo dalje...
Citat

Upravo tako. I sam Isus nama dao na znanje da smo mi hram svetog duha.I takodje je rekao gde se najmanje trojica okupljaju u njegovo ime,tamo je i on.Znači uslov nisu nikakve građevine od kamena,već sami ljudi koji se u ime njegovo okupljaju bilo gde.
Uostalom,kakav je to vernik koji se Boga seti samo nedeljom na tih sat vremena kada treba da ide na liturgiju.

Tacno tako... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako me pitas da li sam krsten u crkvi - odgovor je da, ako me pitas da li je moje dete krsteno
u crkv i- i tu je odgovor da, ako me pitas da li nekad idem u crkvu - i tu je odgovor - da, ali ne
zbog razloga koje ti navodis, vise je tradicija u pitanju, da ja slavim i slavu Sveti Arhangel
svakog 21. Novembra, ali to mi je porodicna tradicija, a svoje dete ucim da voli ljude,
i da ne povredjuje slabije od sebe i da pomogne nejakima...
Dobro.
Iskreno si ovo napisao i to je u redu.
I meni je tradicija bitna, kao i tebi; a i dete moje mi je jako bitno, kao i tebi.

...ali ne moram da delim crkveni krov sa ljudima koji su zaslepljeni verom radili grozne stvari busajuci se
da to rade bas u Njegovo ime...sa takvima nemam nameru da delim svoju veru,
jer mi definitivno nismo i nikada necemo biti istoga kova...toliko zasad Smile
Ne moraš sa drugima deliti svoju veru, mada ... AKo bi to činio, možda bi se njima
'oči otvorile' pa bi i njima samima bilo lakše a i tebi sa njima 'pod istim krovom'.

A sa druge strane, znam da znaš i izvini što te podsećam, primetićeš na Liturgiji i neke
ljude koji nisu 'zaslepljeni' niti su 'zlo činili u Ime Gospodnje'. Sa takvima bi i tebi bilo
lepo a i tvom detetu sa njihovom decom. Iz iskustva ti kažem!  Smile

Jer (opet te samo podsećam, ništa drugo) kada si kršten u Crkvi - kršten si u zajednicu
tih i takvih Bogobojaznih i inteligentnih ljudi a ne u zgradi gde se oni (vi) pred Bogom okupljate.


I sam Isus nama dao na znanje da smo mi hram Svetog Duha.
Voleo bih da mi pošalješ gde je u svetim Evandjeljima ovo Gospod rekao.
Naime, našao sam gde ovo kaže sveti Apostol i - verujem da je istina.  Smile

I takodje je rekao gde se najmanje trojica okupljaju u njegovo ime,tamo je i on.
Znači uslov nisu nikakve građevine od kamena, već sami ljudi koji se u ime njegovo okupljaju bilo gde.
Ako 2 ili 3 vernika mogu da se odkupe bilo gde, kako ti kažeš (a ja se slažem
sa tobom) onda je u redu ako se oni okupe i u hramu, gradjevini napravljenoj od kamena?  Smile

Uostalom, kakav je to vernik koji se Boga seti samo nedeljom na tih sat vremena kada treba da ide na liturgiju.
To smo mi maloverni i zaboravni i vernici.  Smile

Biće bolje!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
@Nemam Pojma,odgovoricu ti na ovo,naravno...ja se ni na koji nacin ne uplicem u bilo ciju veru,tako sam navikao pa cu takav i ostati,ne cenim ljude po veroispovesti,nego po onome sta imaju u sebi.Ja svom detetu ne namecem svoje stavove i pustam ga da sam odlucuje,reci cu ti samo da mu je najbolja drugarica cerka jednog naseg prilicno visoko rangiranog svestenika SPC-a i cesto zajedno sa njenim tatom odu do Crkve i ja naravno nemam nista protiv toga,uvek ga vodim u Crkvu kad se pali badnjak i uopsteno ne bezim od toga ni na koji nacin...ali ja sam instituciju Crkve usadio u sebe sada kada vidim svestenike koji su blagosiljali one koji su isli u ratove,lose se osecam zbog toga,a tvrdim ti da i u samoj Pravoslavnoj crkvi ima svestenika koji se sramote zbog takvih postupaka...nadam se da sam uspeo da ti docaram analogiju mog udaljavanja od zgrade koja se zove Crkva Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@Nemam Pojma,odgovoricu ti na ovo,naravno..
..............
a tvrdim ti da i u samoj Pravoslavnoj crkvi ima svestenika koji se sramote zbog takvih postupaka...
nadam se da sam uspeo da ti docaram analogiju mog udaljavanja od zgrade koja se zove Crkva Smile
Uspeo si i - šta da kažem nego H V A L A !
Da nebi dosadili (ako već nismo) - ostaj ti meni zdravo i dobro!  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
@Nemam Pojma,odgovoricu ti na ovo,naravno..
..............
a tvrdim ti da i u samoj Pravoslavnoj crkvi ima svestenika koji se sramote zbog takvih postupaka...
nadam se da sam uspeo da ti docaram analogiju mog udaljavanja od zgrade koja se zove Crkva Smile
Uspeo si i - šta da kažem nego H V A L A !
Da nebi dosadili (ako već nismo) - ostaj ti meni zdravo i dobro!  Smile
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:23:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.