Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:34:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Covjek i jeste i nije izmislio Boga!  (Pročitano 5102 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Svidja mi se to da je Bog svesan ili nesvesan u zavisnosti od nase subjektivne percepcije istog. Cini se da nas svakodnevne brige i problemi ne sprecavaju da budemo svesni nego nacin na koji mi gledamo na njih, na pogresnu percepciju. Subjektivno kad sve rezimiram, rekao bih da ne zelim (iskreno) da budem svesan Boga... strah me je. Ili se moje ego plasi? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Taj strah o kojem pricas sam izgubio pre nekoliko meseci. Sada me nije briga uopste. Mislim da je Bog pogresno protumacen da nije ono lik koji lici na nas ili sta vec sedi na nebu bla bla bla, nego moze biti Sunce, Vanzemaljac ili zamisao  coveka potpuno.
U bilo kojem slucaju to vise me ne brine.
A cega se ti bojis? Mislim znam BOga ali sta vezano sa njim? Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ne znam da li si doziveo slicno sto i ja, Raven. Evo ovde sam to opisao, da li je to Bog ili ne mislim da nije ni bitno, dostigao sam stanje kakvo nikad nisam pre - http://forum.burek.com/index.php/topic,215931.0.html
Dakle, za mene biti svesan Boga znaci biti ispunjen pozitivnom energijom, osecati se mocno, jako i dobro (to dobro bi moglo da zavisi od subjektivne percepcije), kao da sam iznad svega, nista me ne moze uznemiriti u tim trenucima, dakle delovao bih kao luda u ovom svetu gde je sve u zurbi i brizi itd... kao da ni ja da ne zelim da budem iznad svega i da me vise nista od svakodnevnih sitnica i stvari ne ispunjavaju kao pre. Mozda me to odbija, a mozda i to da je to samo osecaj (mada prelep) i nista vise, t.j. da nema neku posebnu konkretnu moc taj osecaj,

- I feel the Force! - Luke.
- But you don't control it, - Yoda.
Smiley Tako Raven, a ti kad govoris o Bogu cini mi se da se previse vezujes za religiozne knjige i njihove dogme nego za ono sto Bog stvarno jest. Bog je ljubav i moc, samo kao sto rekoh ne neka konkretna nadprirodna moc tako da...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Hmm interesatno. Mozda je kod tebe uspelo kod mene nije iako sam pokusavao 13+ godina nije bilo nikakvog efekta i za tih 13 godina otrpilike sam bio fanatican vernik. Onda jednog dana pre 6 meseci sam istrazivao nesto i sve sto je bilo receno sam osetio kao istinu, i bilo mi je jasno da od molitve nema nista, bar za mene. Drago mi ja da ti je to zbog toga, ako se osecas super samo nastavi. Ja se osecam slicno bez ikojeg bozanstva.
Mada i dalje verujem da je Bog u neku ruku placebo, i to sto pricas o energiji mi zvuci vadjenje iz unutrasnjeg jezera kako su to nazivali  Spartanci i Vikinzi.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
Hmm interesatno. Mozda je kod tebe uspelo kod mene nije iako sam pokusavao 13+ godina nije bilo nikakvog efekta i za tih 13 godina otrpilike sam bio fanatican vernik. Onda jednog dana pre 6 meseci sam istrazivao nesto i sve sto je bilo receno sam osetio kao istinu, i bilo mi je jasno da od molitve nema nista, bar za mene. Drago mi ja da ti je to zbog toga, ako se osecas super samo nastavi. Ja se osecam slicno bez ikojeg bozanstva.
Mada i dalje verujem da je Bog u neku ruku placebo, i to sto pricas o energiji mi zvuci vadjenje iz unutrasnjeg jezera kako su to nazivali Spartanci i Vikinzi.

Da si 13+ godina fanaticno trcao za loptom sada bi bio najmanje reprezentativac milioner(verovatno u penziji sada)... eh da ti je ova pamet pre 13 godina  Smile
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
i bilo mi je jasno da od molitve nema nista, bar za mene. Drago mi ja da ti je to zbog toga, ako se osecas super samo nastavi. Ja se osecam slicno bez ikojeg bozanstva.

Taj osecaj sam izgubio vrlo brzo, ocekivao sam materijalnu korist, posumnjao i izgubio ga. Od tada se cudim zasto nemam volje da ponovo postignem taj osecaj, da li sam lenj ili jednostavno ne zelim, kao da zelim da se samokaznjavam a taj osecaj cuvam za kraj kada budem ispunio sve svoje ambicije...
U medjuvremenu taj osecaj mi je jos nekoliko puta dolazio kada sam bio u nevolji, kao uteha, dovoljno mi je bilo dozivanje njegovog imena. Mozda taj osecaj  u svakodnevici zahteva koncentraciju koju je tesko odrzati... a u slucaju hitne potrebe mi odmah dolazi. I dalje se pitam, lenj sam ili ne zelim? Ili i ne ni treba...?

Edit: Sad sam se setio necega vaznog sto sam propustio u tom opisu mog iskustva. Dakle, pre nego sto sam poceo sa vezbama koncentracije peshacio sam! Peshacio brzim korakom vise od sat vremena. Ne samo kao zagrevanje nego  i kao izbacivanje viska energije. Takodje sam se setio da me je taj osecaj straha i depresije koji prethodi blazenstvu stigao jos jednom ko iz chista mira, jos davno kada sam aktivno sportovao, nekoliko godina pre ovoga, trcao sam tog dana ko sumanut, cedio se do kraja, i kada je trebalo da stanem da ne bih pao od umora odnekud mi dolazila snaga i nastavljao sam trcati. Kada sam konacno stao, smorio se, ne umorio, osetio sam taj strah kao rezultat praznine u mom umu, ko da sam pobedio svoje misli. Dakle strah jer moje lazno Ja vise nije postojalo, potisnuto je bilo zbog nedostatka energije. E tada nisam znao to, i presao sam na zderacinu umesto da... ......
Eureka! Sportujem ponovo! Od sutra. Do kraja! Aleluja. Smiley
« Poslednja izmena: 26. Maj 2008, 22:22:03 od Luke Jackson »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
Da citiram sam sebe - posto je ceo svet i uopste pojam realnosti funkcija nase persepcije ta realnost funkcionise otprilike ovako:

- Ako primecujes podvojenost bices podvojen - ako primecujes jedinstvo bices jedinstvo. Gledaj stvari onakve kakve zaista jesu i bices i sam sopstvena sustina i istina - gledaj stvari i ljude onakvi kakvi nisu i sam ces biti iluzija i laz. Taj izbor je jedini koji ikada mozemo da napravimo i u njemu lezi sustina naseg postojanja na Zemlji. Mesavina ova dva ekstrema ne postoji - isto kao sto mrak ne moze da postoji tamo gde je svetlo. Svesnost o razlogu prividne podvojenosti je upravo put ka percepciji sveopsteg jedinstva. Primecivanje i shvatanje tog razloga nije isto sto i primecivanje podvojenosti. Nacin koji te vodi ka tome da shvatis da si u zatvoru te vodi ka oslobodjenju iz istog. Na zalost, niko ne moze da te oslobodi iz zatvora ako ni sam ne znas da se nalazis u njemu. Svaka percepcija iluzije jaca tu iluziju - isto kao sto svaka percepcija istine jaca istinu - zakon privlacenja (atrakcije) - jedan od "house rules" ovog univerzuma.

Kada govorim o "gledanju" ne mizlim na gledanje ocima vec na gledanje iza onoga sto oci mogu da vide. A ono sto oci vide je samo prelamanje i refleksija svetlosti - ono sto oci vide nije sustina to je hologramska projekcija onoga sto nas um zeli da vidi (na nekom nivou).

Ovo mi se naj svidja.

E samo... Kako da uopste znamo da je percepcija prava. Na kraju vjera u "pravu" percepciju, je na kraju vjera u sopstvenu, mozda egoisticno. Kako da znamo da je to ona  prava.
 Pretpostavljam na osnovu emocija - "Vjera je odgovor na ono sto neznamo, na osnovu onoga cemu se nadamo". I u tom smislu emocije ... tj

duhovnost mozda upotpunjuju percepciju tj. covjekovu sustinu ( svjet ) u pun krug. Vjerovanje u najbolje.




Citiracu Dan Millman-a o tri pravila zivljenja:

- Misterija - zivot je misterija - nemoj da pokusavas da ga "provalis" (shvatis, prim prev)
- Humor - uvek imaj smisla za humor jer nista u zivotu nije toliko ozbiljno da se ne bi salio
- Promena - nikada nista na ovom svetu ne ostaje fiksirano - sve se menja
« Poslednja izmena: 28. Maj 2008, 14:24:46 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:34:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.